Правильний полив лимонів для успішного домашнього вирощування

Все цітрусоводи знають, що виростити лимон в домашніх умовах можна тільки за умови правильного догляду за рослиною. Необхідно дотримуватися правил поливу, щоб дерево могло довго радувати свого господаря гарними листами, а також квітами і плодами, які нічим не відрізнятимуться від покупних.

полив лимона

Для плодоношення лимона важливий правильний полив

Для правильного поливу має важливість не тільки те, як часто поливається рослина, але і те, якою водою здійснюється полив. Адже далеко не кожне рідке речовина є корисним для рослини, а деякі можуть привести до хвороб або навіть загибелі деревця.

Краща вода для поливу

Вода є переносником різних солей, мінералів та інших речовин, які можуть принести лимонів як користь, так і шкоду. Саме тому для успішного вирощування цитрусового варто уважно і відповідально підійти до вибору рідини для поливу.

На думку фахівців і дослідників, найкраще використовувати воду річкову, дощову або снігову. Однак у більшості людей, які вирощують це дерево, є можливість використовувати тільки воду з водопровідних систем.

Водопровідна вода є не кращим варіантом для догляду за лимоном через вміст хлору і інших речовин, які використовуються для дезінфекції рідини. Однак, все ж є кілька способів довести воду з труб до того стану, коли її використання не зашкодить цитрусових рослині.

Водопровідна вода небезпечна для лимонного дерева високим рівнем вмісту вапна та інших мінеральних солей. Постійний полив або зрошення рослини такою водою приведе до формування сольових відкладень і появи у деревця хвороб, через які воно почне в’янути або зовсім загине. Це ще один аспект, який вказує на те, що рідина з труб потрібно очистити до того, як поливати нею рослини.

Водопровідну воду очищають так:

  1. Ємність з водою нагрівають, після чого витримують на відкритому повітрі не менше 24 годин, продовжуючи підігрів.
  2. Рідина залишають на сонці, попередньо налив її в ємність з широким горлом, витримують в цьому місці протягом доби.
  3. Воду кип’ятять, після чого дають їй відстоятися.
  4. Воду з-під крана відстоюють без попереднього кип’ятіння. Коли вода відстоялася, в неї додають лимонну кислоту з розрахунку один грам речовини на 6 літрів рідини, а також оцтову або азотну в пропорції 4-5 крапель кислоти на один літр води.
  5. У трьох літрах води наполягають близько 200 грам верхового торфу протягом 24 годин.

Якщо очистити водопровідну воду одним з цих методів, можна використовувати її для поливу домашнього лимона. Досвідчені цітрусоводи говорять про те, що для поливу цитрусового може підійти і гаряча вода з крана, охолоджена до рівня в 30-35 градусів за Цельсієм, оскільки її жорсткість досить близька до кип’яченій воді.

Всі ці методи не зможуть замінити використання річкової або дощової води для зрошення деревця, але виключать нанесення шкоди деревцю.

річкова вода

Чистий річкова вода – кращий варіант для поливу лимона

Частота поливу

Зараз не існує єдиної відповіді на питання, як часто поливати лимон, оскільки на цей процес впливає вік дерева, рівень вологості, температурний режим, земляний кому в горщику і багато іншого. Слід орієнтуватися на стан власного лимонного деревця.

Наприклад, пухка земля, яку помістили в маленький горщик, швидше просихає, ніж щільний земляний кому в великих горщиках. Значить, поливати в першому випадку потрібно частіше, ніж у другому. Інтенсивніше доведеться поливати рослину, яке знаходиться в кімнаті з централізованим опаленням, оскільки воно сильно висушує повітря приміщення.

Про необхідність поливу можуть підказати наступні фактори:

  1. Сіруватий відтінок земляного кома.
  2. Дзвінкий звук від клацання пальцями по стінках горщика з лимоном.
  3. Відносно невелика вага горщика з рослиною і земляним грудкою.
  4. Легко розсипаються на порох грудочки грунту, взяті з горщика.
  5. Пониклі молоді пагони дерева і згортається човником листяний покрив цитрусового.

Варто відзначити, остання ознака говорить про те, що земля дуже сильно пересохла, а сама рослина знаходиться буквально в декількох кроках від того, щоб загинути. А значить, господареві лимона варто вживати термінових заходів з порятунку свого дерева.

Необхідно підтримувати кого грунту в помірно вологому стані. Якщо за ознаками, перерахованим вище, стан грунту визначити не виходить, варто вдатися до наступного кроку. Обережно вибити з горщика грунт і переконатися в його хорошому або поганому стані. Погано функціонуючий дренаж грунту призводить до того, що надходить в грунт волога розподіляється нерівномірно. З цієї причини верхній шар може бути сухим при високій вологості нижніх шарів. З цієї ж причини може бути і навпаки – волога не надходить до більш глибоких шарів землі, залишаючи їх сухими і підтримуючи високу вологість верхнього рівня.

частота поливу

Не можна допускати пересушене земляного кома

Як поливати лимон

Дбати про те, щоб рослина отримувала воду стабільно і своєчасно, варто завжди. Але особливу увагу цьому необхідно приділити тоді, коли лимон проходить стадії вегетації, формування бутонів і самого цвітіння. У ці періоди гранично важливо своєчасно і правильно здійснювати наповнення землі рослини вологою.

У багатьох джерелах, що розповідають про те, як поливати лимон, можна знайти ряд практичних рекомендацій, які допоможуть початківцям і більш досвідченим цітрусоводам правильно здійснювати зрошення свого рослини.

Як правильно поливати лимон:

  • Поливати лимонні дерева найкраще в два заходи. Під час першого поверхню просто зрошується. Після невеликого очікування відбувається друге коло, під час якого зволожується вся товща кома грунту. Зупинити полив варто в той момент, коли вода тільки здалася з нижнього краю горщика. При нормальному її кількості через кілька годин рідина всмоктується корінням з піддону, продовжуючи підживлювати рослину і зволожувати земляну грудку. Варто пам’ятати, що вода, що залишилася після проходження всіх шарів грунту, підходить для подальшого поливу. Ця рідина містить в собі мінеральні солі, які розчинилися і вийшли із землі.
  • При поливі лимона потрібно діяти без зайвого поспіху і квапливості. Рідина варто лити невеликим струменем. Це дозволить здійснити полив без оголення кореневої системи рослини за допомогою вимивання ямок в грунті.
  • При поливі в період вегетації і цвітіння полийте рослину водою, температура якої на кілька градусів перевищує температуру повітря тієї кімнати, де знаходиться горщик з деревом.
  • Для більшої ефективності рекомендують поливати лимон у вечірній час. Це пов’язано з уповільненими процесами випаровування під час ночі. А уповільнене випаровування дозволяє рослинами найбільш ефективно використовувати інформацію, що надійшла вологу.

Варто пам’ятати, що зрошення крони також може служити гарною підмогою для ефективного отримання вологи зростаючим рослиною. Цей метод дозволяє зволожити сухе повітря, який надає на дерева цитруса досить згубний вплив. Рекомендують робити обприскування до 3 разів на день водою теплою температури.

При пересушеній грунті найкраще проводити полив два рази, оскільки під час першого вода просто пройде вниз, не принісши особливої ​​користі.

Правильний полив лимона – важливий аспект догляду за рослиною, який врятує деревце від захворювань. Варто уважно стежити за станом грунту і самого цитруса для того, щоб доглядати за лимоном належним чином.