Особливості вирощування та догляду за Мукдене карасуба

як виглядає МукденеОбразний вислів «зелений килим» може стати реальністю, якщо посадити в своєму саду ефектне рослина, що стелеться. Для цього якнайкраще підійде вишуканий і елегантний багаторічна рослина – Мукдене карасуба. Його незвичайні, що грають яскравими фарбами листя у вигляді витонченого віяла вражають своєю красою навіть на фото. До того ж це дуже невибаглива рослина і не вимагає особливого догляду. І при дотриманні нехитрих правил посадки, вирощування та розмноження, Мукдене стане яскравою прикрасою вашого саду.

Опис Мукдене карасуба

Цей красивий багаторічник потрапив до нас з Маньчжурії, північного Китаю, Кореї, хоча зростає в гірських лісових масивах по всьому світу в субтропічних і тропічних зонах. Листя Мукдене схожі на кленові, за що рослина і отримало другу назву – кленолістнік.

Сорт Мукдене Карасуба відноситься до виду Росса – одному з двох різновидів багаторічників. Цей сорт ще називають «Crimson Fans», тобто багряний віяло. Таку назву якнайкраще передає всю красу і елегантність цієї рослини.

Кореневище кленолістніка близько розташоване до грунту, щільне, луската і м’ясисте. Стебел у Мукдене немає. Листя ростуть безпосередньо з кореня, збираючись в купчасто розетку. Листові пластини товсті м’ясисті, розміром 20-40 см розташовуються на прямому черешке. Листки Мукдене розділені на 5-9 ромбічних часток за формою нагадують пальці.

Мукдене в саду

Протягом декількох років у багатолітника формується куртина розміром 40 см в діаметрі. З куртин Мукдене розростається красивий килим, який в вегетативний період поступово і дуже ефектно змінює колір від зеленого до яскраво-червоного.

Період цвітіння Мукдене карасуба – травень. У кленолістніка білі або кремові невеликі квіти-зірочки зібрані в розгалужені суцвіття і розміщені на довгих (50-60 см) ніжках. Листя бронзово-зеленого кольору до цього часу ще не сформовані. Після закінчення цвітіння на квітконосних ніжках утворюються дворогі коробочки – плоди з численними насінням. Листки до цього часу стають темно-зеленого кольору, з яскраво-червоною окантовкою по краях.

Розмноження кленолістніка

Мукдене розмножують діленням куща і посадкою насіння.

  1. Розподіл кореневища ділять тільки в разі, якщо рослина дуже розрослося і порушує ландшафтний дизайн. Щоб не створювати стрес рослині і не заважати розростання куртини, ділити корінь для розмноження рекомендується не частіше ніж раз в 3-4 року. При розподілі кореня варто переконатися, що всі шматочки цілі і є спляча брунька.
  2. Вирощування з насіння відбувається наступним чином:
  • розсаду сіють на самому початку весни;
  • для посадки придатні тільки здорові і свіжі насіння;
  • грунт удобрюють перегноєм і торфом;

сорту Мукдене

  • висівають насіння на глибину близько 1 см і протягом місяця очікують сходів;
  • для розсади створюють відповідний мікроклімат з помірною вологістю;
  • пересадка в грунт проводиться після закінчення періоду весняних заморозків.

Увага! До посадки у відкритий грунт неприпустимо цвітіння рослини. З’явилися невчасно квітконоси необхідно видаляти.

Посадка і догляд за кленолістніком

Посадка Мукдене:

  • перед посадкою рослини потрібно ретельно підібрати місце;
  • Мукдене добре росте в суглинних і супіщаних, удобрених перегноєм і торфом грунтах;
  • в місці посадки Мукдене не повинно бути застою води;
  • посадкову яму необхідно викласти дренажним шаром з річковим піском;
  • після приміщення кореневища в посадкову яму, його необхідно полити.

Порада. Після посадки і першого поливу, щоб дати кленолістніку час на адаптацію, не варто його поливати близько 5 днів.

Догляд за Мукдене:

  • вважає за краще знаходитися в ажурною тіні, утвореної гілками дерев і чагарників;
  • не можна допускати пересихання грунту, особливо в посушливі періоди, інакше рослина може загинути, тому полив повинен бути рясним і своєчасним;

як доглядати за Мукдене

  • після закінчення періоду цвітіння, можна здійснювати щоденне обприскування прохолодною водою;

Порада. Щоб уникнути загибелі рослини через пересихання грунту, грунт під нею необхідно замульчувати.

  • не вимагає частих підгодівлі добривами – досить навесні додати комплексне мінеральне добриво;
  • через низьку морозостійкості Мукдене на територіях з холодним кліматом, на зимівлю багаторічна рослина краще відправляти в прохолодне вологе приміщення.

Мукдене в ландшафтному дизайні

Будь-які стелються, і Мукдене не виняток, дуже корисні саду, оскільки:

  • здійснюють природне мульчування грунту;
  • утримують вологу в ґрунті;
  • захищають кореневі системи інших рослин від палючих променів на відкритому сонці.

Мукдене в дизайні ландшафтуМукдене на клумбі

При правильному догляді кленолістнік радує око в Рутар і рокарії, садах і біля водойм багато років. Його незвичайної форми листя ефектно контрастують з іншими рослинами, особливо якщо кленолістнік висаджений на передньому плані. У поєднанні з медуницей, папороттю, хостом, Роджерс, Бруннером можна створювати вражаючі садові композиції. Вельми ефектно виглядає Мукдене з тіньовитривалими видами осоки, такими як осока Морроу і осока гібридна. Не менш виразно виглядає Мукдене в дуеті з барбарисом.

Мальовничо виглядають миксбордери і бордюри з Мукдене. Килими з кленолістніка живописно встеляють палісадники і добре виглядають навколо будинку. Протягом вегетативного сезону зі зміною кольору листя Мукдене карасуба буде змінюватися і візуальне сприйняття саду. Але завжди він буде виглядати доглянутим, і радувати око господарів і їх гостей.

Таким чином, кленолістнік дуже зручний для вирощування в садах, оскільки крім декоративних переваг, у цієї рослини практично немає хвороб. З шкідників іноді може докучати навала равликів і слимаків, а в посуху рекомендований помірний полив.

Кленолістнік: відео