Урожайна, смачна і невибаглива в догляді зливу Оцарк Прем’єр стала улюбленицею багатьох садівників. Диплоидное рослина, яке було виведено в США, зберегло всі сортові ознаки своїх батьків – сливи мітли і Бербанк. Завдяки високій витривалості ця рослина підходить для вирощування в будь-яких кліматичних умовах.
Слива Оцарк Прем’єр – сорт американської селекції
Сортові ознаки
Дерево середньої сили росту з розкидистою, чашоподібної і густообліственнимі кроною. Кора на стовбурі темно-коричнева, шероховая, містить невеликі тріщинки.
Молоді пагони покриті світло-коричневою корою, без опушення, прямостоячі.
Листя глянцеві, яйцевидної форми, темно-зеленого забарвлення. Квітки білосніжні, дрібні, формуються на плодових гілках, зібрані в пучок по 2-3 шт.
Алича Оцарк – друга назва Озарк Прем’єр, відноситься до скоростиглим гібридам з раннім терміном цвітіння – в середині травня. Збір плодів проводиться в кінці липня. В плодоношення вступає на 3-му році життя.
Плоди овальної форми, світло-зеленого забарвлення. Після дозрівання набуває темно-червоний колір з точковим рум’янцем. Шкірочка щільна, покрита восковим нальотом. На поверхні є яскраво-виражений шов. Плоди великі – важать близько 110 г.
М’якоть кисло-солодка, кремового кольору, ароматна і не дуже щільна.
Плодоношення рясне і постійне. З дорослої рослини віком від 9 років можна зняти до 60 кг великих плодів.
Особливості плодоношення сорти
До головних особливостей рослини відносять:
- Культура самобесплодни, тому потребує запиленні. Найкращими обпилювачами визнані лише кілька сортів сливи – Широ, Сатсума, Фріар, Санта Роза, Саркінг Делішес.
- Дерево пристосоване для вирощування в південній зоні. У регіонах Середньої смуги і на Півночі рослина може підмерзати. Але при забезпеченні належного догляду і укриття на зиму можна домогтися гарної врожайності.
- Високоврожайна культура, при хороших умовах утримання кількість врожаю щорічно зростає.
- Плоди відрізняються гарною лежкістю і транспортабельністю на далекі відстані.
Слива Сатсума – відмінний запильник для Оцарк Прем’єр
Агротехніка
Озарк Прем’єр – диплоїдний сорт, який від інших гібридних форм відрізняється інтенсивним зростанням і розвитком, тому вимагає хорошого і своєчасного догляду. При дотриманні термінів посадки і правил догляду вирощування цієї культури принесе вам великий успіх – багатий урожай і здоровий сливовий сад.
Вибір місця
Добре ця культура росте на сонячному безвітряному місці. Для посадки підійде легка, добре дренований грунт з низьким рівнем кислотності. Знизити його можна за допомогою гашеного вапна, меленого крейди або доломітового борошна.
Добре росте і плодоносить дерево на суглинистой або супіщаних землі з глибоким проходженням грунтових вод.
Добриво грунту
Алича любить рости в родючій землі, тому, щоб підвищити цей показник, в грунт вносять органічні і мінеральні добрива. При осінній посадці поживні компоненти засипають в яму разом з садовою землею з розрахунку на 1 яму 3 кг перепрілого гною, 100 г деревної золи і 40 г калійної солі. При весняній посадці, добриво ділянки проводиться восени під глибоку перекопування. Вносять 5 кг перепрілого гною, 400 г деревної золи і 80 г калійної солі на 1 кв. м. площі. Наступні підживлення для сливи проводять не раніше, ніж через 3 роки після посадки.
Правила посадки
Незважаючи на те що це морозостійка культура, селекціонери радять садити її навесні. До настання осінніх заморозків саджанці встигнуть прижитися і вкоренитися.
Кращим посадковим матеріалом вважаються однорічні або дворічні саджанці з закритою кореневою системою.
Виривають яму розміром з земляний кому саджанця, на дно закладають поживну суміш. Для опори вбивають кілок, потім опускають коріння рослини, розправляють і присипають садовим грунтом. Садять так, щоб коренева шийка виявилася на 4-5 см вище поверхні грунту.
Посаджене деревце підв’язують до опори, рясно поливають – 1 відро води на 1 рослину. Потім пристовбурні кола присипають землею або тирсою.
Рекомендації по догляду
Після посадки алича Оцарк Прем’єр потребує турботи і уваги. Основний догляд за цією культурою полягає в наступному:
- Регулярний полив. Проводиться він протягом усього періоду вегетації і забезпечує рослині хороший зростання, якісне і рясне плодоношення. Поливають рослину через лунки, вириті на відстані 50 см від пристовбурного кола. На початку весни, на етапі цвітіння і через 2 тижні після того, як слива відцвіте вносять по 5 відер води під одну рослину. У період наливання плодів дозу збільшують – до 7 відер. Восени за місяць до настання перших заморозків проводиться вологозарядковий полив – до 15 відер. Після кожного зволоження зону пристовбурного кола мульчують садовою землею, що попередити процес випаровування вологи.
- Розпушування грунту – обов’язкова процедура, яка підвищує аерацію грунту і покращує доступ води і кисню до коренів. Проводять її регулярно – через кілька днів після поливу. Щоб попередити появу хвороб і шкідників, необхідно регулярно видаляти бур’ян і рослинні залишки з ділянки.
- Підживлення. Слива Озарк добре відгукується на підживлення. Перше харчування проводять на 3-му році життя. Органічні добрива (компост, перепрілий гній) вносять навесні і восени під перекопування. Мінеральні препарати (фосфор і калій) вносять 3 рази за сезон – на початку цвітіння, через 2 тижні після нього і на етапі наливання плодів.
Компост вноситься під сливу навесні і восени
Обрізка
Для цього дерева підходить розріджене двоярусне Формування крони. Першу обрізку центрального провідника проводять відразу ж після посадки. Його вкорочують до висоти 60 см. Такий прийом сприяє розвитку скелетних гілок. На наступний рік повторно підрізають центральну гілку, скорочуючи її на 15 см від верху. Також підстригають бічні гілки на третину довжини. На першому ярусі залишають 3-4 найсильніші гілки. Всі інші пагони вирізають.
На наступний рік проводиться Формування другого ярусу – залишають 2-3 великих гілки, інші пагони зістригають. Центральний провідник підстригають на 10-15 см. Усі гілки, що ростуть усередину крони вирізують на кільце.
Крім формує обрізки, зливі проводять санітарну стрижку – вирізають все обламані, всохлі і промерзлі пагони. Ця процедура попереджає розвиток хвороб і поява шкідників.
На 8-9 році життя, коли дерево перестає нарощувати молодий приріст, проводиться омолоджує стрижка. Зрізають всі пагони п’ятирічного віку, а молоді вкорочують на третину довжини. Місця зрізів на великих гілках замазують садовим варом, щоб виключити ризик інфікування.
Схема обрізки сливи по роках
Профілактика хвороб та шкідників
З недоліків цієї культури виділяють слабку стійкість до хвороб. Тому профілактичні заходи є обов’язковою мірою по догляду за деревом.
Проводять триразове зрошення крони і грунту навколо пристовбурного кола бордоською сумішшю або мідним купоросом. Перше обприскування здійснюється ранньою весною, до моменту пробудження паразитів і їх личинок, друге – за 2 тижні до цвітіння, завершальне – восени після листопаду.
Висновок
Сорт сливи Озарк Прем’єр має багато переваг – висока врожайність, гарна стійкість до несприятливих погодних умов, відмінний смак і відмінна транспортабельність плодів. Завдяки цим якостям її вирощують у багатьох регіонах нашої країни. При гарному догляді рослина радує достатком плодів і міцним здоров’ям.