Коли садівники вибирають плодові дерева для свого саду, вони звертають увагу на достоїнства кожного сорту. Самими основними перевагами вважається самоплідність і врожайність. Скоростигла вишня Маяк характеризується не тільки цими перевагами, але і стійкістю до морозів і посухи.
Вишня Маяк стійка до спеки і морозу
Основні характеристики різновиди
Цей різновид була виведена на території Росії, в Єкатеринбурзі. На початку 1970-х років її включили до Державного реєстру селекційних досягнень. Рекомендується до посадки в середній смузі країни, т. К. Там найкращий грунт. Завдяки відмінним характеристикам морозостійкості, цю культуру вирощують і в інших країнах.
До основних переваг прийнято відносити і можливість самоплодності. Поруч з вишнею сорти Маяк не обов’язково проводити посадку інших вишневих сортів, але якщо ви хочете збільшити показники врожайності, то краще віддавати перевагу таким різновидам, як Любская вишня і Волочаївська. Вони схожі за характеристиками з вишнею Маяк.
Зовнішні показники дерева
Максимальна висота дерева сорту Маяк становить 2-2,5 м. Опис сорту вказує на те, що крона негуста, характеризується овальною формою, що не розлога. Пагони великі, приблизно 30 см в довжину. Колір кори сіро-коричневий. Згодом вона починає відшаровуватися і оголює внутрішню частину стовбура.
Опис листя вказує на наступні характеристики:
- подовжена овальна форма, довжина – 60 мм;
- відтінок листової пластини насичений зелений;
- є невелика кількість дрібних світлих смуг;
- поверхня глянцева, з щільним шаром воскового нальоту.
Суцвіття ніжного кремового відтінку. Вони складаються з 5-7 квіток. Цвісти дерево починає в кінці квітня.
Квітуча вишня Маяк
Особливості плода
З опису сорту вишні Маяк можна виділити наступні показники зовнішнього вигляду плода:
- велика овальна форма ягоди;
- поверхню шкірки характеризується насиченим бордовим відтінком;
- м’якоть соковита, бежевого кольору;
- в структурі м’якоті міститься невелика кількість дрібних волокон;
- середня вага плода становить 5 м
У смаку переважає солодкість, але протягом першого місяця після дозрівання в смаку відчувається невелика кількість кислоти. Використовувати продукцію цього сорту можна для всіх сфер. Можна вживати в свіжому вигляді або ж готувати консервацію на зиму.
Вирощування і посадка
Різновид Маяк повинна висаджуватися на підвищених ділянках, з хорошим сонячним освітленням. Завдяки великій кількості сонячних променів плоди дозрівають набагато швидше. Зазвичай збір врожаю припадає на кінець липня, але при хорошій освітленості, збирати плоди можна буде вже на початку липня. Грунтові води повинні бути на дистанції 3 м від поверхні землі. Це дозволить захистити рослину від гнилі коренів.
Грунти повинні бути легкими, тому посадку краще проводити в суглинних землях. Максимальна кислотність ґрунту може становити лише 4%. Якщо рівень лугу набагато вище, то обов’язково потрібно провести вапнування садової ділянки.
Схема посадки вишні
З осені починають готувати місце для посадки. Для початку перекопують сад і видаляють з землі все зайві предмети (скла, коріння бур’янів і каміння). На початку березня викопують лунку розміром 70 × 70 см, після чого засипають частину перегноєм.
У цей момент починають вибирати посадковий матеріал. Найкраще підійдуть для посадки 2-річні саджанці, які пройшли щеплення проти захворювань. Через 2 тижні всередину лунки поміщають обраний ствол. Його коріння щільно присипають грунтом, а кореневу шийку залишають на 5 см над поверхнею землі. Після цього поливають рослину 20 л теплої води.
Догляд за культурою
Догляд за цим сортом простий. Потрібно забезпечити повноцінний полив. Його проводять з інтервалом в 10 днів, вливаючи під кожен кущ по 10 л теплої води. Найкраще поливати дерева вранці, щоб сонячні промені не випарювали вологу. Через кілька днів садівник повинен прорихлити землю і видалити всі бур’яни, щоб в грунті відбувався правильний повітрообмін і влагообмен.
Підживлення проводяться навесні і восени. Навесні прийнято застосовувати нітрат калію. Для цього розводять 30 г препарату в 10 л води і вливають під кожен кущ по 20 л такого розчину. Восени застосовується суперфосфат, щоб підготувати рослину до осінньо-зимового періоду. Для цього розводять 50 г препарату в 10 л води і вливають по 15 л під кожен кущ. Для ефективного захисту від морозів проводять мульчування землі, використовуючи солому і коров’ячий послід.
Хвороби і паразити
Сорт вишні Маяк стійкий до захворювань і паразитам. Бактерії або шкідники з’являються тільки внаслідок неякісного догляду з боку садівника.
- Якщо виникли ознаки кореневої гнилі, то врятувати рослина вже не вийде. Залишається тільки видаляти весь кущ, включаючи його коріння.
- Якщо з’явилися ознаки оливкової плямистості (сірі плями на листової пластини і сухість листя), то боротися з нею допоможе розчин «хомус» (40 г на 10 л води).
- При виникненні борошнистої роси (скручування і сухість листя), проводять обробку розчином бордоської рідини (40 г на 5 л води).
- У боротьбі проти плодової гнилі (плями на поверхні ягід) застосовуються розчини марганцю (2 г на 5 л води).
З шкідників зустрічаються кліщі, попелиці та блішки. Позбутися від цих паразитів допоможуть регулярні обробки розчином колоїдної солі (20 г на 3 л води).
Профілактика проти хвороб і шкідників полягає не тільки в правильності догляду за культурою, але і регулярних обробках кущів мідним купоросом (50 г на 10 л води). Інтервал обробок повинен становити 5-7 днів.
Борошниста роса проявляється скручуванням листя
Висновок
Цей ранній сорт вишні користується особливою популярністю. Вирощувати культуру не складно, якщо дотримуватися всіх рекомендацій по догляду і посадці. Якщо вивчити всі тонкощі, то займатися садівництвом зможуть навіть новачки, які раніше не мали уявлення про вирощування вишневих плодових дерев.