Подарунок Запоріжжю – виноград з бурштиновими ягодами

Тепер рідко який господар дачної ділянки або власник котеджу чи не вирощує виноград. В основному, віддають перевагу нові сорти, опис яких передбачає вирощування у відкритому грунті і вимагає мінімальну укриття на зимовий період. У своєму саду люблять садити сорти з різними термінами дозрівання ягід. Останнім часом селекціонери виводять все більше нових сортів винограду. До них можна віднести і «Подарунок Запоріжжю», який стає справжньою родзинкою будь-якого виноградаря, його гордістю і окрасою.

Гроно Подарунку Запоріжжю

Гроно винограду Подарунок Запоріжжю

Трохи історії

Виноградна лоза один з найстаріших плодових чагарників в історії людства. Виявлені в єгипетських гробницях виноградні кісточки налічують більше 3000 років.

Греки, за часів Гомера, пили вино, а в Біблії розповідається, що вирощували виноградну лозу навіть за часів Ноя.

Північна Америка відома морякам всіх країн, як «країна навколо Північного моря» і країна вина, тому що там його в достатку. У Каліфорнії виноградна лоза потрапила з Європи, завдяки батькам-місіонерам, які стали першими вирощувати виноград.

Льодовиковий період в Європі

Через хорошого сонячного світла, на схилах навколишніх пагорбів Вінський, в Сілезії було широко розвинене виноградарство. Велика кількість релігійних орденів мало свої виноградники, завдяки сприятливому клімату.

Але в 17 столітті все рухнуло, в Сілезії настав занепад виноградарства. Основна причина в першу чергу пов’язана зі зміною клімату, який іноді називають «Малий льодовиковий період». Дуже довгі і холодні зими призвели до вимерзання сотень виноградників. Масштаби зміни клімату можна оцінити, якщо уявити, що зі Швеції можна було досягти на санях по Балтійському морю російських берегів.

Але з часом клімат змінювався, настало потепління і виноград почав своє повторне хід по Європейському континенту.

Характеристика сорту

Подарунок Запоріжжю – це новий сорт плодоносить ліани, яка характеризується надзвичайною довговічністю. У повсякденному виноградарстві лоза росте кілька десятків років.

Ягоди Подарунку Запоріжжю

Ягоди Подарунку Запоріжжю зеленого забарвлення

Ягоди сорту цінні для людського організму наявністю кислот, цукрів, а також різних вітамінів і мінеральних солей.

Сорт винограду швидко зростаючий, відноситься до винограду з середньо-раннім терміном дозрівання (130-140) днів. Ягоди «подарунок Запоріжжю» конічної і конічної-циліндричної форми. Опис характеристик:

  • Грона великі 600-2000 г з великими витягнутими, вирівняними, досить тісно зібраними ягодами.
  • Середня вага однієї ягоди 10-20 г, розмір 33 х 25 мм.
  • Середній вміст цукру – 16-18%.
  • Кислотність 6-8 г / л.
  • М’якоть дуже соковита, м’ясиста з приємним гармонізованим смаком, що нагадує за смаком яблуко, освіжаюча.
  • Колір ягід: солом’яно – жовтий.

Квітки у сорту функціонально жіночі, але дуже добре запилюються навіть в несприятливих умовах. Подарунок Запоріжжю характеризується високою плодючістю, вихід плодів можна планувати (до 70%).

врожайність куща

Врожайність куща сорту Подарунок Запоріжжю дуже висока

Опис нового сорту характеризує виноград, як стійкий до грибкових захворювань, морозостійкий (мінус 23 – мінус 24 градуси).

Як зазначено в описі сорту, він добре переносить транспортування, але слід укладати по одній грона в ящик, щоб ягоди трималися на гребненожке, придатний для тривалого зберігання. Відноситься до десертних видів винограду. Опис сорту гарантує солодкі, з щільною і хрусткою м’якоттю плоди і ніжною шкіркою.

На родючих ґрунтах ягоди в повній фазі дозрівання залишаються зеленого кольору.

Як доглядати

Подарунок Запоріжжю вимагає турботливий і регулярний догляд. Його потрібно систематично щороку підрізати, бо тільки тоді, плоди його будуть смачні і красиві.

Кущ у вересні

Кущ Подарунку Запоріжжю у вересні

  • Добре вирощується під покриттям, що підвищує врожайність і прискорює дозрівання на 14 днів. Опис сорту гарантує збереження ягід на гілках лози до перших заморозків.
  • Хоч сорт і адаптований до середньо – зимових температур регіону, але на зиму повинно бути укриття, так як холодний зимовий вітер може пошкодити нирки і гілки винограду.
  • Вирощується традиційним способом з проводами натягнутими між стійками, зануреними в землю. Прив’язуючи бавовняними стрічками до дроту, щоб рослина розвивалося вертикально.
  • Сорт можна використовувати для створення ажурних перегородок, що розділяють сад на частини. Посаджений в сонячному місці створює тінисті зарості і солодкий виноград.
  • Зростаючий навколо альтанок створює усередині м’яке розсіяне світло, виробляє не тільки смачні плоди, а й служить прикрасою фасаду.

Посадка

Новий сорт найкраще росте на сонячному місці, яке легко нагрівається, у південних стін будівель і парканів. Хороші місця відокремлені і захищені від вітру і морозу.

укорінення живців

Укорінення живців можна виконати в воді

Перед посадкою саджанці подарунка Запоріжжю слід замочити на ніч у воді.

Коріння саджанців для посадки, що зберігаються в погребі, помістити у вологий пісок або торф, щоб захистити від висихання або в яму на городі.

Якщо ви купуєте саджанці готовими, то здорові листя мають інтенсивно зелений колір, без плям і інших ознак хвороби або шкідників. Саджанці повинні бути приблизно 50 см у висоту. Якщо рослина буде висаджено в кінці літа, то одревеснение має бути на висоту 10 см, лоза краще приживеться.

молодий кущик

Молодий кущик незабаром йде в зростання

На початку весни саджанець безлистий, але з здеревілим стволом і набряклими нирками. Розсаду можна висаджувати з середини травня по жовтень. На молодому, тільки що посадженому саджанці, залишають по три втечі на гілці.

Лоза «подарунок Запоріжжю» плодоносить на другий рік після посадки. Ягоди дозрівають до кінця серпня.

Земля для виноградної лози

Подарунок Запоріжжю не має будь-яких спеціальних вимог щодо грунту, легко адаптується до навколишнього середовища, в якій росте. Добре росте і плодоносить в піщаних і проникних грунтах, які швидко нагріваються навесні. У відкритому грунті і на родючій землі, сорт дозріває лише на сухому, дуже теплому і захищеному від вітру місці.

підготовка ями

Підготовка ями для винограду

Підготовка місця

Необхідно вирити яму глибиною і діаметром 40 см, а потім наповнити її родючим грунтом або землею з саду і перепрілим компостом в пропорції 1: 1. В отриману таким чином ямку висаджувати кущі лози, зберігаючи відстань між ними 100-150 см.

Осіння посадка винограду

Осіння посадка винограду в підготовлену яму

Після посадки протягом трьох років вони повинні захищатися від морозу роблячи насип із землі.

Утеплення на зиму

  1. Новому сорту необхідно залишати певну кількість суцвіть і грон: дає хороший урожай, якщо на кожному пагоні залишати не більше 2 рівнозначних грон.
  2. Обрізати лозу до довжини 1 м, залишаючи 8-12 очок.
  3. Зняти з дроту, гілки акуратно зв’язати в пучки і укласти пригнути до грунту або в вириту канавку.
  4. Зробити насип із землі і укрити шаром тирси або листя.
  5. Укласти зверху ялинові лапки.