Пахистахис: особливості догляду, розмноження в домашніх умовах

Пахистахис в садуПахистахис – яскравий представник тропіків, який став відомий в світі ботаніки та садівництва ще 200 років тому, але в наших краях з’явився порівняно недавно і відразу ж придбав велику кількість шанувальників. Садівників привернув незвичайний вид рослини і його невибагливість до відходу. Далі про особливості розмноження і догляду за рослиною в домашніх умовах (додаються фото і інструкція).

Опис, характеристика основних сортів

Пахистахис – екзотична рослина, що виростає на просторах Індії та Австралії. Являє собою вічнозелений пишний чагарник висотою від 1 до 2 м (в залежності від сорту). Розростається прямостоячими (переважно) міцними гілками, покритими темно-зеленим листям з гладкою поверхнею. Форма листя витягнуто-овальна, з гострим тонким кінчиком. У довжину листя можуть досягати 10-12 см.

Особливість зеленої частини рослини складається в наявності чітких глибоких жилок, які надають поверхні листя якусь ребристість. Серед досвідчених садівників рослина відомо під іншою назвою: «жовтий колос», «товстий колос». Все через незвичайного виду суцвіть, що будуть схожі немов великі яскраві колосся пшениці. Насправді ж ці суцвіття є нічим іншим, як приквітками, представленими яскраво-жовтими чашелістнікі. Суцвіття виглядають як свічки із загостреним кінцями глиною близько 10-12 см.

Пахистахис в садупахистахис червоний

Період цвітіння досить довгий: триває він починаючи з перших днів весни і закінчуючи початком осені. З класів в цей період розпускаються трубчастої форми квітки білого або червоного забарвлення. На жаль, відцвітають вони досить швидко, але самі колосся тримаються аж до закінчення періоду цвітіння.

Серед великої кількості видів пахістахіс можна виділити два різновиди, які ідеально підходять для вирощування в кімнатних умовах:

  1. Червоний. Досить рідкісний різновид, приквітки якої мають темно-зелене забарвлення, а всередині періодично розпускаються червоні квітки з помаранчевими віночками. Сорт відрізняється значним «зростанням»: в висоту рослина може досягати 2 м.
  2. Жовтий. Різновид представлена ​​пишним чагарником метрової висоти, який в період цвітіння покривається великою кількістю жовтих «свічок», з яких з’являються з часом ніжні білі трубчасті квітки. Розпускаються квіти поступово: від заснування приквітка до його верхівки.

Пахистахис в садупахистахис жовтий

Розмноження

Розмноження здійснюється виключно вегетативним методом – живцями. Але на практиці втілювати цей спосіб слід нестандартно (по крайней мере, кажучи про пахістахіс). Після того як квітки рослини відцвітуть, необхідно зрізати держак, покритий листям (їх повинно бути не менше 2). Перед посадкою кінчик стебла на відстані близько 2,5 см від нижньої пари листя слід вмочити в спеціальному порошку-стимулятор росту і висадити в ємність.

Грунт для посадки слід готувати дуже ретельно: він повинен бути неодмінно легким і дуже пухким. Склад грунту досить складний: в рівних пропорціях беруться листова і дернова земля, перегній, і пісок з торфом. Висадка держака в грунт здійснюється глибоко: практично до нижнього листя. Після посадки рослини в ємність з грунтом слід накрити його скляною округлої ємністю і переставити в світле місце.

В процес зростання нижнє листя відімруть, але після того, як у молодого паростка почнуть витягуватися листочки на самій верхівці стебла, можна знімати ковпак. Буквально через пару тижнів після цього на молодому рослині повинні з’явитися перші квіти.

Порада. Якщо ви не плануєте розмножувати рослина, краще змінити своє рішення, оскільки якщо не здійснювати цей процес, через кілька років пахистахис почне старіти і його стебло може практично повністю оголитися. З цієї причини бажано здійснювати пересадку (розмноження) молодих пагонів, взятих у материнської рослини, хоча б 1 раз в 3 роки.

Тонкощі догляду в домашніх умовах

Для забезпечення повноцінного існування рослині необхідно здійснювати регулярний догляд за ним. Він нескладний і не особливо кропітка, поетом навіть новачок зможе впоратися із завданням. Отже, основні процедури, в проведенні яких потребує пахистахис протягом свого життя:

Пахистахис в садуОптимальний спосіб розмноження – живцювання

  • Полив. У період цвітіння рослину слід щедро і регулярно поливати: грунт ніколи не повинна пересихати. Найпростіший спосіб контролювати її стан – використовувати вимірювач вологості. Навіть в зимовий період пахистахис потребуватиме у волозі, але в цей період вона не повинна бути присутнім в надлишку. Досить вносити теплу воду в грунт через 2-3 дня після підсихання його верхнього шару.
  • Підживлення. Пахістас слід регулярно підгодовувати: бажано вносити готові мінеральні комплекси для тропічних квітучих рослин після кожного рясного поливу.
  • Освітлення і температурний режим. Рослина дуже любить яскраве світло, але абсолютно не любить гарячі промені, тому найкращим варіантом для розташування пахістахіс є західна і східна сторона будинку / квартири. Оскільки пахистахис – житель тропіків, він потребує достатньої теплі: в літній період – близько 22-25 градусів, в зимовий – близько 16-18 градусів.

Порада. Температура повітря в приміщенні ні в якому разі не повинна опуститися нижче +12, інакше рослина повністю оголитися і з великою часткою ймовірності загине.

  • Обрізка. Ця процедура обов’язкова, оскільки допоможе забезпечити повноцінний розвиток, і рослина придбає красиву пишну форму. Уже в перший рік життя рослини необхідно обрізати його центральний стебло після досягнення нею висоту близько 20 см. Бічні пагони в обов’язковому порядку прищипують після появи на них 6 перших листя. При правильних діях до кінця першого року життя ви зможете отримати повноцінний кущ пахістахіс, що має близько 12 верхівок.

Ось і всі тонкощі, які слід знати при вирощуванні пахістахіс в домашніх умовах. Успіхів!

Як вирощувати пахистахис: відео