Полин гіркий – всім відома лікарська рослина з дуже гірким смаком. Зі статті ви дізнаєтеся, які вона має лікувальні властивості і протипоказання, і що пишуть у відгуках про її застосування. Відповідні фото і відео матеріали додаються.
Що являє собою полин
Цей різновид поширена по всій території Росії. Зустріти її можна на пустирях, біля доріг, на городах, на луках. Виглядає вона так:
- Напівчагарник зі зростаючими вгору пагонами. У висоту іноді досягає 1,5 м.
- Листя і стебла пофарбовані в сріблястий колір. Перші з нижньої частини мають повстяне опушення. Листя, розташовані на нижній частині стебла, кріпляться до стовбура довгими черешками. Вони тричі перисторозсічені. Листя з середньої частини мають черешки коротше, двічі перисто-роздільні. Ближче до верхівок листові пластинки кріпляться до стовбура без черешка. Тут вони розділені на 2-3 відгалуження.
- Квітки жовті, зібрані в дуже маленькі, практично кулясті суцвіття, які можна помітити на полину в червні-липні.
- Плоди бурого кольору загостреної форми, дозрівають на початку вересня.
У природі можна знайти дуже багато різновидів рослини, але для лікування найчастіше збирають і використовують саме полин гіркий.
Корисні речовини і правила збору рослинної сировини
Найзначнішим речовиною, з усіх виявлених в складі полину, є ефірне масло. Це тягуча рідина з різким специфічним ароматом.
Всі частини культури, що знаходяться над землею містять велику кількість гірких глікозидів, завдяки чому полин цього виду, за деякими джерелами, вважається самим гірким рослиною з виростають на території Росії. В зелених частинах полину виявлено кілька глікозидів, органічні кислоти, дубильні речовини, смоли. Такий багатий склад обумовлює її успішне застосування в фармації різних країн.
Збирають і заготовляють лікарську сировину відповідно до наступних правил:
- Перший збір можна починати до того, як полин зацвіте. При цьому стебла зрізують повністю, під корінь. Другий час для збору – пора цвітіння. Цього разу зрізають верхівки. Таким чином зібраний матеріал буде мати максимальну кількість ефірного масла.
Увага! Збирати полин для заготовки можна лише далеко від автомобільних і залізних доріг, а також виробничих підприємств, де рослина може накопичувати шкідливі хімічні речовини.
- Квітучі рослини зрізають тільки коли розпустилися 2/3 квітів.
- Коріння збирають в середині осені. Їх добре миють, а потім вже сушать.
- Збирати полин з метою заготівлі найкраще рано вранці в теплу погоду.
цвітіння полину
Після збору все частини уважно оглядають, відбирають все зайве і зіпсоване. Відправляють на сушку в притінене, яке добре провітрюється місце. Ідеальний варіант – горище або щільний навіс у дворі.
Лікувальні властивості, які існують свідчення
- Найбільше трава славиться своїм стимулюючим дією на травні залози. Зілля з неї застосовують при хворобах печінки, жовчного міхура. Успішно практикується вживання полину при виявленні в організмі паразитів.
- Як допоміжний засіб застосовують для нормалізації діяльності серця.
- Має заспокійливу дію, здатна незначно знижувати показники артеріального тиску і виступати в якості снодійного кошти.
- Рослина наділене відмінними протизапальними властивостями, що знайшло застосування в гінекологічній практиці.
- Володіє властивістю виправляти деякі порушення обміну речовин, тому її препарати вживають при ожирінні.
- Це чудовий косметичний засіб. Її сік використовують у вигляді примочок при вугрової висипки. Додавання його ж в воду для ополіскування волосся усуває лупу.
- За старих часів знахарі, знаючи властивість рослини скорочувати матку, використовували полин при важких пологах. Також включали її в трав’яні збори, які використовуються при витівці, холері, паралічі, нервових хворобах.
- До цього дня насіння активно використовують в китайській медицині як засіб проти імпотенції, різних шкірних захворювань, фіброми матки.
Увага! Перед прийомом препаратів обов’язково потрібно проконсультуватися у фахівця. Безконтрольне застосування лікарських засобів може призвести до поганих наслідків.
Обов’язково варто враховувати протипоказання до застосування полинових препаратів. Не можна вживати засоби при наступних станах та захворюваннях:
- індивідуальна непереносимість;
- вагітність;
- годування груддю;
- гострі запалення в шлунково-кишковому тракті;
- гастрит;
- виразкова хвороба;
- астма.
Увага! Тривале застосування препаратів полину неприпустимо. Культура містить отруйні речовини, які при накопиченні здатні привести до сильного отруєння організму.
Полин в народній медицині та відгуки про лікування
Народними цілителями полин гіркий здавна застосовується у вигляді відварів, настоянок і порошку. Судячи з відгуків, відвар виходить настільки гірким, що вживати рідину всередину просто неможливо. У зв’язку з цим пити його рекомендують через трубочку, минаючи чутливі до смаків рецептори язика.
Набагато простіше, судячи з відгуків на форумах, приймати порошок рослини. Для того щоб його отримати, достатньо добре перетерти сушене рослина між долонями, а потім все це протерти через сито.
Більшість людей, поправити здоров’я за допомогою гіркого рослини, рекомендують дотримуватися під час лікування дієти, багатої овочами і фруктами, а також ні в якому разі не допускають вживання спиртного або куріння.
Полин гіркий люди завжди поважали і вважали її лікарем від безлічі недуг. Однак допомогти своєму організму справитися з хворобою можна тільки при дотриманні певних правил і пересторог.