Підживлення для винограду: які добрива потрібно вносити навесні

догляд за виноградомВиноград росте практично на будь-якому присадибній або дачній ділянці. Теплолюбних культур адаптували до нестабільних зим середньої смуги і схожих з клімату регіонів РФ. У прохолодних умовах винограду потрібні ретельний догляд і підтримка за допомогою підгодівлі. Зокрема, навесні. Так господарі лози наполягають на збільшенні норм врожаю. Щоб добрива були ефективними, слід розводити їх строго за рецептом в точних пропорціях.

Особливості та завдання весняного внесення добрив

Підживлення винограду по весні принесе користь тільки тоді, коли поверне рослині стільки ж цінних речовин і мікроелементів, скільки лоза віддала з попереднім урожаєм. У цьому постулаті і полягає найпоширеніша помилка недосвідчених виноградарів. Спираючись на логіку, люди вважають, що підгодівля винограду потрібна тільки в молодому віці. На ділі – чим сильніше, міцніше і більш розвинена коренева система рослини, тим більше соків вона збирає з землі в період вегетації.

Якщо ігнорувати щорічну весняну підживлення ґрунту, то:

  • лоза буде давати меншу кількість врожаю;
  • смакові якості ягід погіршаться;
  • виноград втратить дану природою стійкість до заморозків.

як посадити виноград

Згодом садівник може навчитися відрізняти повний сил кущ від виснаженого. Після зими прокинулася лозі потрібні:

  • фосфор – для зміцнення і нормального розвитку;
  • калій – для поліпшення зимостійкості, якості винограду, засвоюваності мікроелементів;
  • азот – для активного нарощування зеленої маси в травні.

Порада. Ці складові рослина має отримати в співвідношенні 1: 2: 3 відповідно.

Також винограду потрібні традиційні компоненти таблиці Менделєєва: кальцій, магній, залізо, цинк, мідь, кисень, вуглець і ін. Частина з них природа забезпечить природним шляхом. Решта доведеться вносити вам. Весняна підживлення ґрунту корисними речовинами допомагає:

  • збільшити врожайність винограду до 40%;
  • прискорити дозрівання кистей на термін до 2-х тижнів;
  • збільшити стійкість винограду до холодів, хвороб і шкідників;
  • знизити вплив поганої погоди на якість врожаю;
  • привести в норму кислотність грунту.

Технологія підживлення винограду

Підживлення рослин бувають двох видів:

  1. Кореневі. Рідкі суміші потрапляють до коріння за спеціальною трубі, вкопаної ще на етапі закладки виноградника. Або ж цінні речовини подаються в прикореневу зону в рідкому або сухому вигляді. Кількість добрив обчислюється з розрахунку на 1 кв. м.
  2. Позакореневе. Наприклад, через листя.

Порада. Для підвищення ефективності вирощування винограду, як правило, одночасно використовують обидва методи.

Важливо правильно визначити, де розташовується корінь чагарнику. Як правило, він знаходиться в шарі перегною (до 70 см). До 3-річного віку корінці винограду не поширюються ширше посадкової лунки (40х40х40 см). До 6 років система розростаються на 2,5-3 м в різні боки від стовбура. У цьому віці підгодівлю під виноград вносять в канавку, викопану по колу такого ж діаметру. Зростання не зупиняється, а продовжується в незайняті іншими рослинами боку.

ніж підгодувати виноградвнесення підгодівлі

Актуальні для весни види органічних добрив

Навесні для виноградної лози будь-яких заходів будуть хороші. З органічних речовин дієві:

  1. Гній. На практиці може замінити всі інші разом узяті. Для внесення добрива зніміть шар грунту в міжряддях (або біля шпалери), покладіть туди гній і накрийте знятої землею. Цього вистачить на 3 сезони. Для щорічної підгодівлі розведіть речовина у воді в пропорції 1: 3, перемішайте і ще раз розведіть, на цей раз 1:10. Полив проводите в лунки на деякому віддаленні від штамба.
  2. Компост. Хороший якісний матеріал працює як гній.
  3. Курячий послід. Біохімічний склад цього добрива майже повністю збігається з гнойовим. Перед застосуванням обов'язково розведіть його у воді 1: 2, залиште під кришкою на 2 тижні і потім знову розбавте 1: 5. Рідку субстанцію потрібно підливати не ближче ніж за півметра від штамба.
  4. Зелені добрива. Однорічні бобові культури після закінчення плодоношення скошують і укладають під глибоку оранку під виноград.

Підживлення мінеральними добривами

Органіка в повному обсязі ефективна для винограду без мінеральних добрив. Вони штучно доповнюють набір корисних мікроелементів. Для клімату середньої смуги нормальним вважає 4-кратне внесення під виноград мінеральних комплексів. 1-2 процедури припадають зазвичай на весну.

Увага! З мінеральними добривами слід бути особливо обережними. Недотримання пропорцій і рецептури може завдати винограду серйозної шкоди.

За рекомендаціями досвідчених виноградарів першу підгодівлю найкраще провести в квітні. Внесіть в ямки, які залишилися після зимового укриття лози:

  • 40 г суперфосфату;
  • 40 г азотних;
  • і 30 г калійний добрив.

Після процедури засипте канаву землею. Ефективність добрива підвищить водорозчинне засіб (Растворин і т. П.).

виноградарство

Змішайте його з водою в пропорції 50 г на 10 л. В ямку попередньо налийте відро води, після розчину – ще одне. Друге внесення добрива проводиться в травні або на початку червня. Знадобиться такий же набір і кількість речовин, тільки частку суперфосфату збільште на 10 м

Увага! Будьте уважні: при сумісному внесенні з органікою кількість мінеральних сумішей пропорційно зменшується.

Позакореневе підживлення винограду

Для зміцнення рослини цим способом часто застосовують добриво на основі сечовини. змішайте:

  • сечовину – 40 г;
  • борну кислоту – 15 г;
  • лимонну кислоту – 20 г;
  • залізний купорос – 1 г;
  • воду – 10 л.

Обприскування листя винограду потрібно провести в травні, перед цвітінням. Потім підгодівлю повторюють після в'янення квітів. Норма на один кущ – 0,3-0,5 л. Якщо додати до розчину деревну або виноградну золу, то паралельно ви збагатите зелень калієм і азотом.

Порада. Можна замінити саморобну суміш готовим спеціалізованим комплексом: Акварин, Плантафол, Новоферт і т. П. Іноді використовують розчин на основі залізного купоросу.

Без внесення корисних сумішей в багатьох регіонах країни просто не виростуть ягоди, які б відповідали сортовим нормам винограду. Головне в цій справі – заповнити недолік в збіднілої грунті. У той же час важливо не перестаратися. Весняна підгодівля буде не повноцінним без літньої та осінньої. Коректне і своєчасне добриво лози забезпечить здоровий і смачний урожай винограду.

Як підгодовувати виноград: відео