Крім органічних речовин для повноцінного росту і розвитку, рослинам необхідні мінерали. Для цього і застосовують комплексні добрива – збалансовані склади. Одне з них Растворин – доступне і просте в обігу засіб.
Основний склад і опис
Растворин або Кристаллин гранульоване мінеральне добриво білого кольору. Відноситься до групи безпечних для навколишнього середовища речовин, оскільки не включає в себе хлор. У складі, крім калію, фосфору й азоту, в формі сульфатів присутні:
- мідь;
- цинк, молібден;
- бор, марганець.
А також корисні рослинам вітаміни з групи B. Фасовка Растворін проводиться в пакети від 15 до 100 г, в щільні мішки по 25 кг або в пластикові відра від 1 кг і більше. Маркується Растворин позначеннями А і Б з індексом. Вміст мікроелементів у відсотках за формулою N-P-K (азот, фосфор, калій):
- Марка А: 10-5-20.
- Марка А1: 8-3-28.
- Марка Б: 18-0-18;
- Марка Б1: 16-0-16.
Порада. Всі марки можна змішувати або поєднувати з іншими агрохімікатами.
Растворин застосовується для кореневих і позакореневих підживлень плодових дерев і чагарників, ягідних і овочевих культур, а також кімнатних рослин. Використовується в промислових масштабах на полях в бакових сумішах для злакових і кормових. Дозволено для закритого та відкритого ґрунтів. Вноситься шляхом дощування або прямого поливу. Можливо використовувати в сухому вигляді. Для кожної культури підбирають марку і розраховують потрібну дозу.
Норми витрати, приготування розчинів
Базове внесення Растворін виробляють навесні разом з перекопуванням грунту. На 1 кв. м площі буде потрібно 40-55 г порошку. Наступні підживлення проводять з урахуванням особливостей розвитку культури.
Порада. Успішному укоріненню і адаптації розсади посприяє Растворин з найбільшим вмістом солей азоту.
Для томатів перше внесення допускається після утворення на рослині трьох пар листових пластин. За часом це зазвичай збігається з висаджуванням розсади на постійні місця. Норма витрати Растворін 10-15 г на 10 л води. Під час утворення плодів витрата збільшують до 25 г на 10 л води. Процедуру проводять щотижня. Крім помідор таким же чином підтримують перці, баклажани, огірки, кабачки. Для капусти і коренеплодів перший полив здійснюється через місяць після посіву насіння (15 г на 10 л води). Надалі кількість збільшують до 25 г, поливаючи культури щотижня.
Увага! Обприскування препаратом проводять рано вранці або ввечері, щоб уникнути можливих опіків на листках.
Для картоплі перше внесення збігається з періодом початку цвітіння. Протягом активної вегетації кущі підгодовують з розрахунку 10-12 г на 10 л води.
Ягідні, плодово-ягідні (полуниця, суниця, смородина, садові малина та інші) підгодовують перший раз після сходу снігового покриву (10-15 г). Після того як культури відцвітуть, роблять другий підхід, збільшуючи дозу до 15 м
Для фруктового саду ранньою весною добриво Растворин вносять в пристовбурні кола сухим способом (30-35 г для 1 кв. М площі). Робочий розчин для обприскування крони 20-40 г на відро води.
Результати використання, недоліки препарату
Універсальне добриво Растворин підходить і для зелених галявин біля будинку. Після кожної стрижки газону, траву обприскують розчином (20 г на 10 л) Добре відгукуються на мінеральнийсостав садові декоративно-квітучі рослини. Досить одного поливу в 3 тижні (25 г). Для кімнатних рослин 12 г на 1 л води не частіше двох разів на місяць.
Увага! Азот в складі добрива може нашкодити хвойним культурам.
Переваги Растворін:
- швидко розчиняється в воді;
- підходить для будь-якої культури;
- поєднується з іншими препаратами;
- пом’якшує дію сильних отрутохімікатів;
- сприяє повноцінному розвитку, підвищує врожайність.
Добриво Растворин може застосовуватися в будь-якій кліматичній зоні, де є сільське господарство. Терміну придатності речовина не має. При тривалому зберіганні необхідно лише стежити, щоб пакет не злежувався, періодично перевертаючи упаковки. Місце для зберігання повинно бути сухе, добре вентилюється.
До недоліків відносять всього чотири можливих варіанти комплексу Растворин. Можлива нестача одного елемента при достатній кількості іншого. Досвідчені городники компенсують це, змішуючи різні марки між собою. Головне призначення Растворін – це сезонні підгодівлі, але його з успіхом вносять в якості сольного добрива під весняну та осінню оранки.