Деякі сорти абрикоса відомі великими красивими плодами, які підходять і для торгівлі, і для домашнього використання. Одним з таких є абрикос Червонощокий. Він виведений селекціонерами з Криму в перші роки після Другої світової війни.
Абрикос Червонощокий дає дуже привабливі плоди
Причини популярності
Абрикос Червонощокий – сильноросле рослина. При правильному догляді дерево досягає 4 м у висоту. Фахівці радять проводити щорічну формування, залишаючи тільки 3 м крони, т. К. Це дозволить отримати більш якісний і багатий урожай. Процедура позбавить від труднощів в зборі врожаю в майбутньому. Якість плодів Краснощок абрикоса було оцінено багатьма садівниками і селекціонерами, а цей абрикос став батьком для сотні інших сортів. Великі фрукти серцеподібної форми вагою до 80 г розділені межею навпіл. Червоні цятки на їх боках виділяють плоди цього сорту від інших.
Смакові характеристики плодів Краснощок абрикос: м’якоть стиглого фрукта дуже ніжна і солодка з виявляється кислинкою в післясмаку. Урожайність Краснощок абрикоса висока: нерідко можна зібрати до 10 відер плодів з одного дерева. При правильному догляді рослина може плодоносити до 40 сезонів.
Червонощокий абрикос може важити до 80 гр
Переваги і недоліки сорти
Основна перевага сорту абрикоса Червонощокий – це зимостійкість. Дерево здатне пережити морози до 25 ° C, на урожай холод рідко впливає. Абрикос сорту червонощокий – пізній, тому він цвіте в травні, коли ризик заморозків мінімальний навіть в середній смузі Росії. Фахівці виділяють і інші переваги:
- Швидке зростання саджанця і його стійкість до посухи.
- Рясний і постійний урожай (перше активне плодоносіння припадає вже на 3 рік після посадки).
- Самозапилюватися, що робить його повністю незалежним від рослин-сусідів і комах.
- Підходить для висадки майже в усі типи грунту.
- Невимогливий у догляді.
Головний з недоліків – залежність від місця посадки. Дерево погано росте і плодоносить в затемнених ділянках, в низинах. Найкраще для посадки вибирати сонячні місця на рівнині або височини.
Крім того, абрикос схильний до вірусних захворювань і шкідників: навіть профілактичні обприскування не гарантують здоров’я саджанця.
Особливості посадки
Від посадки і дотримання всіх рекомендацій залежить зростання дерева, його розвиток і врожайність. Як вибрати кращий саджанець:
- Зріла здорова коренева система. Наявність слабких маленьких відростків часто призводить до поганого звикання рослини до нового місця вирощування, його повільного зростання.
- На корі стовбура не повинно бути плям і зовнішніх пошкоджень. Їх наявність вказує на хвороби.
- Нирки на гілках саджанця не повинні бути великими (важливо для самої посадки дерева і його подальшого вкорінення на новому місці).
Дерева люблять тепло і світло, тому їх слід розташовувати на відкритій місцевості. Не варто копати яму в низині: там найчастіше накопичується волога стічних вод, яка згубно діє на рослину. Посадка цього сорту абрикоса проста. Головне, підготувати яму розмірами 65х65 см, заздалегідь удобрити землю перегноєм.
На дно ями укладається дренаж (пісок, щебінь та ін.), В який вбивається кілок для стійкості дерева. Поміщається саджанець в яму до рівня кореневої шийки. Після посадки полити рослину 25-30 л води.
Саджанці абрикоса повинні бути міцними і неушкодженими
Догляд
- Мульчування. Грунт постійно повинна зволожувати. Посушливим літом її пересихання призводить до загибелі абрикоса. Але, мульчуючи грунт, можна знизити ризик виникнення цієї проблеми. Тільки так можна надати кореневій системі дерева здоров’я і силу.
- Полив. Абрикос може обійтися без поливу дуже довго. Якщо в регіоні випадають часті опади, про нього можна забути. У період цвітіння волога найбільш важлива дереву: без неї врожайність буде низькою.
- Укриття в першу зиму. Сорт Краснощок абрикоса вкривають тільки в першу зимівлю. Можна використовувати будь-які тканини або мішковину. Досить обмотати матерією стовбур рослини, щоб врятувати його від холоду.
- Обрізка. Проводиться тільки з другого року після посадки. Необхідно стежити за станом рослини, оголенням його пагонів і т. Д. Все пошкоджені, засохлі гілки необхідно видаляти.
- Підживлення. Перше добриво дерево отримує при посадці. Подальші підгодівлі проводять тільки через рік, коли рослина вийде зі стану спокою. Використовують перегній і мінеральні добрива. Особливо потребує абрикос в калії. Його нестача призводить до частих хвороб, загибелі рослини.
- Збір врожаю. Плоди Краснощок абрикоса дозрівають рано. Уже в середині липня можна проводити перші збори. Цей сорт – високоврожайний, тому прибирання плодів проводиться в кілька етапів, особливо якщо в саду висаджено кілька дерев.