Діоксінор дуже доречний в аптечці тваринника. Згідно з інструкцією це антибіотик широкого спектру дії. Препарат використовують для лікування різних інфекційних захворювань у великої рогатої худоби, свиней та свійської птиці.
Перед застосуванням препарату
Діоксінор виглядає як напівпрозора блідо-зелена рідина. Його випускають в наступних формах:
- ампули для ін’єкцій – 1, 2, 5, 10 і 20 мл;
- скляні флакони для ін’єкцій – 10, 20, 50, 100 мл;
- пляшки з розчином для орального прийому.
Ін’єкції роблять свиням і рогатої худоби, оральний спосіб прийому ліків використовують для птиці і іноді для свиней. Препарат допомагає побороти ряд шлунково-кишкових і респіраторних інфекцій: сальмонельоз, колібактеріоз, дизентерію.
Діюча речовина в препараті – диоксидин. Другий компонент – антибіотик – залежить від лікарської форми. Також даний параметр варіюється з урахуванням місця виробництва діоксінора. варіанти:
- Норфлоксацин (ліки для орального застосування і ін’єкційна форма). Відноситься до фторхінолонів і має яскраво вираженими бактерицидними властивостями. Пригнічує і грампозитивні, і грамнегативні мікроби. Спеціалізація – широка.
- Енрофлоксацин (ін’єкційна форма). Антибіотик широкого застосування. Ефективний в боротьбі з багатьма мікроорганізмами, включаючи стійкі до антибіотиків бактерії.
Показання та дозування
Діоксінор застосовують для лікування інфекційних захворювань, збудники яких чутливі до діючих речовин в його складі. Ліки дають тваринам і птахам індивідуально (підшкірно, внутрішньом’язово) або колективно (в суміші з питною водою). Для ін’єкцій діоксінора інструкція із застосування передбачає такі варіанти:
- Телята. Підшкірна ін’єкція в розрахунку 2,5 мл / 100 кг маси тварини. Вводиться 1 раз на добу протягом трьох днів. Для лікування сальмонельозу доза збільшується вдвічі, а лікувальний курс продовжується до 5 діб.
- Поросята. Розчин вводять внутрішньом’язово. Дозування і періодичність – ті ж, що і для ВРХ.
Увага! Перед введенням діоксіонор нагрівають до +36 ° С.
Тривалість терапевтичного курсу при використанні орального розчину становить 3-5 днів. Ліки дають в таких добових дозах:
- поросята – 0,5 мл / 10 кг живої маси;
- птах – 0,5 мл / 1 л питної води.
Під час лікувального курсу діоксінором рекомендується поїти тварин і птахів тільки водою з розчиненим препаратом. Враховуйте це і розділяйте дозу на весь день, готуючи свіжий розчин щодоби. М’ясний забій тварин після ін’єкцій діоксінора дозволяється не раніше, ніж через 1 тиждень. Після використання питного розчину птицю на забій можна вести через 11 днів або пізніше, свиней – через 2 тижні.
Індивідуальна непереносимість тваринами компонентів ліки проявляється в загальному погіршенні їх самопочуття, втрати апетиту. Діоксінор впливає на нервову систему. Тому його не дають новонародженим поросятам і телятам. Також небажано, щоб ліки приймали дійні корови і тварини з дефектами хрящової тканини, судомами.
Особливості лікування пернатих
Оральну форму діоксінора інструкція із застосування радить використовувати для лікування птахів. Це ветеринарне засіб дозволено давати курям-бройлерам, індичка м’ясного напряму птахівництва, батьківського бройлерних поголів’ю і ремонтному курячому молодняку. У списку не зазначені гуси та качки. Зверніть увагу, що діоксінор заборонено вводити в їжу наступними категоріями пернатих:
- курям під час активної яйцекладки;
- майбутнім несучкам в період двох тижнів до початку яйцекладки.
Увага! Ветеринари підтверджують ефективність діоксінора. Але інструкція фіксує зниження цього показника при одночасному використанні ліків з іншими антибіотиками: тетрациклінами, теофіліном, макролідами, нитрофуранами, левоміцетином.
Діоксінор має властивість пригнічувати умовно патогенну мікрофлору, в тому числі володіє низькою сприйнятливістю до інших антибіотиків. Активні речовини ліки не впливають на синтез білка і рибонуклеїнових кислот в організмі тварини. При використанні діоксінора інструкція із застосування повинна бути завжди під рукою: звіряйтеся зі списком протипоказань і нормами дозування.