Будь-городник з досвідом знає про те, що полуниця на ділянці розмножується виключно за допомогою активно зростаючих молодих пагонів, на яких утворюються нові рослини. Але є такі сорти полуниці, яким це не потрібно. При цьому вони відрізняються також незвичайним смаком плодів, а ростуть набагато швидше. До таких належить і Трістан f1. Далі дано докладний опис сорту, його характеристика, особливості вирощування, відгуки городників. Також ви зможете ознайомитися з технікою вирощування і зовнішнім виглядом сорти по прикладеним до матеріалу фото.
Опис сорту
Цей гібридний сорт відноситься до декоративних, оскільки відрізняється розкішним зовнішнім виглядом в період цвітіння і все завдяки запашним великим рожевим квіткам. Не так вже й багато сортів можуть «похвалитися» таким незвичайним цвітінням. Але не тільки заради ефектного зовнішнього вигляду вирощують сорт полуниці Трістан f1. Він також досить смачний і відрізняється ніжним тонким ароматом.
Трістан f1 по праву вважається одним з найбільш високоврожайних сортів. Рослина відрізняється досить компактними розмірами. Полуничні ягоди мають витягнуту гостру форму і насичений червоний колір. Смак плодів ніжний, солодкий, цукровий. У період цвітіння рослина стає справжньою окрасою ділянки: воно цвіте розкішними, великими рожевими квітками.
Полуничний сорт Трістан f1 досить незвичайний, оскільки належить до тих небагатьох сортам полуниці, які при розмноженні не викидають пагони. Тобто ця рослина є практично безвусим. Аграрії називають таку полуницю альпійської ремонтантной суницею.
Насіння полуниці Трістан
Варто відзначити, що за своїми характеристиками цей сорт в кращу сторону відрізняється від своїх «вусатих» родичів:
- неймовірно тривалий (практично протягом усього літнього періоду аж до настання осені) плодоношення;
- ягоди полуниці за своїми смаковими якостями цілком можуть замінити суницю;
- крупноплодность сорти;
- неймовірно багатий і стабільний урожай (з одного куща можна отримати не одну сотню плодів);
- нездатність формувати нові пагони, безсумнівно, спрощує процес догляду за рослиною на грядках.
Порада. Оскільки сорт Трістан f1 практично не утворює вусики в період активного росту, посадку рослини на ділянці можна здійснювати досить щільно. Можна додати на грядки «сусіда» – полуницю сорту Лоран f1.
Городники відгукуються про цей сорт як про досить невибаглива, активно і красиво квітучому і дає відмінний урожай смачних, нехай і не дуже великих плодів.
Особливості вирощування та догляду
Вирощування даного сорту полуниці здійснюється виключно на розсаду. Посів насіння можна починати в кінці лютого, краще в перших числах березня. Попередньо підготовлений грунтовий субстрат слід злегка зволожити (грунт не повинен стати важкої), після чого можна здійснювати посів. Землею присипати насіння не потрібно. Ємність з посівом обов’язково накривають поліетиленом або кришкою.
Як тільки з-під землі з’являться перші два листочка, молоді паростки можна акуратно пікірувати в окремі горщики. Зазвичай це відбувається орієнтовно через місяць після посіву насіння.
Висадка рослини у відкритий грунт здійснюється, коли на розсаді з’явиться мінімум 5 повноцінних листочків – приблизно через місяць після пікіровки. Під час висадки розсади дотримуйтесь відстань між окремими рослинами на рівні мінімум в 15 см, відстань між рядами при цьому має становити близько 30 см.
Ягода сорту Трістан
Що стосується догляду за декоративною полуницею, то він досить простий, але при цьому повинен здійснюватися на регулярній основі. В першу чергу, рослина має отримувати достатню кількість вологи, але при цьому на грядках не повинно спостерігатися застою води. Також бажано підгодувати полуницю хоча б пару раз комплексним мінеральним добривом.
Порада. Крім мінеральних добрив, для декоративної полунички відмінно підійде власноруч приготована «смачна» підгодівля. Для її приготування вам знадобиться кілька крапель йоду, марганцівки, а також щіпка мідного купоросу. Все це необхідно розчинити у відрі води. Підживлення можна вносити, поливаючи нею безпосередньо рослина.
На цьому ми закінчуємо знайомство з декоративним гібридним сортом Трістан. Якщо ви вирішили виростити його на своєму садово-городній ділянці, постарайтеся вкласти в процес частинку своєї душі і результат вас неодмінно вразить. Успіхів!