Редька чорна і здоров’я: максимум користі, мінімум шкоди

редька чорна користь і шкодаНапевно, кожного в дитинстві поїли соком чорної редьки з медом від застуди. Допомагало швидко і добре, проходив і кашель, і нежить, тому з тих пір ми знаємо, що цей простий овоч приносить суцільну користь для здоров’я. Але чи так це насправді і чи буває від редьки шкода? Тільки вивчаючи відгуки, знайомлячись з інформацією, можна оцінити по достоїнству переваги і недоліки коренеплоду!

Початок почав, або хімічний склад чорної редьки

Сказати про те, що про користь чорної редьки знали наші предки – значить не сказати нічого. Її застосовували знахарі при ревматизмі, артриті, нею розчиняли камені в жовчному і очищали судини, знімали біль і чистили рани. Але це – колишні часи. Сьогодні ж можна з легкістю судити про якості чорної редьки по її хімічним складом. Саме він допоможе оцінити силу позитивного або негативного впливу коренеплоду на здоров’я людини.

Отже, в чорній редьці (коренеплодах) містяться:

  • вітаміни груп В, А, Е, РР, ніацин, С, здатні надати противірусну дію;
  • макро-, мікроелементи: сірка, фосфор, кальцій, магній, натрій, необхідні кожному організму в достатній кількості для злагодженої роботи;
  • крохмаль, зола, клітковина;
  • ефірні речовини / масла, що додають характерний аромат і смак;
  • ди, моносахариди.

редька чорна користь і шкодаЧорна редька дуже корисна

Тепер стає зрозумілим, що завдяки елементам, які перебувають в редьці, вона може надавати позитивний вплив на організм людини. Наприклад, велика кількість вітаміну С і клітковина дозволять налагодити роботу кишечника, отже, схуднути тим людям, які цього прагнуть. І це при тому, що в 100 г коренеплоду міститься всього лише 32 ккал, мінімум білка – 0,2 г, вуглеводів – 2,1 г, а жирів – аж 6,7 г! Залишається детально вивчити лікувальні властивості і протипоказання – і приступати до вирощування чорної редьки на власному городі!

Увага! Фітонцидів в редьці більше, ніж в хроні і цибулі. Саме тому овоч має яскраво вираженими бактерицидними властивостями, тобто редька – природний антибіотик. Знаючи це, її можна і потрібно вживати при багатьох недугах, допомагаючи організму природним способом боротися з хвороботворними мікробами і бактеріями.

Лікувальні властивості коренеплоду, або тільки позитивні моменти лікування і профілактики

Чорний коренеплід використовують не тільки для зниження ваги і при боротьбі з застудами, але і з багатьма іншими захворюваннями. При цьому яскрава особливість коренеплоду – в можливості надавати терапевтичний ефект не тільки при лікуванні, але і як профілактичний засіб. Підберіть оптимальний рецепт, запасіться редькою – і лікуєтеся на здоров’я!

Чорна редька здатна:

  • поліпшити апетит, налагодити обмінні процеси в організмі, отже, дозволяє відчути себе бадьорим і повним сил;
  • надати загальнозміцнюючу, імуностимулюючу дію;
  • вивести з організму поганий холестерин, позбавити від шлаків і токсинів;
  • загоїти гнійні рани і виразки;

редька чорна користь і шкодаНайчастіше редьку використовують для боротьби з застудами

  • прибрати з організму (вивести) зайву рідину, отже, зменшити набряки;
  • нормалізувати функцію кишечника;
  • позбавити від бронхіту, а також послужити відхаркувальний засіб, простим і доступним для кожного.

Для боротьби з недугами використовують не тільки сік чорної редьки, але також розтирання, примочки і компреси в разі, якщо мова йде про рану, ломота суглоба, набряку або синці. Згідно з рецептом коренеплід очищають, ретельно миють, натирають на дрібній тертці. Потім з’єднують з додатковими компонентами – і накладають компрес / пов’язку на хворе місце.

Увага! Сік редьки використовують для домашніх тоніків і лосьйонів, які очищають шкіру, звужують пори, борються з акне, роблять шкіру по-справжньому шовковистою. Однак варто пам’ятати: самостійно виготовлене косметичний засіб має мінімальний термін зберігання.

Протипоказання, або кому бути уважним до чорного овочу

Незважаючи на те що чорна редька нескінченно корисна, вона має свої протипоказання. Їх кілька, проте люди, яким потрібно обмежити (або повністю виключити) з раціону прийом овоча, повинні звернути на них свою увагу. У разі сумнівів – звернутися до терапевта.

редька чорна користь і шкодаВраховуйте протипоказання при лікуванні чорною редькою

Від редьки варто відмовитися тим, у кого:

  • хворе серце, точніше – перенесений інфаркт;
  • виявлені панкреатит в стадії загострення, підвищена кислотність шлункового соку;
  • є алергічні реакції на речовини, що містяться в коренеплоди.

Всім іншим можна користуватися овочем, однак не забувати про почуття міри. До кожного рецепту – від коліту, остеохондрозу або радикуліту, наприклад, іншого недуги, існують правила застосування, які не варто порушувати. Також зверніть увагу на тривалість курсу лікування – не більше ніж 21 день. Цього достатньо, щоб зосередити в організмі максимальну кількість корисних речовин від редьки. Залишається дати можливість їм подіяти. І тільки в разі потреби – повторити лікування.

Чудо-лікар є майже на кожній грядці, адже багато хто знає, як з редьки взимку робити смачні салати, гарніри і навіть запікати. Але тепер ви знаєте ще і про те, які хвороби здатна вилікувати чорна редька. Лікуйтеся на здоров’я!

Корисні властивості чорної редьки: відео