Регент – кращий сорт винограду для вина

Сорт винограду з королівським назвою Регент був вирощений в Німеччині шляхом схрещування декількох видів селекціонером-Плодовод Г. Аллевельдом в інституті Гайвайлерхоф. Для виведення були використані сорти Діана і Шамбурсі. Виростає Регент на території Росії, виключаючи північні області, в Близькому Зарубіжжя, а також в Німеччині та Америці.

Виноград Регент

Виноград Регент – один з кращих технічних сортів

Характеристика

Регент – це технічний сорт винограду, його ягоди достигають у середині осені. Невеликий кущ сильно гілкується, більшість пагонів дають плоди, опис яких включає наступні характеристики:

  • круглі, середніх розмірів;
  • колір ягід насичено-синій, майже чорний;
  • м’якоть синюватого відтінку, соковита і ароматна;
  • вага однієї ягоди 1-2 г, вміст цукру 20-22%, кислотність 8 г / л;
  • мускатний аромат з нотками свіжої трави.

Опис грон виноградного сорту Регент полягає в конусоподібної формою кисті невеликого розміру, вагою приблизно 170-180 г, з помірною кількістю плодів.

Листя виноградного куща яскраво-зелені зі світлими прожилками, досить великі, з зубчастими краями.

розміри грон

Розміри грон сорти Регент

Збір врожаю ягід рекомендується проводити без затримок, не допускаючи перезрівання і опадання. Так як буде знижуватися кислотність і смакові якості продукту.

Сорт Регент вимогливий до умов вирощування, особливо до складу грунту. Тому перед посадкою саджанців грунт удобрюються складами з магнієм. При описі переваг винограду відзначають морозостійкість і слабку схильність хворобам і шкідників.

Пагони і листя Регента

Пагони і листя сорту Регент

Регент може витримувати майже 30-градусні морози. При вирощуванні в південних регіонах обходиться без укриття, для холодних північних зон зимовий покрив обов’язковий.

Урожай на кущі

Збирати врожай слід весь і відразу

З огляду на хорошу опірність захворюванням, сорт цілком може обійтися без хімічних добрив і пестицидів. Це сприяє високій якості і екологічності соків і вина, які виробляються з ягід винограду Регент. Більшість областей в Німеччині повністю відмовилися від застосування пестицидів і хімії при вирощуванні цього винного сорти, що забезпечує високий попит на кінцеву продукцію – екологічно чисте вино з прекрасними смаковими якостями.

Як доглядати?

Опис способів догляду за виноградом Регент включає наступні дії:

  1. Підрізання бічних пагонів і задерев’янілих частин під прямим кутом.
  2. Видалення пошкодженого і ослабленого стебел проводиться після утворення квіткових вусиків.
  3. Видалення верхівок пагонів, прищипування, необхідно для кращого припливу поживних речовин до грон з плодами, проводиться незадовго до цвітіння, приблизно за 7 днів.
  4. Видалення зайвих пасинків, які негативно впливають на розвиток виноградного куща і споживають багато корисних мікроелементів, необхідних для росту ягід. Крім цього, пасинки можуть провокувати грибкові захворювання і напад повстяного кліща на листя.
  5. Взимку винограду необхідно додаткове харчування, тому доцільна осіння підгодівля поживними органічними сполуками – гноєм, компостом або торфом.

Підготовка до виготовлення вина

З Регента виходить відмінне червоне вино

Особливості посадки

Для того щоб посадити виноград, досить знати загальні правила, які поширюються на всі сорти – риється кубічна яма з висотою ребра 80 см, в центр забивається стійка для закріплення саджанця, і засипається гравій невеликих фракцій в якості дренажного шару. Потім вноситься перегній, гній або торф, приблизно 3 відра, і мінеральні добавки з магнієм. Можна досипати невелика кількість калійної солі і суперфосфату. Закладаються добрива рекомендується пересипати золою. Зверху додають грунт, і поливають саджанці.

Кущ прив’язують до стійки, навколо формують насип одного рівня з землею, коріння саджанця розправляють і прикопують, але не дуже щільно.

сигнальні грона

Сигнальні грона на другий рік

На півдні сорт Регент оберігають від посухи за допомогою підгортання на 15-25 см від землі.

Якщо висаджуються відразу кілька саджанців, відстань від одного до іншого має бути близько 1,5 метра, при посадці поруч з парканом відступити потрібно 0,5 м. Ці правила забезпечать нормальний розвиток кореневої системи саджанця і всього виноградного куща.

Для опори підростаючої лози сорту Регент потрібно опора, для цього використовується сталевий дріт, натягнута на вертикальні стовпи.

Хвороби і шкідники

Незважаючи на слабку схильність до захворювань, сорт Регент може дивуватися грибком мілдью, так званої несправжньої борошнистої росою, що вражає листя і пагони. Хвороба характерна жовтими плямами, поступово темніючими і покривається пліснявою. Шкідливі мікроорганізми стійкі до морозів, життєздатні навіть при низьких температурах. Небезпека полягає в поширенні мілдью на суцвіття і грона, що загрожує втратою врожаю. При зараженні на стадії визрівання ягід вони зморщуються і обпадають.

Кущ Регента влітку

Кущ Регента влітку на 3-ій рік

Щоб не допустити нападу і розмноження гриба, проводяться щорічні профілактичні обробки, які допоможуть запобігти втрату плодів.

Не менш різко сорт реагує на ще один грибковий збудник – Оїдіум.

Оїдіум – борошниста роса, є ще одним грибковим шкідником сорти, проявляється у вигляді цвілеві нальоту на листках і пагонах, може статися на будь-якій стадії вегетації. Шкідник любить тепло і вологість, тому при тривалій теплій погоді особливо активний і здатний завдати серйозної шкоди. Розмножується оидиум настільки активно, що до кінця вегетації виноградного куща нагадує щільний повстяний покрив на листі.

Оїдіум на винограді

Оїдіум на винограді може знищити весь урожай

При описі цієї хвороби необхідно відзначити поразку борошнистою росою не тільки листя, але і ягід сорту Регент. Вони починають лопатися, оголюючи м’якоть і кісточки.

Спалахи цього захворювання припадають на весну і літо, після сирих і теплих зим. У боротьбі за врожайність сорту використовуються сірка, препарат Топаз і Швидкість.

Виноградний сорт Регент – кращий для виробництва марочних вин, ароматних і з насиченим смаком. Німці ставлять його на один рівень з Піно Нуар, а це найдорожчий і визнаний виноробами усього світу сорт.