У вирощуванні петунії цінується її рясне і тривале цвітіння. Один з факторів, які впливають на це, – правильне і своєчасне внесення добрив. Підживлення петуній складається з декількох етапів. Детальніше про це – у статті.
Навіщо петунії добрива
Декоративні властивості простих і махрових сортів давно оцінені і визнані квітникарями. Який би з видів ви не вибрали, рослина потребуватиме добриві. Квітка хоч і виглядає ніжним, але вимагає великої кількості різноманітних поживних речовин. При вирощуванні петунії в маленькому горщику субстрат буде інтенсивніше витрачати мікроелементи. Така рослина частіше потребує підгодівлі. Тому в міру зростання петунії потрібні регулярні пересадки в більш об’ємні вазони.
Увага! Квітка потрібно підгодовувати з моменту передпосівної обробки. У разі з дорослими петуніями добрива забезпечують пишне і рясного цвітіння кущиків.
Підживлення бувають швидкодіючими і довготривалими. Останні досить ефективні і підходять для здорового рослини, якому не потрібно екстрено зміцнювати сили для боротьби з хворобами. Агрікола в капсулах, суперфосфат, Етіссо, нітроамофоска та ін. Входять до числа довгограючих. Вони наповнять землю цінними речовинами поступово, розчиняючись у воді від опадів або поливу. Квітникарі відзначають, що одних добрив тривалої дії для пишного цвітіння не вистачає. Якщо потрібно терміново заповнити недолік важливого елемента в зеленому організмі – допоможуть швидкодіючі речовини.
цвітіння петунії
Основи технології підживлення петунії
Умовно процедуру можна розділити на кілька етапів:
- Обробка насіння бурштинової кислотою. Це важливо для нормалізації мікрофлори грунту і стимуляції сіянців. Так вже при посадці ви забезпечите квітці стартовий імунітет і зробите його більш витривалим протягом усього життя. Передозування бурштинової кислотою неможливо. Але така обробка не застосовується для дражированная насіння, які вже мають захисний шар.
- Добриво субстрату. Грунт перед посадкою теж потрібно привести в порядок. Він повинен бути пухким, добре дренованим (для цього внесіть торф), обробленим фунгіцидом або слабо концентрованим розчином марганцівки.
- Підгодовування молодих рослин. Після пікірування сіянців (на 14-ту добу) їм буде потрібно перша підгодівля. Як правило, це комплексні суміші з високим вмістом азоту і фосфору. Така підгодівля петуній проводиться через день, чергуючись з простим поливом.
- Підживлення дорослих рослин. Їм також необхідні азот, фосфор. Список розширює залізо. Його недолік ясно відображається на листі у вигляді жовтих плям. Вносити феррум потрібно 3-4 рази з інтервалом в 5 днів. Фосфати додадуть цвітінню бажану пишність.
- Позакореневе підживлення. Ефективно працюють при чергуванні з кореневими. Можна придбати спеціалізоване рідкий засіб в магазині і розпорошувати його над квітами. Позакореневе підживлення ефективно працює при виявленні на кущику перших ознак захворювань.
Чим удобрювати петунію
Секретів в цій темі немає – квітникарі давно розписали тонкощі і нюанси. Для першої процедури застосовуйте:
- розчинні препарати Сад Чудес, Ідеал, Бона Форте;
- сухі суміші Майстер, Кемира Плюс, Плантафол;
- аміачну селітру і Ферон в якості додаткових коштів.
Порада. Удобрювати петунію потрібно відразу після появи паростків, вдвічі зменшивши дозу, зазначену в інструкції. Повторно – після зміцнення сходів і перед пересадкою в грунт.
Молодий кущик також можна обприскати кристалон Зеленим. Водорозчинна суміш розлучається в пропорції 1 ч. Л. на 5 л води. Періодичність обробки петунії – 2 рази на тиждень. Процедуру можна проводити аж до початку цвітіння. Це дозволить збільшити пишність зелені. Для рясного цвітіння рослині також необхідно багато кальцію.
Петунія в кашпо
Поява зелених бутонів – ознака того, що петунія знову потребує обробки. Обприскати її Плантафол для насичення калієм. Застосовуйте розпилювач з дрібної лійкою. У період цвітіння петунії садівники зазвичай удобрюють лише грунт, причому не дуже активно. Комплексні підгодівлі Skotts, Акварин, Кемира і Кристалоном використовують не частіше, ніж раз в 10 днів.
Порада. Якщо зменшити концентрацію розчинів в 3-4 рази, то ви зможете частіше виконувати підгодівлю петуній, точніше стежити за балансом мікроелементів і коригувати його при потребі.
Кристалоном Рожевий або Коричневий продовжить час цвітіння. Циркон і Епін, внесені при формуванні квітів, допоможуть зробити бутони крупніше. Але не перестарайтеся з цими та іншими добривами. Від надлишку корисних речовин петунія може навіть загинути.