Особливості вирощування та догляду за пальмою Вашингтонія

На батьківщині, в південних штатах США і Мексиці, пальма Вашингтонія відноситься до промислових рослинам. Дерева висаджують в декоративних цілях, з плодів роблять борошно, а з листя – матеріал для плетіння. У прохолодному російському кліматі пальму вирощують переважно в кімнатних умовах. Їй потрібен ретельний догляд. В цьому випадку Вашингтонія сповна продемонструє свої декоративні якості.

Опис і властивості рослини

Вашингтонія – представник сімейства арекової (Пальмові). Це швидкозростаюча габаритна пальма з витонченими віялоподібними листям. У природі доросле вічнозелене дерево досягає висоти в 25 м, товщина стовбура – до 1 м. Голі черешки досягають 1,5 м. Самі листя тонкі і великі – до 1,5 м в довжину. У природному середовищі вони не опадають, а утворюють на величезних деревах подобу спідниці.

Переважний клімат для вирощування пальми Вашингтонія – субтропіки. У середній смузі РФ вона не зможе витримати зиму. Хоча культура має невелику морозостійкістю. Чим сухіше повітря, тим краще пальма переносить холоду.

У кімнатних умовах дерево володіє набагато більш скромними розмірами, але все одно потребує просторі. У декоруванні житла використовують тільки молоді екземпляри. Без свіжого повітря і рясного світла пальми не зацвіте. Краще вирощувати її в умовах балкона, лоджії, веранди, зимового саду або присадибної ділянки.

Увага! Цей вид пальми не годиться для озеленення виробничих приміщень, тому що погано реагує на високу концентрацію в повітрі пилу, бруду і кіптяви.

Існують два види культури:

  1. Вашингтонія нітеносная. Більш низька. Її сіро-зелене листя рясно переплітають білі волокна. Взимку вимагає температурного режиму в межах +6 … + 15 ° С. домашня пальмаВашингтонія нітеносная
  2. Вашингтонія робуста, міцна чи потужна. Володіє більш розлогою кроною і гострими колючками на черешках. Листя – яскраво-зелена. Зимує в звичайній кімнатній атмосфері.

пальма будинкуРобуста Увага! Обидва види адаптовані до субтропіків Північного Кавказу і Криму. У цих регіонах їх можна вирощувати у відкритому грунті з певними заходами по укриттю на зиму. Нітеносная різновид більш холодостійка.

Особливості вирощування

Перед придбанням пальми Вашингтонія оціните можливості свого житла. У кімнаті має бути досить місця для розлогих гілок і світла для нормального розвитку дерева. Робуста за перший рік витягується на півметра, далі швидкість росту тільки збільшується. Нітеносная пальма трохи скромніше в темпах розвитку.

Культура позитивно реагує на інтенсивне освітлення. Але прямі промені полуденного сонця їй не потрібні. Для вирощування в будинку підберіть місце біля східного або західного вікна. Рекомендований світловий день – близько 16 год в будь-який час року. Щоб доповнити цю цифру, взимку екзотів організовують флуоресцентне світло.

У перші дні літа пальму виносять у двір. Там її теж бажано затінити, особливо під час пікового спеки. Також важливим є захист від дощу. І в кімнаті, і на вулиці не можна залишати дерево на протязі. Хоча свіже повітря рослині необхідний для нормального розвитку.

Увага! Пальма декоративна сама по собі, без обрізки. Вкорочувати можна тільки увядающие, ще зелене листя.

Техніка догляду за субтропічній культурою

Догляд за пальмою включає в себе такі нюанси:

  • У теплу пору сезону дерево любить температуру в межах + 20 … 24ºС. Якщо з нетривалим похолоданням воно впорається, то нагрів до + 30ºС виявиться згубним для рослини. В цьому випадку пальму терміново переміщують в прохолоду.
  • Взимку гість із субтропіків може перенести і легкі морози. Однак краще до цього не доводити і підтримувати нагрів навколишнього середовища в діапазоні + 7..10ºС.

вирощування пальми будинку

  • Поливають пальму тільки теплою водою. Влітку – у міру висихання верхнього шару грунту біля основи стовбура. Взимку – через пару днів після висихання. Не забувайте про полив і не допускайте перезволоження грунту – це позначиться на декоративних якостях жителя діжки.
  • Природна потреба пальми – висока вологість атмосфери. Влітку проводите обприскування 1-2 рази на день. У спеку додатково протирайте зелень зволоженою матерією. В холоду обприскувати дерево теж потрібно, але пару раз в тиждень.
  • Серед мінералів пальмі найбільше потрібно залізо. Враховуйте це при виборі добрив. Навесні і влітку мінеральні та органічні суміші чергують, вносячи двічі на місяць.

Розмноження та пересадка

Насіння пальми Вашингтонія продаються в спеціалізованих магазинах. Це єдиний спосіб розмноження рослини в домашніх умовах. Оптимальний склад грунтової суміші – дернової і листової грунти, торф або перегній, пісок (4: 2: 2: 1). Посадка виконується навесні:

  • гострим ножем зробіть надріз на насіннєвому матеріалі;
  • замочіть його на ніч в теплій воді;
  • посійте в підготовлений субстрат (з першої ґрунтової суміші потрібно виключити частку дернової грунту);
  • присипте тонким шаром тієї ж землі;
  • накрийте контейнер плівкою;

кімнатні квіти

  • підтримуйте всередині тепло приблизно в +25 … + 30ºС;
  • щодня відкривайте, поливайте і провітрюйте парничок на 15 хв.

При правильній технології очікуйте сходів через 2-3 міс. Після відростання другого листочка сіянці пікірують в окремі горщики. Відразу розрахуйте розмір горщика, щоб проводити пересадку не частіше 1 разу на 2 роки. Після досягнення 7-річного віку пальму пересаджують раз в 5 років. Спосіб – перевалка.

Не забувайте про хороше дренажі. Його шар в горщику повинен займати не менше 1/3. Пальма Вашингтонія прикрасить житло і двір, якщо доглядати за нею правильно.

А Ви пробували вирощувати Вашингтон?

Вашингтонія: відео