Правила вирощування винограду в перший рік

Якщо ви вирішили зайнятися вирощуванням винограду, тоді рекомендовано, попередньо вивчити опис сортів, правила посадки і залицяння. Важливо не тільки вкласти працю, а й отримати позитивний результат, гарну врожайність. Для того щоб саджанці приносили плоди, потрібно організувати правильний догляд в перший рік вирощування. Під час посадки важливо удобрити грунт, наповнити її корисними мінералами. Рекомендовано дотримуватися всіх правил, і знати, в який період можна зайнятися висадкою саджанців і живців.

кущ винограду

Догляд за виноградним кущем в рік посадки

Як правильно висадити культуру

Якщо ви вже визначилися, який сорт винограду хочете вирощувати, тоді час підготувати грунт, зробити розмітки і зайнятися процесом. Щоб отримати хороший урожай, не рекомендоване садити живці на близькому відстані один від одного. Умови висаджування залежать від сорту винограду, від території. Якщо культура середнього зросту і кущі не великі, тоді відстань між саджанцями може бути до півтора метрів. Якщо ви займаєтеся висаджуванням укривного сорти, тоді відстань повинна бути не більше двох з половиною метрів. Якщо сорт неукривной, то відстань не більш двох метрів. Вирощувати виноград можна на слоні, схил може бути не більше десяти градусів. Щоб на такій поверхні була хороша врожайність, саджанці та живці рекомендовано висаджувати поперек. Процес висадки культури на невеликій території, у дворі або дачі займе тривалий час і пройде в кілька етапів. У перший рік потрібно висадити пару рядів і чекати три роки. По закінченню цього періоду відведення закріпіть поблизу будинку, стін, сараю. Перед висадкою удобрити грунт.

Висадка живців і саджанців

Для того щоб культура отримувала ультрафіолет з усіх боків, її потрібно висаджувати в південно – північному напрямку. Живці відрізаються в нижній частині, до крайнього вічка, b у верхній частині. Садити можна живці, які досягли шістдесяти сантиметрів. Щоб держак взявся, нижню частину потрібно замочити у воді теплою на три дні. Шанси на те, що держак прийметься і дасть урожай – п’ятдесят відсотків зі ста. Саджанці дворічного віку висаджують в ями, попередньо скоротивши і вимочивши корінь. Щоб сорт добре переніс мороз, його потрібно глибоко садити. Якщо ви зайнялися висадкою восени, то підготуйте саджанці до зими та морозів, укрийте їх. Зелені саджанці рекомендовано висаджувати навесні, в травні. Під час висадки використовуйте теплу воду, і зробіть лунки для відходу дощової води. Перед висадкою тримайте сорт на свіжому повітрі, в затемненому місці, але тільки якщо сонячна і спекотна погода.

Саджанці винограду готові до посадки

Посадка саджанців в пошту навесні

Догляд за виноградом

У перший рік вирощування, важливо правильно організувати догляд за виноградом. Перед висадкою підготуйте грунт, додайте в грунт кілька відер перегною, золу. Можна використовувати хімічну добриво, яке містить мінерали. Використовувати добриво або підживлення потрібно тільки під час висадки. У перший рік вирощування не рекомендоване, сильно удобрювати грунт, так як це додасть сильного зростання, лоза визріє не досить добре, а в зимовий період року саджанець може перемерзнути і не дати урожай. Після висадки і в період вирощування культуру потрібно рясно поливати. Якщо ви посадили в грунт саджанець після п’ятого травня, то полив повинен бути до п’ятнадцятого серпня. При сильному зростанні пагонів, кожні двадцять п’ять сантиметрів робіть рукава з пасинків. Корінь і верхня частина куща розвиваються рівномірно. Чим більше виріс кущ, тим краще розвинений корінь.

Додаткові поради по догляду за виноградом

У перший рік вирощування винограду потрібно приділити особливу увагу, адже це ваш майбутній урожай. Удобрювати природними або хімічними засобами не потрібно. У перший рік досить захистити виноград від шкідників. З увагою поставтеся до поливу грунту і до розпушення грунту, адже в перший рік потрібно сформувати лозу. До основних правил догляду за виноградом в перший рік відносять:

  1. З появою нирок, розпушите грунт навколо винограду.
  2. Видаліть бур’яни, це допоможе корені краще зміцнитися. Бур’ян забирає вологу.
  3. З появою листя видаліть шар грунту.
  4. Виноград потрібно загартувати, для цього зробіть навколо саджанця лунку.
  5. Коріння, що утворилися в частині стовбура потрібно видалити в серпні. Це допоможе стійко перенести морози.
  6. Восени або в кінці серпня корінь покривають грунтом (шар в десять сантиметрів).
  7. Поливати один раз в сім днів (десять літрів води на кущ винограду).

У процесі поливу можете використовувати легку підгодівлю.

Як правильно підв’язати виноград

Для того щоб сформувати лозу, отримати хороший урожай, після зимового періоду, навесні, важливо організувати підв’язку винограду. Підв’язка допоможе уникнути:

  1. Захворювання грибком, різного роду хворобами.
  2. Впливу комах, молі, різного роду шкідників.
  3. Неправильного формування куща.

Підв’язка забезпечить хорошу врожайність, якість ягід. Для правильної підв’язки важливо правильно підібрати матеріал. Чи не рекомендовано використовувати волосінь або капронову мотузку. Добре підходить тканину, яка не нанесе паросткам шкоди. Дії важливі тим, що в перший рік, під час росту лоза тонка, а хороша врожайність може завдати їй шкоди. Процес прив’язки поділяється на кілька етапів. На першому етапі плодовиті гілки прив’язують до нижнього ряду (так щоб вони були горизонтально), а зелені гілки вертикально. Це поліпшить їх зростання, він буде рівномірним. Другий етап, після досягнення прорости розміру в двадцять п’ять сантиметрів. У період освіти і дозрівання ягід підв’язку потрібно робити регулярно, це може бути навіть один раз в два тижні.

Виноград в перший рік

Спосіб підв’язки винограду в перший рік

Як правильно удобрити саджанці

Добриво саджанців починається з моменту висадки, тоді підживлення роблять грунту. Підживлюють грунт золою (три склянки), добривом (два відра). На початку дозрівання, до моменту досягнення однорічного віку, саджанці удобрюють два рази в рік. Пагони, зростанням в п’ятнадцять сантиметрів, підгодовують нітрофоскою. Потрібно дотримуватися такої пропорції: десять літрів води і вісімнадцять грам нітрофоски. В кінці літа, коли пагони досягають великого розміру, підгодівля проводиться фосфатом і сірчанокислим калієм. Для приготування підживлення дотримуйтеся такого співвідношення: десять літрів води, двадцять грам фосфату, дванадцять грам калію. Коли на лозах з’являються плоди, підгодівлю рекомендовано робити тричі. Перший період в травні, за чотирнадцять днів до початку цвітіння. Коли зав’язуються пагони і спостерігається активне зростання, робить другу підживлення. З середини липня і до середини серпня рекомендовано організувати третю підгодівлю. Наносити добриво і підгодівлю потрібно на кореневої ділянку. Радіус нанесення корисних речовин один метр. Для того щоб підвищити рівень впливу поживних речовин на виноград, потрібно підживлення наносити вглиб. Можна зробити поглиблення, осередки глибиною п’ятдесят сантиметрів. Правильний догляд допоможе отримати хороший урожай.

В процесі вирощування винограду важливо взяти до уваги і дотримуватися, пройти всі етапи. Варто правильно і вчасно поливати саджанці, особливо в літній період року. Восени дії припиняються, адже обрана вами культура готуватися до зими. У підготовці і зимівлі прийміть активну участь. Корінь не повинен промерзнути. Для захисту використовуйте грунт, плівку, попіл, хвою, додаткові настили. Тільки від вас залежить рівень врожайності, плодючість і смак ягід.