Полуниця сорти Богота: розкішне чарівність вашого столу

полуниця БоготаБажаючи радувати членів своєї сім’ї та друзів кращими сортами полуниці, багато городники вибирають сорт Богота за його особливі характеристики. Унікальні фото ягід нікого не залишають байдужими, так само як і відгуки про простому і легкому догляду, тому й поспішає кожен дбайливий господар виростити диво-сорт на своєму городі. Так в чому ж його відмінності від інших? Дізнайтеся прямо зараз!

Полуниця сорти Богота: опис та історія народження

Даний сорт відноситься до десертних сортів полуниці, ягоди якого гарні в свіжому вигляді, в запіканках і морсах, консервованих компотах. Для варення Богота не годиться в силу величезних ягід, вага яких досягає 120 г, діаметр – 10 см. Форма ягоди – у вигляді усіченого конуса, гребніево-конічна, без шийки.

Голландські селекціонери вивели Боготи спеціально для насолоди в свіжому вигляді, з цукром або сливками. При цьому сорт радує компактністю і відмінною облиственностью. Яскрава особливість – численні вуса, довге і потовщені.

Листя товсті, округлені, сильно зморшкуваті, квітконоси – на висоту листя, рівні, здатні без додаткової підтримки витримати вагу ягід.

Увага! На тих кущах, які не використовуються в якості маточників, варто видаляти всі вуса для того, щоб більше харчування діставалося квіткам і ягодам. Обривати вуса можна вручну, можна використовувати садові ножиці або секатор.

Величезна ягода на вашому столі: переваги

Полуниця Богота привертає кожного, в першу чергу, унікальними фото ягід величезних розмірів. Однак вони – це ще і гармонія смаку: м’якоть ягоди щільна, але м’яка, цукрова, солодка і соковита, ароматна. Але смакові якості – тільки одна половина пропозиції голландських селекціонерів. Друга – це:

полуниця БоготаЯгоди сорту Богота

  • можливість вирощування на різних грунтах. Відмінність врожаїв – в розмірі ягід. Оптимальний варіант – чорноземні грунти;
  • морозостійкість. У регіонах з холодною зимою і вітрами слід ягоду вкривати, але і без укриття вона стійко переносить морози і рясні снігопади, радуючи раннім цвітінням навесні;
  • стійкість до хвороб. Ягодам цього сорту не страшна сіра / біла / чорна гниль, так вони добре переносять підвищену вологість при підвищеній температурі, борошниста роса і деякі інші захворювання;
  • транспортабельність. Ця характеристика важлива для тих городників, які займаються вирощуванням полуниці Богота з метою заробітку. Її особливість не тільки у відмінній лежкости, а й привабливому зовнішньому вигляді довгий час;
  • значна врожайність – близько 130 ц / га.

Дані характеристики, бездоганний смак і насиченість ягід кольором, дрібні насіння дозволили сорту завоювати любов городників. Сюди варто додати прості правила вирощування і легкий догляд – і закохатися в Боготи назавжди!

Відмінний урожай полуниці, або особливості вирощування

Сорт Богота не відрізняється особливими вимогами до посадки, вирощування та догляду. Однак придбавши маленькі кущики в розпліднику або фірмовому магазині, варто подбати про декілька моментів. це:

  • пухка живильний ґрунт, очищена від бур’янів;
  • необхідність внесення підгодівлі у вигляді органічних добрив на всьому протязі сезону;
  • звільнення кущів від гнилих, старих і уражених хворобами ділянок.

полуниця БоготаПравильний догляд за полуницею – запорука великого врожаю

Важливий момент – помірний полив, який може бути більш регулярним під час зав’язування ягоди. Для того щоб заощадити власні сили, варто мульчувати грядки соломою, травою або лушпинням від насіння. Ідеальний варіант – спанбонд для мульчування чорного кольору, який володіє відмінними показниками волого-, тепло-проникності.

Увага! Великі сорти полуниці, в тому числі і Боготи, рекомендується вирощувати «польським методом». Для цього необхідно висадити полуницю в борозни, які будуть розташовуватися на узвишші (збити з дощок вузькі корита, засипати землею). Це дозволить легко доглядати за ягодою і збирати завжди чистий урожай!

Полуниця сорти Богота дозволить насолоджуватися смаком і ароматом, а також зібрати більший урожай з сотки в порівнянні з іншими сортами. Варто оцінити переваги!

Сорти полуниці: відео