Досвідчені городники часто вважають за краще для вирощування полуниці великих сортів, оскільки за нею в більшості простіше доглядати, і, найголовніше, легше збирати урожай. До таких «улюбленцям» відноситься і полуниця сорту Маршал. Вона користується чималою популярністю серед городників завдяки унікальній здатності швидко адаптуватися практично до будь-яких кліматичних умов, а також урожаю, має не тільки товарний вигляд, але і чудовий смак. Пропонуємо вашій увазі докладний опис сорту, особливостей його вирощування, відгуки городників (на фото ви зможете ознайомитися з технікою догляду за культурою).
Опис сорту
Полуниця Маршал відноситься до середньоранніх сортів. Рослина виростає у вигляді дуже потужних розлогих кущів висотою до 15 см, досить добре облиствених і сильнорослих. Відмінною рисою сорту є наявність досить потужної як для полуниці кореневої системи. Стебла кущів прямі, досить високі, товсті. Листя рослини теж мають чималий розмір, гладку поверхню яскраво-зеленого кольору. Їх розмір і форма дають можливість плодам ховатися від палючих променів сонця.
Плоди полуниці мають досить великий розмір, і важать близько 50-60 г (деякі екземпляри досягають 90 г). Поверхня ягід глянцева, має насичений червоний колір. Форма плодів клиноподібна, зі злегка приплюснутим носиком. Вони відрізняються неймовірно ніжним суничним смаком і тонким сильним ароматом. М’якоть плодів помірно соковита, не надто щільна, світло-червоного кольору, без будь-яких порожнин.
Ягоди сорту Маршал
Серед достоїнств сорту можна відзначити:
- тривале плодоношення;
- високу врожайність (близько 1 кг з кожного куща);
- відмінні смакові характеристики;
- високу стійкість до низьких і високих температур;
- високу стійкість до більшості полуничних хвороб;
- універсальність – полуниця відмінно підходить не тільки для вживання в свіжому вигляді, але і для консервації.
На жаль, сорт не можна назвати повністю ідеальним: незважаючи на достатню щільність, плоди не дуже добре переносять транспортування, а кількість врожаю поступово знижується в процесі плодоношення.
Особливості вирощування та догляду
Для вирощування полуниці сорту Маршалл необхідно дуже ретельно підбирати підходящу ділянку. По-перше, грунт на ньому повинна бути легкою рихлою, бажано родючої. Важливий момент: грунт повинен добре пропускати вологу, в іншому випадку гарного врожаю вам не бачити.
Порада. При виборі відповідної ділянки для посадки полуниці необхідно уникати південних височин, оскільки з приходом весни там починається занадто швидке сходження снігу, в результаті чого рослина занадто рано залишається оголеним і в більшості випадків промерзає, навіть не почавши цвісти.
Не забувайте також про «хороших і« поганих »попередників полуниці. Культура буде відмінно рости на ділянці, де до неї вирощували бобові культури, шпинат, кріп, морква, часник і ін. Якщо грунт на ділянці досить бідна, краще висадити разом з полуницею сидерати, які добре підживлять грунт і допоможуть полунички рости.
Перед початком посадки молодих паростків необхідно належним чином готувати ділянку (перекопувати землю на багнет лопати і вносити при необхідності поживну суміш, що складається з перегною і піску).
Висаджуйте кущі полуниці в поживний грунт
Розмноження полуниці сорту Маршал здійснюється пересаджуванні розеток з наступною посадкою в теплиці / на відкритому грунті. Саджанці перед посадкою також потребують певної підготовки: розведіть в невеликій ємності марганцівку (розчин повинен бути слабким) і занурте в нього коріння молодих рослин хвилин на 10, потім промийте їх ретельно водою.
Увага! Посадка саджанців із закритою кореневою системою допустима лише в осінній період (до настання мінусової температури). Якщо ви вирішили все-таки здійснити весняну посадку, подбайте про належне зберігання молодих рослин (в досить прохолодному приміщенні).
При посадці саджанців враховуйте, що рослина сильно розростається, тому розподіляйте полуницю на ділянці в шаховому порядку, дотримуючись відстань між екземплярами не менше 20 см.
Незважаючи на свою невибагливість, полуниця сорту Маршал все ж потребує певних агротехнічних заходах. По-перше, що стосується поливів: вони повинні бути регулярними, починаючи з моменту активного росту культури і аж до моменту збору врожаю. Не забувайте також про грунті на грядках. Періодично вспушівайте її, щоб вона не трамбувати (щільна грунт – перший ворог полуниці).
Порада. Полив полуниці бажано здійснювати або рано вранці, або після заходу сонця, оскільки випаровуючись при високій температурі, волога може обпалити ніжні полуничні листочки.
Полуниця сорти Маршал не особливо потребує підгодівлі, так що досить лише кілька разів внести добрива (краще органіку): в період активного росту, цвітіння і зав’язування перших плодів.
На цьому ми закінчуємо знайомство з полуницею сорту Маршал. Якщо ви вирішили спробувати виростити цей сорт на своєму садово-городній ділянці, можете сміливо приєднуватися до великої кількості городників Росії, які позитивно відгукуються про даному сорті, згадуючи лише один нюанс: полуниця вимагає великої кількості сонця і помірного поливу. Успіхів!