Селекціонери Загорська подарували курячим фермерським господарствам ідеальну породу курей незвичайного лососевого забарвлення. Даний вид домашньої птиці цілком здатний конкурувати з іноземними за багатьма критеріями. Родовід налічує 4 види, схрестивши які вчені і отримали зразок пташиного господарства.
Фермерські характеристики
Морське назву курка отримала, як неважко здогадатися, через свого незвичайного забарвлення. Оперення самки має плавний перехід від чорно-коричневого до блідо-лососевою. Півні бувають різними – чорні зустрічаються настільки ж часто, як білі або коричневих відтінків. Габарити дорослих особин не перевищують 3,7 кг у самців і 2,7 кг у курочок.
Заводчикам будуть цікаві кури цієї породи з огляду на її універсальності. М’ясо-яєчних приналежність лососевих Загорській кури дозволяє фермерам контролювати поголів’я і не нести при цьому збитки.
- М’ясо. Ніжне і дієтичне, м’ясо радує відмінними смаковими якостями. Але, є і умова отримання хорошого продукту. Якщо потрібно забити курку, краще зробити це раніше. М’ясо птахів, які старше 1 року значно поступається в смакових якостях м’яса молодих курей.
- Яйця. Продуктивність курей цієї породи вражає. Обсяг яєць за рік досягає 260 шт. Спочатку яйця дрібні, але не варто позбавлятися від несучки, через кілька тижнів розмір яєць збільшується, їх вага досягає 80 гр! Особлива міцність шкаралупи стане приємним доповненням до інших плюсів, адже це гарантія доставки цілого товару.
Зміст
Загорська Лососева кура виводилася в суворих і непередбачуваних умовах Російського клімату. Тому саме в рідному кліматі кури відчувають себе відмінно. Курки легко переносять прохолодну погоду, стреси не відбиваються на їх самопочутті і продуктивності. Досить невибагливі кури і в питаннях годування. Але все ж є пара аспектів, на які варто звернути увагу при облаштуванні місця для утримання лососевих породи.
- Вигул. Кури даного виду дуже рухливі, недолік активності загрожує ожирінням, чому навряд чи зрадіє будь-який фермер. Але потрібно пам’ятати про фуражірском таланті курей – вони здатні перестрибувати невисокі загородки, тому краще віддати перевагу високі паркани.
- Опалення. Якщо зима несуровая, кури цілком здатні жити у вольєрах або сараях без опалення. Обігрів можна починати при температурному режимі нижче 15 градусів. Не варто боятися перепадів – кури їх точно не помітять.
- Спів. Як не дивно, у півнів Загорській лососеві дуже гучний голос і велике бажання співати якомога довше. Це невелика незручність можна купірувати, прибравши джерела неспокою курей на нічний період подалі від курятника.
- Сусідство. Вдача у курей дуже доброзичливий, вони легко приймають в компанію новачків. Що стосується кількості, краще формувати поголів’я з розрахунку 10-15 курей на одного півня.
Годування
Як вже було сказано, годувати курку вишуканими складносурядні кормами необхідності немає. Прекрасно підійде комбікорм. Звичайно, таким раціоном обмежуватися не потрібно. Підгодовувати курей можна пророщеним зерном і зеленню, яку птахи можуть добувати самостійно під час прогулянок.
Курям Загорській лососеві породи можна навіть згодовувати залишки зі столу, звичайно, за умови, що їжа максимально натуральна, що не прострочена і без шкідливих добавок. Відварені овочі завершують список необхідних підгодівлі.
Незважаючи на всеїдність курей, потрібно проявляти обачність і стежити за кількістю їжі. При недостатній активності, але надмірно рясному харчуванні птахи починають страждати від ожиріння, у несучок скорочується кількість яєць.
Порада. Щоб домогтися високої якості яєць і підвищити витривалість курей, режим харчування потрібно налаштувати з упором на білкову складову корму. Це добре позначиться і на смакових якостях м’яса, тому має сенс налаштувати білкове харчування отсаженного петушкам, призначеним на забій.
Розведення
Вирішивши збільшувати поголів’я лососевих курки, заводчик повинен заздалегідь подбати про наявність інкубатора для яєць. Справа в тому, що кури цієї породи без ентузіазму сприймають ідею висиджування. Хоча, буває, що інстинкт гніздування прокидається. Кури починають нестися в 5 міс, але для розмноження варто брати яйця після, як мінімум, третього місяця регулярної кладки. Цілком розумним буде ввести особливе харчування несучкам, адже якість корму вплине на здоров’я майбутнього поголів’я. Чи не будуть зайвими мінеральні вітаміни.
Дана порода добре підійде недосвідченим заводчикам, адже для розведення не буде потрібно особливих зусиль. Виживання курчат дуже висока – до 90%. Відразу після того як курчата вилуплюються можна впевнено сказати де курочки, а де півники. Самок видно по блідим смужках або плямистим рожевим вкрапленням на спині. Якщо забарвлення однорідна жовта – це півень. Майже через місяць після появи на світло у птахів з’являються пір’я. Грудка півника темніє і стає чорною, в той час як у курочки остаточно рожевіє. Період статевої зрілості настає не раніше 6 міс.
Загорська Лососева – хороший варіант для розведення. Пристосована до нестабільних погодних умов, невибаглива в питаннях харчування і утеплення, ця порода залишає найкращі враження від фермерського господарства. Окремо хочеться похвалити стійкість птиці до захворювань і практично миттєву реакцію на введення додаткових мікроелементів і вітамінів в раціон. А якщо згадати про цілорічне виробництво великих яєць, стає зрозуміла прихильність заводчиків до цих курям.