Особливості вирощування та догляду за Алоказіі в домашніх умовах

посадка алоказииАлоказия – екзотичне кімнатна рослина, яке тільки завойовує любов квітникарів. Завдяки нестандартній формі листя квітка отримав прізвисько «слоновое вухо». Це декоративна рослина, вражаюче своєю оригінальністю, може стати чудовою прикрасою будь-якого будинку. Проте щоб алоказия добре розвивалася в домашніх умовах, їй необхідний особливий догляд. Саме тому перед покупкою квітки слід ознайомитися з правилами його вирощування і розмноження.

Характеристика алоказии

Алоказия – тропічний бульбової квітка з сімейства ароїдних, провідний своє походження з Південно-Східної Азії. Відрізняється великим листям базального типу, що ростуть на м’ясистих черешках. Вони мають яскраві прожилки, які добре видно на тлі загального темно-оливкового кольору листів. На поверхні листя розташовуються невеликі гирла, за допомогою яких квітка виводить зайву вологу.

Дорослі рослини можуть зацвісти, але це трапляється вкрай рідко. Непримітні квіточки алоказии формують сильно пахнуть суцвіття.

Увага! Алоказия вважається біогенних стимулятором, тому в китайській медицині використовується для приготування масел, настоянок, мазей і т.д. Рослина, що стоїть в кімнаті, позитивно впливає на людину завдяки виділенню ефірних масел і фітонцидів. Вони мають тонізуючу, бактерицидну і іммуноукрепляющее дію.

На сьогодні відомо більше 50 видів цієї рослини, які відрізняються між собою висотою куща, формою і кольором листя. Як можна судити по фото, деякі з них занадто великі (до 2 м) для вирощування в будинку. Найбільшу популярність серед квітникарів придбали такі види як Поллі, Бамбіно, Сандера і ін.

догляд за АлоказііЛистя алоказии дуже декоративні

Догляд за Алоказіі в домашніх умовах

Незважаючи на те, що алоказия вважається невибагливою рослиною, все ж для її активного зростання необхідно створити особливі умови.

Освітлення. Квітка невеликих розмірів відчуває себе добре в приміщенні на досить теплом підвіконні, куди не падають прямі промені сонця. Квітки великих рослин можуть розташовуватися на підставках або на підлозі поруч або навпаки добре освітленого вікна. Якщо рослині буде не вистачати світла, тоді його листя поблідли.

Не рекомендується ставити рослину поруч з батареєю, так як це погіршить стан алоказии. Взимку між квіткою і підвіконням потрібно створити пенопластовую прокладку або розташувати горщик на підставці.

температура. Алоказия відчуває себе комфортно при температурі повітря від 20 ° C до 26 ° C в весняно-літній період і від 18 ° C – восени і взимку. Вона погано реагує на холод і протяги: в результаті переохолодження її листя покриваються темними плямами. Також квітці необхідна підвищена вологість при високій температурі, тому його можна ставити на ніч у ванну.

квітка алоказия

Підбір грунту і правильний полив

Алоказия вимагає спеціального грунту і частого поливу. Саме від цього буде залежати зовнішній вигляд і розвиток тропічного квітки.

  1. Грунт. Алоказию в домашніх умовах висаджують у пухкий субстрат, що складається з торфу, листової і хвойної грунту, піску і перегною (співвідношення – 1: 2: 1: 1: 2). Також можна придбати готовий грунт для листяних культур. Кислотність субстрату повинна становити приблизно 5,5-6,3 pH. Вкрай важливо забезпечити квітці хороший дренаж, щоб уберегти його коріння від загнивання.
  2. Підживлення. Рослина потребує підгодівлі 1 раз в 3 тижні навесні і влітку, а також 1 раз на півтора місяця – восени і взимку. Найчастіше для цього використовується рідке добриво, призначене для листяних рослин. Найбільш корисними для алоказии є добавки з підвищеним вмістом азоту і калію. Молодим квіткам потрібні елементи фосфорної групи, що сприяють зміцненню імунітету і коренів.
  3. Полив. Рослина не виносить пересушування, тому ґрунт завжди повинен бути вологим. Під час формування листів квітка поливається частіше і рясніше (приблизно через день), а залишки води обов’язково зливаються з піддону. Взимку частота поливу повинна становити не більше 2 разів на тиждень.

Увага! Якщо вода залишає білі плями, тоді вона не підходить цій рослині. Слід використовувати більш м’яку, відстояну або кип’ячену воду.

При занадто сухому грунті алоказию можуть вразити кліщі, трипси або щитівка. З даною проблемою на ранній стадії допоможе впоратися протирання листя господарським милом. В іншому випадку потрібно вдатися до акарицидів (наприклад, застосувати засіб «Актеллік»).

Алоказия позитивно реагує на обприскування, тому квітка можна ставити в ванну і поливати зверху теплою водою (від 20 ° C). Також рекомендується протирати листи звичайною вологою губкою.

Способи розмноження алоказии

Існує кілька способів розмноження алоказии, і кожен з них відрізняється своїми особливостями. Разом з тим, вони цілком доступні для застосування квітникарями.

розмноження алоказии

  • Вирощування з насіння. Відразу після збору потрібно висіяти насіння в м’який грунт на глибині до 1 см. Після цього грунт слід накрити поліетиленовою плівкою. Потім сходи два рази пікіруються: з появою перших двох справжніх листів і коли висота маленького рослини досягне 10 см. Для розсади необхідно створити міні-парник з підвищеною вологістю (наприклад, використовувати закритий акваріум).

Увага! Потрібно стежити за вологістю грунту. Важливо не допускати як його пересихання, так і переливу. В останньому випадку можливе загнивання коренів алоказии.

  • Розмноження листом і живцями. Виростити новий кущ можна з молодого листа алоказии, укоріненого в спеціальному субстраті. Активізувати корнеобразование допоможе розчин Корневином, в якому слід потримати листик протягом 2-3 годин. Потім держак потрібно помістити в стаканчик з субстратом на глибину в 2-3 см, якісно полити і накрити пластиковою пляшкою. Через місяць при регулярному поливі виростуть перші корінці.
  • Розподіл куща. Щоб отримати з одного куща відразу кілька рослин, можна розділити його на кілька частин. Для цього алоказию слід вийняти з контейнера, промити її коріння і за допомогою ножа поділити кущ. Щоб квітка зміг розвиватися, йому достатньо мати хоча б один паросток.
  • Вирощування з бульб. Під час пересадки дорослій алоказии можна відокремити дочірні бульби і висадити їх в окремі стаканчики або контейнери. Після проростання квітка повинен зміцніти і тільки потім його слід підхопити за допомогою ложки і висадити в горщик.

В цілому, алоказия в домашніх умовах зростає досить активно, вимагаючи лише мінімального догляду. Завдяки ефектному вигляду листя різноманітного забарвлення ця квітка може стати прикрасою кімнати і гордістю свого власника.

Алоказия: відео