Порода курей «Кучинська Ювілейна» в домашньому господарстві

кури Кучинський ювілейніКучинська Ювілейна – порода курей м’ясо-яєчного напрямку (на фото). В результаті майже піввікової роботи радянських вчених, були отримані ці ошатні птиці з відмінними якостями. Судячи з відгуків, вирощують кучінок в тому числі і «для душі». Генетика пернатим дісталася від представників зарубіжної, а також вітчизняної селекції. Птах активна, волелюбна, з дуже цікавим характером. Недоліків у породи зовсім небагато: в описах зазначається лише схильність до швидкого набору жирку і войовничість півників.

Походження і зовнішній вигляд породи «Кучинська Ювілейна»

В середині минулого століття фахівці заводу «Кучинський» зайнялися виведенням ідеальної породи універсального напряму. Для основи були взяті:

  • австралорп;
  • Род-Айленд;
  • Російська Біла;
  • Нью-Гемпшир;
  • Плімутрок.

кури Кучинський ювілейніПорода Кучинська ювілейна – результат вітчизняної селекції

Також в нагоді гени рідкісних, зникаючих ливенской курей. Тільки в 1990 році порода була офіційно зареєстрована і занесена в каталог.

Курочки і півники породи Кучинська Ювілейна – аутосексною, тобто самців і самок легко відрізнити з самого народження: курчата чоловічої статі мають світло-помаранчевий пушок, майбутні несучки – темно-бурі.

Дорослі півні носять яскравий червоно-коричневий наряд. Довгі пір’я в хвості чорні з зеленим відливом, на грудях і спині – помаранчеві, темно-бордові. Гребінь НЕ масивний, сережки великі, яскравого червоного кольору. Вушні мочки світлі, чисто-білі або бежеві. Вага півня: від 3.5 до 4 кг.

Увага! Самці Кучинской породи (в окремих випадках) схильні до агресивної поведінки.

Курочка забарвлена ​​менш інтенсивно. Основне перо руде з кавової домішкою. На грудях і спині вкраплення чорних пір’їнок. Хвіст короткий з чорним пером на кінчику, але без зеленого відливу. У квочек дуже великий відсоток пуху, що дозволяє птахові не мерзнути. Несучки мають гарний материнським інстинктом, здатні виходжувати не тільки своїх, але і прийомних пташенят.

Порода відрізняється великою активністю, любить вільний вигул. У загонах і клітинах кучінок тримають окремо від іншої птиці.

Розведення Кучинской Ювілейній

У породи є два підвиди по окрасу:

  1. Подвійна окреслена.
  2. Облямована.

кури Кучинський ювілейнікурчата

Для птиці обладнують курники без високих сідало. Підійде і підлогове утримання, так як Кучинки досить незграбні, можуть впасти і травмуватися. Обігрів приміщення в зимовий час не потрібен, але підстилку укладають пишну. Розмножуються в шарі бактерії будуть виділяти тепло і зігрівати повітря.

Порада. Клітки для утримання курей-кучінок роблять просторі.

Розлучається Кучинська Ювілейна в домашніх умовах легко. Курочки здатні мчати з 5,5-6 місячного віку. У стаді зазвичай залишають двох-трьох птахів, одного головного і резерв. Для того щоб отримати запліднені яйця, досить одного півня і десяти квочек. Під квочку кладуть стільки яєць, скільки вона зможе накрити своїм тілом. Відсоток вилупляемості при насиживании куркою до 100%. Як правило, найслабші гинуть в перші 5-7 днів.

Новонародженим курчатам дають обсохнути, по можливості поділяють півників і курочок. Годують пташенят кожні дві години, роблячи нічна перерва 6-7 годин.

Порада. Якщо курчата не хочуть клювати, покладіть корм їм на спинки, що рухається їжа інстинктивно приверне увагу малюків.

Слідкуйте за чистотою годівниці і води в поїлки, залишати на ніч можна лише сухе зерно. Курчата не повинні намокати і піддаватися протягам. Молодняк швидко росте і додає у вазі, до 20-му тижні півники наберуть 2.3-2.4 кг ваги. Це обумовлено унікальної генетичної здатністю до засвоєння поживних речовин, за цим показником Кучинська перевершує Бройлерів і плімутрок.

кури Кучинський ювілейніДля розвитку курей дуже важливо дотримання режиму харчування

Раціон та харчування курей «Кучинська Ювілейна»

Дорослих курей годують три рази на день. З 46-го тижня кількість їжі збільшують, знижуючи при цьому калорійність корму. Кури з цього віку не ростуть, тому харчування роблять максимально збалансованим, щоб підвищити репродуктивність.

Увага! Квочки кучінок поїсть корм навіть при повному насиченні. Набір зайвої ваги негативно позначиться на здоров’ї птиці, як м’ясо, несучості.

Енергетична цінність добового харчування повинна дорівнювати 133 ккал. Для повноцінного розвитку птиці необхідні добові хв. добавки (вказані в процентному співвідношенні від загальної кількості корму для дорослих курей):

  • черепашник 6-9% (кальцій);
  • кухонна сіль 0.2-0.4% (натрій, хлор);
  • кормової крейда 0.5-3.0% (кальцій);
  • вапняк 3-4% (залізо, кальцій, сірка, магній);
  • кормові фосфати 1-2% (фосфор);
  • деревна зола 10 г на 1 особину (фосфор, калій, натрій, марганець, залізо);
  • мул озерний 20 г на 1 особину (кальцій і протеїн).

Білкові добавки:

  • м’ясо-кісткове борошно 3-7%;
  • кісткове борошно 0.6-0.8%

Увага! Збільшення доз борошна викликає амілоїдоз і подагру у птиці. Уникайте м’ясо-кісткових складів з соєю, користі від них немає.

Зимовий раціон несучок трохи збільшують якщо пташник холодний.

Загальний догляд за Кучинской Ювілейній

Щоб уникнути інфекцій, курник містять в чистоті. Птицю регулярно оглядають на наявність паразитів. Порода практично нічим не хворіє і вважається однією з найбільш стійких до різних вірусів.

Порада. У пташнику повинна бути хороша вентиляційна система.

Сезонна линька у Кучинской проходить швидко. На цей час несучки роблять перерву і близько місяця не відкладають яйця. Після відпочинку, як правило, кількість і якість яєць збільшується. За рік з однієї несучки одержують близько 200 яєць, середня вага яйця 60 г. Після двох років утримання птах знижує показники і стадо необхідно оновлювати.

кури Кучинський ювілейніПтах має стійкість до пониження температур

Серед достоїнств курей-кучінок:

  • здатність швидко звикати до нових умов;
  • морозостойкоть;
  • висока несучість;
  • розвинений інстинкт самозбереження і висиджування;
  • ніжне смачне м’ясо.

Аналогами породи є: Полтавська, Загорська Лососева. Пернаті трудівники Кучинской Ювілейній – учасники багатьох Міжнародних виставок і конкурсів. Селекційний відбір породи не закінчений, триває робота над збереженням і поліпшенню її якостей.

Порода курей Кучинська ювілейна: відео