Плодоношення поросли сливи

Щороку більшість фруктових дерев, в число яких входить зливу, утворюють рясну поросль біля коріння. Таке природне явище дратує: позбутися від нього буває завданням не з легких, але не слід відразу кидатися «у всі тяжкі» і знищувати все що з’явилися відростки, з них можна виростити здорове дерево. Чи буде плодоносити поросль сливи в наступні роки, залежить від того, наскільки якісним і правильним був догляд за нею.

чи буде плодоносити поросль сливи

Причини появи порослі

Зараз багато садівників стикаються з проблемою видалення порослі, особливо якщо вона знаходиться в занедбаному стані і перетворюється в джунглі на ділянці. Перед тим як приступати до боротьби, необхідно з’ясувати, що це за відросток і які причини його появи. Коренева поросль – це маленькі пагони, що утворюються на коренях сливового дерева і поглинають його соки для зростання аж до загибелі.

Причинами появи відростків можуть бути:

  • механічні пошкодження;
  • висока посадка дерева;
  • під час щеплення видалено велику кількість гілок;
  • несумісність прищепи та підщепи;
  • врізання етикеток і обв’язок в кору дерев.

При отриманні травм: пошкодження кори і надломи гілок, неправильно проведених щепленнях, занадто високій посадці, сливове дерево почне активно випускати пагони, прагнучи захистити себе від знищення і продовжити життя.

Деякі з цих причин можна усунути легко: присипати виступаючі коріння грунтом, інші – тільки спилявши дерево. Після розумно буде залишити тільки найсильнішу і здорову поросль, від інших потрібно негайно позбутися.

Коли не потрібно знищувати

Готові саджанці сливи можна купити в розплідниках, але коштувати вони будуть чималих грошей, тому зараз садівники і дачники все частіше звертаються до найстарішого і простому способу розмноження кісточкових культур – кореневими нащадками. Для цього методу найкраще підійдуть певні сорти.

  1. Скороспілка червона.
  2. Угорка.
  3. Євразія-21.
  4. Чорна тульська.
  5. Ренклод.

Дерева, вирощені з порослі, мають перевагу, тому що здатні легше відновлюватися після зимових холодів. Для створення саджанця з втечі, потрібно вчасно відокремити останній від врожайного Кореневласні дерева.

Не рекомендується використовувати екземпляри, розташовані близько до стовбура через їх недостатньо розвиненою кореневої системи і високу ймовірність пошкодження коренів сливи. Краща пора року для викопування – весна і осінь, кращий вік – близько 3 років.

Отримати максимально якісний посадковий матеріал можна, завчасно підрізавши його разом з частиною маточного кореня. Протягом літа він зміцнить своє коріння і зможе добре прижитися на іншому місці.

За процедурою відділення слід: підрізання секатором, обробка ран садовим варом, сортування і подальша посадка в шкілки, де майбутні сливові дерева будуть перебувати найближчі півтора року, щоб потім зайняти своє місце на ділянці.

чи буде плодоносити поросль сливи

Слива щодо невибаглива: головна вимога до грунту – рихлість і родючість. Однак, при виборі місця посадки варто враховувати, що вона не переносить застійну вологу, сильний вітер і тінь: це позначається на якості плодів. Висадка здійснюється або в середині весни, або на початку осені в яму, глибиною 50 см і діаметром близько 70 см. На дно висипається допоміжне добриво, яке складається з:

  • грунту;
  • аміачної селітри;
  • хлористого калію;
  • золи;
  • перегною;
  • річкового піску;
  • суперфосфату;
  • гравію.

Коріння деревця акуратно розправляють і засипають шаром грунту, попутно утрамбовуючи, після чого маленьку сливу рясно поливають водою. Плодоносити така рослина буде не раніше, ніж через 3 роки.

Невідповідна для плодоношення поросль

Непридатні для посадки рослини слід усунути. Багато дачники не знають, як позбутися від порослі сливи ефективно, а робити це можна такими способами:

  • вдатися до вирубки;
  • використовувати перешкоди;
  • розпорошити хімічні препарати.

чи буде плодоносити поросль сливи

Вирубка – це акуратне зрізання відростків за допомогою секатора. При правильному виконанні представляється можливим назавжди знищити небажану рослинність. Якщо вона була видалена на рівні землі, нового розростання не уникнути, тому спочатку потрібно викопати до коренів, а вже потім, не пошкоджуючи їх, видалити пагони.

Щоб створити перешкоду, необхідно, залишивши близько 0,5 м вільного місця навколо сливи, застелити інше простір картоном, полити його водою і утрамбувати, далі накрити його плівкою і шаром піску, а зверху притрусити грунтом. Якщо поросль з’явиться, то вона буде в маленькому колі і боротися з нею першим методом не складе особливих труднощів.

Видаляти пагони з допомогою третього способу слід особливо обережно: зрошення відростків проводиться препаратами за типом «Ураган», що може бути небезпечним для оточуючих рослин.

Як видалити дерево з ділянки

Рано чи пізно настає момент, коли зрілі дерева необхідно видалити з ділянки. Трапляється це з різних причин: перестали давати врожай, перехворіли, перемерзли або виснажені великою кількістю порослей. Варто заздалегідь продумати, як позбутися від сливи, це трудомісткий процес. Садівники виділяють 2 основні методи: механічний і змішаний.

З механічним методом все зрозуміло: включив бензопилу і звалив ствол, але у випадку зі сливовим деревом, треба звертати увагу не на стовбур, а на кореневище. Слива відрізняється своєю винятковою живучістю і після спилювання щосили намагатиметься випустити якомога більше пагонів до осені.

Правильний алгоритм вирубки починається зі стандартного зрубу стовбура до 50-80 см. Потім потрібно почекати, поки з’являться поросли, зрізати їх якомога ближче до кореня і замазати садовим варом. Після неодноразового повторення цієї процедури пагони зникнуть назавжди.

Змішаний спосіб передбачає комбінування механічного (робота бензопилою і дрилем) і хімічного (обробка пня розчином з гербіцидним або арборіцідним препаратом) впливу на дерево і відростки.

Перевагу краще віддавати арборіцідним засобів: вони екологічно безпечні і нічим не гірше гербіцидів справляються з молодими порослями. Алгоритм починається так само, як і в попередньому методі. Потім в пні, на зрізі біля кори, просверливаются отвори великого діаметру, в які заливається препарат. Після потрібно накрити спіл поліетиленовою плівкою і, почекавши 7 днів, повторити процедуру з використанням хімікатів.

Підбиття підсумків

Поросль сливи будь-якого сорту, що з’явилася в межах ділянки, не завжди заслуговує моментального знищення. Вона придатна для ролі саджанця, якщо їй приділити належну увагу і забезпечити правильний догляд.