Паркани з металевого паркану своїми руками

паркан своїми рукамиОгородження присадибних або дачних ділянок потрібні для того, щоб не допустити будь-яка небажана для господаря проникнення на територію його володінь, для захисту від злодіїв і хуліганів. Однією з основних функцій огорож є також визначення меж власності, що належить власникам. Огорожа з штахетника, виконаний повністю з металевих частин, послужить надійною перешкодою і прикрасою садиби. Встановити таку споруду самостійно буде нескладно, адже всі основні деталі виготовляються на виробництві і доступні у вільному продажі.

Основні переваги забору з паркану

Дерев’яні рейки для влаштування парканів використовувалися давно, це було недорого, тому всі будували з дерева. Розвиток індустрії і поліпшення добробуту громадян дозволяє сьогодні зводити огорожі з міцнішого, довговічного матеріалу. Дерево стало дорожче, а естетичні погляди людей на деякі речі змінилися.

У населення, що володіє заміськими будинками і дачами, металеві паркани стали популярними. На користь зборів з металевого паркану говорять багато чинників:

  • декоративний зовнішній вигляд – рівномірне фарбування (кольори будь-які), дотримання точних розмірів, фактурний профіль, вальцювання верхніх кінців планок (закруглення або інша художня обрізка);
  • висока міцність і довговічність – металеві планки не піддаються гниттю, як дерев’яні, вони більш стійкі до впливу дощу і снігу, на виробництві весь метал обробляють антикорозійним покриттям, що дозволяє не фарбувати довгі роки, такий паркан простоїть не менше 30 років;

як побудувати парканОгорожа з металевого паркану

  • доступна ціна – в різних регіонах, що природно, вартість може відрізнятися, ми не станемо говорити про неї конкретно, однак потрібно сказати, що в порівнянні з іншими видами матеріалів (цеглою), метал став значно дешевше і доступніше;
  • терміни монтажу – вся конструкція легка, не вимагає великих фізичних зусиль в збірці, не потрібні спеціальні навички (як при цегляній кладці), одна людина за допомогою підручного може змонтувати паркан довжиною в 100 метрів протягом 2 днів.

Увага! Перед початком зведення огорожі з паркану, правильно розрахуйте кількість опорних стовпів і планок. Якщо є труднощі в цьому питанні, ознайомтеся з відео, де розповідається, як правильно це зробити.

Рекомендації і покрокова (поетапна) інструкція по монтажу забору

У будь-якому будівництві потрібна чітка орієнтація в послідовності виконання робіт. При монтажних роботах, пов’язаних з встановленням огорожі з паркану, необхідно дотримуватися наступного порядку:

  1. Правильно розрахувати кількість необхідного матеріалу: опорних стовпів (круглого або квадратного перетину), довжину поперечних лаг прямокутного перетину, вертикальних металевих планок, кріпильних деталей.
  2. Викопати ями для стовпчиків або пробурити їх на глибину 1-1,5 м, підготувати цемент для зміцнення стійок, якщо грунт на ділянці пухкий.
  3. Придбати готові складові частини забору в спеціалізованому магазині або замовити безпосередньо в майстерні по їх виробництву.

паркан з металу своїми руками

Підготовчі роботи закінчені, можна приступати до складання. Починаємо з установки стовпів. У підготовлені (пробурені) ямки насипаємо шар крупного або дрібного щебеню, за допомогою будівельного рівня встановлюємо стовпчики. На цьому етапі, якщо передбачено бетонування опор, заливаємо розчином, якщо немає, то засипаємо щебенем і землею, ретельно утрамбовують.

Порада. Подальший монтаж, якщо проводилося бетонування опорних стійок, слід проводити тільки на наступну добу, щоб бетонний розчин встиг як слід схопитися. Верхні частини стійок потрібно прикрити від можливого попадання дощу вологонепроникним матеріалом.

Основна збірка забору

Перший етап збірки забору – монтаж каркаса для кріплення металевих планок, він складається з верхніх та нижніх перекладин:

 

  • за допомогою зварювання або болтів, нижні поперечки встановлюються на висоті 30 см від рівня землі;
  • верхні лаги зміцнюються нижче верхнього краю стовпів на 50 см.

Другий етап полягає в кріпленні паркану до каркасу:

  • розмічають (роблять позначки маркером) на поперечних лагах місця для рівномірного розподілу планок паркану;
  • планки кріплять в намічених місцях двома болтами внизу, двома – нагорі, до відповідних лагам.

Яким буде крок між планками паркану – питання індивідуальне, кожен господар, грунтуючись на своїх інтересах, визначає його самостійно. За середніми показниками відстань це 5 см, але може бути, як більше (10 см), так і менше (2 см). Забір може бути суцільним, без просвітів, одностороннім або двостороннім. При розташуванні штакетин в 2 ряди з кроком 8 см, огорожу буде майже глухим.

схема забору

На дачних ділянках, де рослинам потрібна хороша освітленість, рекомендується робити збільшений просвіт між парканом. Це також допоможе значно скоротити витрати на придбання матеріалу для забору.

Висота паркану за європейським стандартом 150, 180 і 200 сантиметрів, але за індивідуальним замовленням, що виконується на спеціалізованому підприємстві, довжина планок може бути будь-хто. Забарвлення і спеціальне антикорозійне напилення також виконується за бажанням замовника, бувають одно- або двосторонніми.

Багато справ потрібно виконати власнику садиби або дачної ділянки, на це витрачається чимало коштів. Зробити частину такої роботи своїми руками – це не тільки вигідно з метою економії сімейного бюджету, але приносить господареві моральне задоволення, віру в свої сили, гордість за себе. Сім’я буде пишатися тим, що цей чудовий паркан з паркану зробив їх батько, чоловік, тобто – глава сімейства.

Огорожа з металевого паркану: відео