Перець Подарунок Молдови: опис сорту і особливості вирощування

Перець сорти Подарунок МолдовиНа сьогоднішній день існує велика кількість всіляких сортів перцю. Тим не менш, до цих пір актуальним залишається вирощування сортів, виведених багато років назад. У їх числі і сорт Подарунок Молдови. Бувалі городники відзначають, що він може «дати фору» багатьом сучасним гібридам. Але, не дивлячись на простоту вирощування цього сорту, необхідно знати певні тонкощі. Нижче дана докладна характеристика сорту: його опис, особливості догляду, відгуки садівників (фотоматеріали додаються).

Опис сорту

Сорт перцю Подарунок Молдови перевірений роками і є одним з найпопулярніших для вирощування в помірно теплому кліматі. Відноситься до середньостиглих сортів і перші плоди можна збирати з грядок через 125-135 днів з моменту появи сходів. Кущі виростають досить компактні розлогі, досягаючи у висоту не більше півметра.

Плоди висячі. Відрізняються невеликими розмірами: їх вага, в середньому, становить близько 80 -100 г. Шкірочка досить тонка, червоного кольору при повному дозріванні, при технічному – салатова. М’якоть плодів щільна, дуже соковита з солодким смаком. Дозрілі перці чудово підійдуть як для вживання в свіжому вигляді, так і для зимового консервування. Фактично є універсальними.

перець в теплиціНасіння перцю Подарунок Молдови

Городники відзначають, що рослина дуже невибагливо до відходу, тим не менш, він повинен бути своєчасним і регулярним. В цьому випадку з 1 кв. м можна зібрати до 7-8 кг плодів. Сорт користується заслуженою популярністю вже не перший рік, оскільки практично ні в чому не поступається сучасним гібридним сортам. Він відмінно приживається не тільки в теплицях, а й у відкритому грунті.

Особливості вирощування та догляду

Якщо ви вибрали для посадки перець сорту Подарунок Молдови, то перш ніж займатися підготовкою насіння, необхідно визначитися зі способом вирощування: у відкритому / закритому грунті. Якщо ви вибрали перший варіант, то приступати до посіву слід в останні дні першого весняного місяця. Якщо ж другий – приступайте до посіву ще в лютому.

Порада. В цілому, плануючи дату посіву насіння, враховуйте швидкість росту молодих паростків: так, готова до посадки розсада виростає орієнтовно через півтора місяця після посіву насіння.

Серйозно поставтеся до вибору відповідної ділянки для посадки розсади і грунті. До неї пред’являються особливі вимоги:

  • грунт повинен бути рихлим і легкої;
  • ділянку під посадку повинен мати дуже родючий грунт;
  • грунт повинен вільно пропускати повітря і вологу;
  • якщо планується посадка перцю на важкій / глинистому ґрунті, суглинку і т.д., необхідно в обов’язковому порядку внести органічні добрива і пісок.

Крім того, посадка насіння під розсаду також повинна здійснюватися особливим чином. Справа в тому, що молоді паростки цього сорту досить погано переносять пікіровку. Тому висадку насіння краще відразу здійснювати в окремі невеликі ємності з торфом (торф’яні горщики) або таблетки. Також в місці / приміщенні, де будуть знаходитися саджанці перцю, повинна бути стабільно висока температура повітря – близько 25 градусів і достатня кількість сонячних променів.

посадка перцюСорт перцю Подарунок Молдови

Не забувайте періодично зволожувати грунт з паростками, а коли на них утворюється вже 7-9 листочків, починайте потихеньку загартовувати їх, спершу виносячи на свіже повітря на 30-40 хвилин. Продовжувати перебування розсади на відкритому повітрі слід поступово, щоб ніжні листочки не отримали опік. Коли паростки досягнуть 20 см у висоту, можна починати висадку у відкритий грунт.

Посадку розсади в підготовлену заздалегідь грунт слід здійснювати не раніше кінця травня, а ще краще – в перших числах червня, дотримуючись відстань між саджанцями близько 40 см, а між рядами – 0,5 м. Оскільки Подарунок Молдови – сорт невеликих розмірів, то відстань між саджанцями можна зменшити.

Порада. Якщо ви плануєте вирощувати перець в холодному регіоні (особливо, це стосується Сибіру і середній смузі), то бажано при посадці розсади сформувати високу гряду – це дозволить зберегти в грунті тепло, так необхідне молодому рослині.

Що стосується догляду за перцем, то важливо дотримуватися трьох простих правил:

  1. Регулярно поливати грядки з перцем. Цей сорт дуже любить вологу, тому поливи повинні бути частими, рясними і регулярними. Вносити чергову порцію води можна вже тоді, коли підсохне верхній шар грунту.
  2. Чи не перестаратися з підгодівлею. А ось підгодівлі сорт не дуже любить, тому їх кількість не повинна перевищувати 3 разів за весь вегетаційний період. Кращим добривом для перцю вважається гнойова жижа, розбавлена ​​водою (1:10). Перед підгодівлею не забудьте злегка зволожити грунт, щоб запобігти можливості опіку коренів.
  3. Контролювати розвиток пагонів. Обов’язково стежте за розвитком бічних пагонів і при надмірно активне зростання видаляйте їх (особливо, якщо вони по довжині досягнуто головного стебла). В цілому, рослина невелика, тому часто вам навряд чи доведеться це робити.

На цьому ми закінчуємо знайомство з перцем сорти Подарунок Молдови. Як ви могли переконатися, догляд за ним досить нескладний, а сама рослина відрізняється прекрасними характеристиками. Ризикніть посадити його на своїй ділянці, і ви не пошкодуєте. Успіхів!

Огляд сортів перцю: відео

Перець сорти Подарунок Молдови: фото

Перець сорти Подарунок Молдови

Перець сорти Подарунок Молдови Перець сорти Подарунок Молдови

Перець сорти Подарунок Молдови

Перець сорти Подарунок Молдови Перець сорти Подарунок Молдови

Перець сорти Подарунок Молдови