Посконник в декорі вашої ділянки. Особливості посадки і вирощування квітки

посконник посадка і доглядВисока і розкішне декоративна рослина під назвою посконник поки не дуже популярно в вітчизняних садах. Разом з тим квітка непогано приживається в місцях з прохолодним кліматом і здорово виглядає на задньому плані ландшафтних композицій. Посадка і догляд за посконника під силу навіть початківцям квітникарям. Фахівці дають фото і відео поради, як краще вирощувати і використовувати цю культуру в дизайні ділянки.

Опис і характеристики посконника

Посконник або евпаторіум цінується за тривале цвітіння. Він зможе прикрашати вашу ділянку з середини літа до перших заморозків. Родина посконника – тропічні регіони Африки. Характеристики декоративної культури:

  1. Рослина висока. Стебла досягають 1-2 м.
  2. У період цвітіння на верхівках утворюються складні суцвіття діаметром близько 25 см. Вони складаються з дрібних квіточок фіолетового, рожевого або білого забарвлення. посконник посадка і доглядРослина цвіте кілька місяців
  3. Листя у рослини великі, довгасті, з звуженням на верхівці. Вони рясно покривають стебло. Дорослий посконник зовні трохи нагадує кущ конопель.

Увага! У природі існує більше 600 різновидів культури. Вітчизняні садівники адаптували пурпурний вид.

Посадка посконника в саду: особливості технології

Квітка висаджують розсадою в кінці квітня. Її можна купити в квітковому магазині або виростити своїми руками. У першому випадку вибирайте міцні рослини. Не купуйте саджанці з переріс кореневищем, яке випирає з горщика через водовідвідні отвори. Самостійно розсаду можна отримати не тільки з насіння, а й з живців.

Коли готова розсада вже у вас на руках, важливо підібрати їй правильне місце на ділянці. Посконник бажано садити на відкритих сонячних майданчиках. Грунт потрібен добре дренований і поживний. У піщаний грунт краще внести компост. Підвищити поживність землі можна за допомогою кісткового борошна. Перед посадкою:

  • перекопайте ділянку;
  • видаліть великі камені;
  • розрівняйте граблями гряду;
  • зволожите землю;
  • зробіть неглибокі лунки з інтервалом 60-80 см, ширина міжряддя – 35-40 см.

посконник посадка і доглядВисаджуйте посконник на сонячній ділянці

Саджанці посконника пересадите у відкритий грунт:

  1. Щоб дістати їх з горщика, переверніть його і постукайте по днищу.
  2. Перенесіть розсаду в ямки. Прикопайте на глибину 20 см.
  3. Почковие відростки відновлення повинні бути приблизно на 5 см під землею, щоб не замерзнути взимку.
  4. Ретельно утрамбуйте грунт.
  5. Затіните і укрийте прикореневе простір мульчёй з торфу або тирси.
  6. Після цих процедур можна приступати до поливу. Зволожите простір між квітами.

Порада. Часті регулярні поливи потрібні евпаторіуму до тих пір, поки він не вкорениться.

Ландшафтне застосування посконника

Цю культуру вирощують і як самостійний декор, і в композиції з іншими рослинами. У другому випадку ще на етапі вибору місця для висадки розрахуйте все так, щоб посконник виступав фоном менш високих квітів. З віком рослина стає красивішим. Добре виглядають в саду поєднання різних по висоті сортів.

Увага! Посконник закінчує цвітіння одним з останніх в саду. Цю особливість садівники використовують для декоративного поєднання з великими злаками.

Групову посадку застосовують, щоб приховати огорожу, паркан або непривабливу стіну. Такий спосіб дозволить візуально розширити простір ділянки. Аромат квітучого посконника схожий на пряний запах і привертає метеликів. Взимку високорослі сорти, вкриті снігом або інеєм, також прикрасять сад. У зрізаному вигляді посконник досить довго зберігає зовнішній вигляд у вазі з водою. Придатний для ікебани.

посконник посадка і доглядПосконник добре маскує огорожі і господарські будівлі

Догляд за посконника на ділянці

Цій рослині необхідна рясна волога. Поливайте його регулярно і часто протягом сезону, особливо – в спекотні дні літа. Також позитивно позначаться на розвитку рослини підгодівлі рідкими мінеральними комплексами. Зазвичай їх проводять у другій половині червня і тоді, коли посконник закладає бутони.

Порада. Іноді рослина підгодовують додатковою порцією в березні.

Посконник росте на одному місці не менше 5 років, а то і всі 10. Дорослий екземпляр непросто пересадити, адже його корінь сильно галузиться і розростається. Евпаторіум добре приживається і вкорінюється. Однак при цьому він мало конфліктує з іншими декоративними культурами і не схильний розростатися на ділянці.

Посконник – не краще місце для проживання комах-шкідників і грибкових вірусів. Рослина вважається отруйним, тому саме справляється з недугами і комахами. Але іноді зелень вражають мінери. У цьому випадку видаліть і знищіть уражену листя.

посконник посадка і доглядПосконник не приваблює шкідників

Для зимівлі евпаторіума потрібно провести обрізку. Роботи виконуйте на фініші цвітіння. Ображати квітконоси, залишаючи пеньки не вище 10-15 см. Захисту від морозів рослина не потребує, оскільки здатне перезимувати і без укриття. Виняток – молоді екземпляри.

Особливості розмноження посконника

У цієї культури є відразу кілька актуальних і ефективних способів розмноження. Перший серед них – насіннєвий. Висадку потрібно проводити в кімнатних умовах на початку весни:

  • розкладіть насіння по поверхні грунту і злегка присипте;
  • полийте слабким розчином марганцівки і накрийте склом або плівкою;
  • очікуйте сходів через 2-3 тижні;
  • починайте провітрювання, а потім і зовсім приберіть парничок;
  • після появи 4-5 листочків пікірують сіянці в інші горщики.

Висадка на ділянку такої розсади можлива після остаточного весняного потепління. Посконник непогано відтворюється і самопосевом. У будь-якому випадку чекати цвітіння потрібно не раніше 3-го року життя рослини.

Порада. Стратифікують насіння протягом місяця перед посадкою, щоб прискорити процеси розвитку молодих рослин.

Дорослий екземпляр (від 5 років) можна розділити і отримати 2-3 посконника з однієї квітки. Вийміть рослину з землі і розділіть лопатою або ножем його кореневище по вертикальній осі. У кожній частині повинно залишитися не менше 3-х нирок. Садити нові кущики потрібно негайно, рясно зволоживши грунт. Зазвичай садівники використовують цей спосіб навесні, щоб зразки встигли прижитися до зими.

посконник посадка і догляднасіння посконника

Живці – також відмінний матеріал для розмноження евпаторіума. В кінці червня, коли зелені пагони стануть досить довгими, їх можна заготовити:

  • наріжте гілочки довжиною мінімум по 10-15 см, з 3-ма бруньками відновлення;
  • укоренити під склом або плівкою;
  • підтримуйте вологість на високому рівні;
  • пересадка на ділянку можлива приблизно в серпні.

Ще один спосіб розмноження посконника – бруньки відновлення. Навесні, коли нові пагони відростуть хоча б на 5 см, настане відповідний час для отримання цього матеріалу. Нирки зрізайте біля основи рослини разом з частиною кореня. Розсадите їх в ємності на відстані 7 см один від одного. Ущільните грунт і затіните на 1-2 тижні. Укорінення настане не раніше ніж через місяць, тоді і можна пересадити сіянці на ділянку.

Посконник поки не досяг популярності інших декоративних культур. Але багато садівників вже оцінили його і з задоволенням використовують для прикраси своїх ділянок.

Невибагливий посконник: відео