Перфоратор для домашнього майстра

Одним з найбільш необхідних і затребуваних інструментів для ведення ремонтних і будівельних робіт є перфоратор, який значно полегшує умови роботи і дозволяє виконати її швидше і якісніше. Будівельники-професіонали і домашні майстри успішно справляються з операціями зі створення отворів в твердих поверхнях за допомогою ударів.

Можливості вибору інструменту

На ринку інструменту представлені різні моделі перфораторів, які відрізняються не тільки зовнішнім виглядом і маркою виробника, а й технічними та якісними параметрами. Рядовому користувачеві досить складно зупинити свій вибір на певній марці інструменту, який буде справно служити не один рік і виправдає понесені витрати.

Багато майстрів-любителі вважають, що дриль з ударним механізмом і перфоратор – це один і той же інструмент. Але це думка помилкова, незважаючи на досягнення однієї мети. Ударний дриль є пробійником, що функціонує за допомогою “тріскачок”. Їх продуктивність недостатньо висока, удари виходять слабкі. Наприклад, бетонні стіни вони не пробивають. Перфоратор може без зусиль просвердлити отвір і обробляти камінь, цеглу, бетон та інші тверді поверхні.

Важливі моменти при виборі перфоратора

Для правильного вибору перфоратора необхідно розглянути технічні параметри, конструктивні особливості та комплектацію пристрою:

  • тип живлення – підключення до мережі 220 вольт або акумуляторний для роботи в автономних умовах;
  • потужність і вагу – для побутового застосування можна вибрати інструмент потужністю до 700 Вт вагою 3 кг, для професійних робіт – потужність до 1200 Вт вагою 5-6 кг, для 1500 Вт – вагою 8-9 кг;
  • тип патрона – SDS-Plus (набув найбільшого поширення, з діаметром бура 4-26 мм) або SDS-Max (для бурів діаметром понад 20 мм);
  • енергія удару – оптимальне значення 2,2-4,5 Дж;
  • вибір режиму – передбачається три види режимів: свердління, свердління з ударом, удар. Для побутового застосування краще вибирати універсальний перфоратор з трьома режимами роботи;
  • додаткові функції – антівібросистема, регулювання швидкості, реверс, індикатори;
  • виробник – відомі бренди Black&Decker (США), Bosch (Німеччина), DeWalt (США), Makita (Японія), Maktec (Японія), Vorskla (Китай), Зеніт (Китай) та інші.

Перераховані характеристики і робочі параметри є визначальними критеріями при виборі надійного перфоратора для домашнього користування.

Знання особливостей перфоратора – запорука успіху

Знання конкретних характеристик певної модифікації перфоратора дозволяє вибрати потрібну модель інструменту, який потрібен для виконання майбутнього обсягу робіт. Для професійного використання можна вибрати перфоратор вузької специфіки, що працює в одному з трьох режимів – свердління, свердління з ударом, удар.

Для побутових потреб краще вибрати режимний перфоратор, який має широкий спектр дій:

  • свердління – для роботи з більш м’якими матеріалами типу деревини;
  • свердління з ударом – для обробки виробів з каменю чи бетону;
  • удар – для використання в якості відбійного молотка.

Інтернет-магазин «Такі Да» на сайті https://takida.com.ua/ пропонує великий асортимент перфораторів різних моделей і виконань, що поставляються відомими і такими, що заслуговують довіру виробниками. З додаткових переваг слід відзначити постійні знижки, оперативну доставку по Україні та наявність великого асортименту електроінструменів буд-якого призначення.