Підживлення огірків дріжджами: цілі, плюси і мінуси технології

підживлення огірківГосподині звикли використовувати дріжджі для приготування випічки і напоїв. Але, виявляється, вони можуть бути корисні і в городі. Не так давно овочівники стали підгодовувати дріжджами огірки, стимулюючи їх зростання. Робити це можна і в теплиці, і на відкритому грунті. У використання дріжджів на грядці є багато плюсів і всього пара мінусів. В цілому, якщо ознайомитися з рецептами такої підгодівлі на відео або в статтях, можна істотно поліпшити урожай. Вже не кажучи про те, що дріжджі – дешеві й доступні, адже їх можна купити в будь-якому продуктовому магазині.

Навіщо огірки підгодовувати дріжджами

Люди, які стежать за своєю вагою, вважають за краще виключити з раціону продукти, приготовлені з використанням дріжджів. Зате вони можуть істотно підвищити врожайність таких корисних продуктів, як свіжі овочі. Є 3 основні причини, за якими городникам варто підгодувати огірки на своєму городі дріжджами.

  1. Дріжджову підгодівлю використовують для обробки молодих рослин, щоб вони краще вкоренилися і змогли кращі увібрати вітаміни і мінерали. Якщо підгодувати дріжджами розсаду, вона легше перенесе пікіровку.
  2. Використання дріжджів для підгодівлі стимулює ріст кореневої системи, тому її застосовують на стадії зростання, щоб рослина швидше розвивалося.
  3. Підживлення огірків дріжджами не тільки прискорює ріст рослин, але і покращує склад грунту. Мікроорганізми, що містяться в дріжджах, розкладають органіку в грунті. Це, в свою чергу, збагачує землю азотом і фосфором.

Увага! Підгодовувати дріжджами можна не тільки огірки. Ця технології також успішно використовується при вирощуванні томатів, капусти, перцю, полуниці і навіть кімнатних рослин.

Переваги і недоліки методу

Деякі городники стверджують, що називати дріжджі підгодівлею не зовсім вірно. Це скоріше стимулятор росту для овочів. Хоча, грибки, що містяться в них, мають досить багатий корисний склад. Цей факт і кілька інших є перевагами використання дріжджів як удобренія.'

добриво овочівДріжджова підгодівля – повністю натуральний засіб

плюси:

  • дріжджова підгодівля збагачує грунт білками, амінокислотами, органічним залізом і іншими макро- і мікроелементами;
  • з нею розсада росте швидше;
  • вона підвищує витривалість розсади, особливо, якщо недостатньо світла;
  • з нею швидше ростуть корені рослини і вся вегетативна маса;
  • дріжджі істотно підвищують імунітет рослини, і знижують його сприйнятливість до грибкових захворювань;
  • ця підгодівля досить дешева, проста в приготуванні і використанні.

Є і пара недоліків, які, скоріше, можна назвати особливостями дріжджовий підгодівлі.

мінуси:

  • використовувати дріжджі часто не можна, не більше 2-3 разів за сезон;
  • дріжджова підгодівля ефективна тільки в теплі, так як в холоді процес бродіння зупиниться і ефекту не буде.

Правила покупки і застосування дріжджів

Для підгодівлі овочів підійдуть як сухі, так і вологі дріжджі. Головне, на що потрібно звернути увагу – це термін придатності. Якщо дріжджі будуть прострочені, всі старання городника – марні. Для такої підгодівлі потрібно знати ще кілька важливих правил:

  • в грунт під огірками потрібно вносити органічні добрива, такі як гній;
  • щоб використовувати дріжджі, грунт повинен добре прогрітися, тому найкращим рішенням буде використовувати дріжджі в теплиці;
  • дріжджі потрібно вносити разом із золою, так як їх бродіння вимагає багато кальцію і калію, які грибки «витягують» з грунту;
  • підгодівля вноситися двічі за сезон: навесні при пересадці рослин в грунт і через 2 тижні після цього.

Рецепти приготування дріжджової підгодівлі

Існує кілька рецептів приготування дріжджової підгодівлі. Всі вони досить прості і не вимагають особливих навичок і досвіду.

як підгодувати огіркиМаксимальна кількість підгодівлі – 2-3 рази за сезон

  • Для цього рецепта потрібно взяти такі інгредієнти: сухі дріжджі – 1 г, цукровий пісок – 1 ч. Л., Тепла вода – 1 л. Все це змішати і настоювати в теплому місці 2 год і більше. По закінченню часу цей розчин потрібно розбавити ще 5 л води і полити огірки на грядці.
  • Цей рецепт ще простіше в приготуванні. Потрібно взяти тільки 1 л теплої води і живі дріжджі – 50 г, після розчин також розбавляють 5 л води і використовують за призначенням.
  • Гарна підгодівля для огірків в теплиці вийде, якщо взяти 500 г живих дріжджів, які повністю розчиняються в 10 л підігрітої води і залишаються на добу в теплому місці, щоб почався процес бродіння. Через 24 год підгодівлю можна використовувати.

Увага! Іноді замість дріжджів городники використовують хліб, але цілі і завдання у такий підгодівлі аналогічні.

  • У рецепті з використанням хліба замість дріжджів також немає нічого складного. Потрібно взяти 500 г хлібної м'якушки, підійдуть навіть сухарі, розм'якшені в воді. До хліба додають рубану траву (500 г), заливають водою і залишають на 48 ч.

Досвідчені городники стверджують, що підгодівля рослин дріжджами в цілому відмінно позначається на овочах. Така технологія дозволяє істотно прискорити зростання і дозрівання плодів, робить їх смачніше. До того ж, огірки з такою грядки не вбирають хімічні речовини і виходять особливо корисними, органічними. Та й грунт після дріжджовий підгодівлі залишиться абсолютно чистою, без пестицидів.

Дріжджова підгодівля овочів: відео

Підживлення огірків: фото

підживлення огірків

підживлення огірків підживлення огірків

 

підживлення огірків

підживлення огірків підживлення огірків

 

 

підживлення огірків