Споруда комбінованих будинків відповідає сучасним тенденціям. Люди намагаються зробити своє житло надійним, довговічним і екологічним. Будівлі з каменю і дерева цілком відповідають цим вимогам. Вони дуже практичні і стають все популярнішими серед приватних забудовників. Що потрібно знати перед складанням проекту, які плюси і мінуси будинків такого типу, розповідають фахівці.
Комбіновані будинку: що це таке
Подібний тип будівель – не ноу-хау. Ще за часів Київської Русі підмітили, що такі будинки міцні, легкі, більше опираються вогню і краще бережуть тепло. З розвитком технологій стало більше варіацій поєднання матеріалів для комбінованих будинків. Втім, камінь і брус залишаються найбільш близькими до ідеалу.
Двоскладного будинку, як правило, мають 2 поверхи. Цокольний рівень зводять з міцного каменю, яка не боїться загорянь, сильного вітру, опадів, підземних вод і рясного сонця. Крім того, кам’яна основа будинку стає відмінною опорою для другого поверху, який збирають з дерева. Брус допомагає підвищити енергоефективність споруди, надає затишок, красу і зручність. Він може бути декількох видів, залежно від призначення:
Будинки з каменю і дерева теплі і надійні
- Клеєний. Один елемент складається з безлічі тонких склеєних ламелей з хвойних порід.
- Непрофілірованний. Звичайний брус, отриманий після обробки колоди на пилорамі. Найдешевший з варіантів для побудови.
- Профільований. Має пази і опуклості для надійної фіксації і поліпшення теплоізоляції на стиках. Володіє чіткими заданими параметрами.
Серед проектів складових приватних осель затребуваний стиль шале – швейцарських пастуших будиночків з характерними сильно видатними свесами карнизів. Форму котедж отримав неспроста. Вона дозволяє максимально перетворювати сонячні промені в теплову енергію. Другий дерев’яний поверх такого будинку є мансардою.
Увага! Інші варіанти для комбінації з деревом: бетон, піноблоки, керамзитні блоки або залізобетон.
Плюси і мінуси комбінованих будинків
Популярність таких котеджів пояснюється великою перевагою позитивних характеристик над негативними. Подібний тип будівель насправді досить практичний. Його переваги:
- легка конструкція, зниження тиску на фундамент (в порівнянні зі звичайним кам’яним або цегляним будинком);
- можливість будівництва в місці з близьким заляганням грунтових вод;
- довговічність;
- можливість зведення за допомогою сучасних еко-матеріалів, безпечних для навколишнього середовища;
- широкий вибір дизайнерських рішень разом з високою естетичністю;
- економічність;
- більш висока пожежна безпека (в порівнянні з будовами тільки з дерева або сучасних горючих матеріалів);
- підвищений захист від вологи;
- функція другого поверху-термоса: в спеку там буде прохолодно, в холоди – тепліше.
Увага! Екологічність матеріалів – не фікція. Доведено, що життя в дерев’яному антуражі покращує сон, нормалізує стан нервової системи і попереджає розвиток захворювань дихальних шляхів (якщо брус з хвойних порід).
Недоліків у двусоставних будинків не так багато:
- дерево служить менше, ніж камінь;
- біля каменя і деревини вкрай відрізняються фізико-технологічні властивості, через це після експлуатації при сильному морозі або в спеку можуть виникнути труднощі;
- навіть в поєднанні з негорючих сусідом брус залишається легкозаймистою матеріалом.
Камінь не так легкий, як піноблоки або керамзитні будматеріали. Такий будинок слід додатково зміцнити від просідання високим фундаментом. Проте комбіноване житло – вихід для тих, кому не по кишені двоповерховий котедж. Також архітектори рекомендують цей тип будови, коли з-за великого навантаження фундамент 2-поверхового цегляного або кам’яного будинку може лопнути або викликати перекіс. Фактично для будови досить звичайного фундаменту для 1-поверхового будинку.
Поради фахівців з проектування складових будинків
Дизайнерський підхід в розташуванні кімнат може бути будь-яким, але зазвичай вписується в природно-природну концепцію. Фасад будинку теж зазвичай додатково не облицьовують – чим натуральніше виглядає фактура, тим краще. Кам’яну частина можна додатково декорувати в сільському або іншому напрямку, а брус прикрасити різьбленням.
Є й винятки, коли за допомогою сучасних облицювальних матеріалів обидва поверху приводять до єдиного стилю оформлення. Але в цьому випадку не варто забувати про різні характеристики матеріалів. На одному через кілька років облицювання ще буде виглядати добре, на іншому вже не буде триматися.
При складанні проекту розмір житла не має значення. На фото ви можете подивитися абсолютно різні за величиною і оформлення котеджі. Стан грунту також маловажно. Головне, щоб земля не була драговиною і могла витримати одноповерховий кам’яний будинок.
Зведення такого будинку займає відносно небагато часу. Основний термін піде на заливку, просушку фундаменту і підняття кам’яних стін. Полегшений дерев’яний рівень складається набагато швидше: обробки він не вимагає. По крайней мере, в перший час можна жити і з голими дерев’яними стінами, поки будете оформляти нижній поверх. Ще до того, як брати в руки шпатель або облицювальні панелі, проведіть комунікації. Їх радять розташовувати тільки на 1-му поверсі.
Увага! Досить затребуване поєднання в 2-поверховому комбінованому будинку приміщень для бізнесу і життя. Внизу власники облаштовують комерційну площу, а вгорі живуть самі, зробивши окремий вихід і комунікації.
Комбінація матеріалів в будівництві житла відкриває широкі можливості для його стильового оформлення. Ви можете зробити будинок на будь-який смак. Щоб не розчаруватися в результаті, працюйте тільки з досвідченими будівельниками.