Серед важливих робіт, що проводяться в городі восени, – укорінення часнику під зиму. Щоб отримати при цьому якісний урожай, перед посадкою потрібно правильно провести обробку посівного матеріалу.
Підготовка часнику: з чого почати
Правильна посадка озимого часнику включає в себе:
- вибір оптимального місця на ділянці;
- підготовку грунту;
- суворе дотримання термінів;
- відбір посівного матеріалу.
Пряність повинна рости на добре освітленому ділянці. Ідеальний склад грунту – нейтральний, супіщаний. Свіжий гній вносити не можна, зате він відмінно підійде в якості добрива для культури-попередника часнику.
Ділянка повинна бути без ярів і пагорбів. У першому випадку тала вода може створити на грядці умови для псування рослин і розвитку хвороб. У другому майбутній урожай потрапить під сильний морозний вітер.
яровий часник
Як правило, озимий часник вирощують на місці однорічних культур з невеликим вегетаційним періодом: кабачків, болгарського перцю, зернових, огірків, гарбуза, баклажанів або ягідних кущів. Не можна садити пряність після цибулі і після часнику. Повторити висадку на тому ж місці можна не раніше, ніж через 3 роки.
Увага! Ділянка під грядки повинен бути вільний вже на початку серпня.
Добрива слід вносити не пізніше, ніж за 2 тижні до висадки. Грядку потрібно гарненько перекопати і провапнованих. Потім необхідно внести в грунт розчин сульфату міді (1 ст. Л на 1 відро води). Витрата – 1 л на 1 кв. м. Після всіх процедур слід накрити ділянку плівкою.
Оптимальні терміни висадки зубчиків часнику під зиму – з середини вересня до другої половини жовтня. Багато городників слідують місячним календарем, в якому вказані конкретні сприятливі дати для посадки. Крім того, орієнтуйтеся на клімат вашого регіону і прогноз погоди. Якщо висадити часник занадто рано – він проросте, сходи замерзнуть. Якщо зробити це пізно, то до зими зубки не встигнуть обзавестися кореневою системою (10-12 см).
Порада. Досвідчені дачники вираховують терміни посадки так: 1-15 міс. до перших морозів. Краща температура грунту – близько + 15 ° С.
Відбір посівного матеріалу. Знезараження марганцівкою і зольним лугом
Озимий часник розмножується зубчиками і бульбами, але в другому випадку посадка проводиться в квітні. Восени ви зможете зібрати з грядки маленькі зубки і знову посадити їх. Урожай в цьому випадку отримаєте лише до другого літа. При посадці зубчиків під зиму часник з’явиться вже в наступному році.
озимий часник
Для озимого вкорінення:
- Відберіть середні і великі цибулини.
- Розділіть їх на зубчики
- Відкалібруйте матеріал, прибравши дрібні часточки. Решта повинні бути приблизно однаковими за розміром.
- Приберіть хворі, м’які зубчики з дефектами. Крім зараженого або пошкодженого матеріалу, для висадки не годяться часточки з головок, в яких:
- перебувало всього 3-4 зубчики, навіть великих;
- вони сильно відрізняються за розміром;
- або зрослися верхівками.
Відібраний посівний матеріал слід знезаразити. Для цього помістіть його в зольний луг на 2 години. Розчин готується так:
- розведіть 400 г сухої деревної золи в 2 л води;
- прокип’ятіть близько 30 хв .;
- охолодіть.
Ще один спосіб – замочити зубки в марганцівці. Для цього приготуйте слабо-рожевий розчин: 1 ч. Л. на 10 л теплої води. Залиште часник в ньому на 10 год.
Відмінності ярого і озимого часнику
Обробка часнику Фітоспорін
Ця речовина допоможе, коли ви виявили ознаки хвороби в процесі відбору хоча б на одному зубчики. Фітоспорін-М слід розвести відповідно до рекомендацій на упаковці. Замочувати часник потрібно 30 хв. Розчином препарату також варто полити борозну перед посадкою.
Порада. Замість Фітоспорін можна використовувати Максим або інший препарат з аналогічною дією.
Ще один спосіб захистити майбутній урожай – прожарити. Для цього помістіть зубки в духовку на 40-42 ° С. Прожарюйте матеріал 9-12 ч. Обидві процедури доречні і в якості профілактики.
Обробка зубчиків мідним купоросом
Альтернативний варіант знезараження – замочування в 1% розчині мідного купоросу. Це двоступеневий спосіб:
- Помістіть зубки на 2 хв. в соляний розчин. Для його приготування розведіть 3 ст. л. кам’яної солі в 5 л води.
- Замочіть часник в розчині мідного купоросу: 1 ч. Л. сухої речовини на 10 л води. Час – 30 хв.
Порада. Городники змінюють посівний матеріал раз в 3-4 року, тому що при тривалій культивації в рослині накопичуються шкідливі організми. Хороший прийом – оновлювати частину врожаю за рахунок висадки бульб.
Молоді сходи, які з’являться навесні, потребують обробки від грибкових захворювань. Наприклад, можна обприскувати їх розчином мідного купоросу. Рецепт: 1 ч. Л. речовини розчиніть в 10 л води і додайте 1 ст. л. рідкого або розведеного мила. Правильна обробка і догляд за озимим часником дозволять отримати здоровий, якісний урожай.