Ревна – зимостійка черешня, дає хороший урожай. Опис сорту, відгуки дачників, поради по вирощуванню

черешня РевнаЧерешня вважається деревом, яке добре плодоносить в теплих регіонах. Однак завдяки наполегливій праці селекціонерів, з’являються сорти, стійкі до холодів. Серед таких – Ревна. Досвідчені садівники, знайомі з описом цього не дуже великого по висоті рослини з середніми плодами, дізнаються його навіть по фото. Щоб успішно культивувати ревнує в Підмосков’ї та інших регіонах, дачникам слід почитати відгуки про цей сорт. Також важливо вибрати хороші умови для вирощування черешні, в тому числі – посадити правильний запильник.

Основні характеристики черешні Ревна

Щоб створити цей сорт, його автори, селекціонери М.В. Каньшина і А. І. Астахов, взяли за основу сіянець черешні Брянська рожева. Він як раз рекомендується для посадки на території середньої смуги РФ. Експеримент вдався, і новий різновид солодкої ягоди назвали Ревна – на честь невеликої річки в Брянській області. Саме на її берегах розташовується дослідний інститут, в якому був виведений сорт. Сталося це на початку 1990-х р.р. З тих пір Ревна завойовує серця дачників, яким до душі такі характеристики її плодів:

  • форма – округла;
  • шкірка – щільна, блискуча;
  • вага 1 шт. – близько 5-7 г;
  • колір – темно-червоний, ближче до бордового. Здалеку стиглі ягоди виглядають чорними;

черешня РевнаЗимостойкая черешня Ревна

  • м’якоть – насичено-червона, щільна, дуже соковита;
  • смак – солодкий, має майже ідеальну оцінку від дегустаторів (4,9 бала з 5 можливих);
  • кісточка – середня за розмірами, добре від’єднується від м’якоті.

Увага! Основна частина черешень утворюється на букетний гілках дерева, і тільки 1/5 від загальної кількості ягід формується на засадах однорічних відростків.

Саме дерево має середню висоту – близько 4-х м. Форма крони схожа на піраміду, він не дуже загущена. Гілки по відношенню до стовбура розташовуються під великим кутом. Листя – темного відтінку зеленого кольору. За структурою вони великі, широкі, досить щільні. Черешки – дуже короткі.

В середині травня Ревна радує дачників рясним цвітінням. На відміну від багатьох інших сортів, в кожному її суцвітті – не 3, а 4 бутона. У хороших умовах і при правильній агротехніці достаток черешневих квітів перетворюється в щедрий урожай. З одного дерева дачникам вдається зібрати до 30 кг ягід. Оскільки Ревна відноситься до пізніх сортів, плодоносить вона в розпал літа: з кінця червня по першу половину липня.

Увага! Для гарної врожайності цього сорту потрібні дерева-запилювачі. Без них Ревна сформує лише близько 5% ягід з усіх потенційно можливих.

Відгуки про сорт, поради дачників і садівників

Ті садівники-любителі, які посадили на своїй ділянці черешню Ревна, відзначають, що не пошкодували про свій вибір з таких причин:

  1. Ягоди дуже смачні, соковиті, протягом сезону їх дуже багато на дереві.
  2. Черешні підходять для консервації, а через природну солодощі не вимагають додавання в заготовки великої кількості цукру.
  3. Плодоніжка і кісточка добре відділяються від м’якоті, не пошкоджуючи її.
  4. Ягоди легко переносять транспортування за рахунок щільної шкірки. З цієї ж причини під час дозрівання вони не розтріскуються.
  5. Сорт стійкий до грибкових недуг, зокрема, до коккомикозу.
  6. Дерево гідно витримує заморозки навіть під час цвітіння.
  7. Ревна майже не сприйнятлива до сонячних опіків.

черешня РевнаДля сорту Ревна потрібен запильник

Основні недоліки сорту, які виділяють дачники, такі:

  1. Пізніше дозрівання плодів.
  2. Самобесплодни культури. Необхідність садити дерева-запилювачі.
  3. Низька скороплодность. Спробувати перші ягоди вийде тільки на 5-й, а то і на 6-й рік після вкорінення саджанця.

Під час посадки садівники рекомендують дотримуватися певних правил. Плануючи «поселити» у себе ревнує, виберіть південну або південно-західну частину саду. Бажано, щоб лунка для саджанця перебувала на височини. Грунт повинен бути родючим: супесчаной або суглинистой. Ні в якому разі не саджайте ревнує в глинистий грунт, на місце, де «гуляють» протяги або застоюється вода.

Порада. Жителі південних регіонів можуть садити черешню восени. Тим, хто живе в північних областях, слід вкорінювати саджанці навесні, до набрякання бруньок.

Відстань від цієї черешні до інших дерев повинна становити не менше 3-х м. В якості запилювачів для ревнує дачники радять брати певні сорти. Наприклад, підійдуть Іпуть, Тютчевка, Компактна Веньямінова, Овстуженка, Радіца. Культура не любить посуху, тому потрібно дбати про полив. Важливо не забувати про інші складові догляду: підгодівлі, обрізки, видаленні бур’янів, підготовці дерева до зими. Дотримуючись основи агротехніки, ви досягнете того, що черешня сорту Ревна буде рости сильною, здоровою, а через кілька років після посадки не розчарує вас своєю врожайністю.

Черешня в Підмосков’ї: відео