Робимо своїми руками: найпростіші моделі електрокультиватора

як копати землюБудь-який з власників садово-городньої ділянки знає, наскільки стомлюючої і копіткої може бути робота, пов’язана з вирощуванням різних культур. Тим більше що подібною роботою займаються найчастіше люди літні, яким не так вже й просто подужати навантаження пов’язані з обробкою грунту до посадки і під час вирощування садово-городніх рослин. Для спрощення цього нелегкого процесу і існує електричний культиватор, який цілком можна зробити своїми руками в домашніх умовах. Далі вашій увазі найпростіші моделі подібних конструкцій.

Культиватор: поняття, сфера застосування

Електричний культиватор являє собою пристрій, обладнане електроприводом і призначене для обробітку землі. Таким чином, він може бути повноцінним аналогом ручної праці і прекрасно впорається із завданням з розпушування грунту, внесення добрив, створення грядок і їх прополюванні. Говорячи простими словами, електрокультиватор – механізована сапа.

Увага! Розглядається пристрій абсолютно не призначене для обробітку великих сільськогосподарських площ. Але воно прекрасно підійде для догляду за невеликим квітником, городнім ділянкою та ін.

Основне завдання культиватора – надати грунту необхідну структуру (він знімає пласт землі глибиною не більше 30 см), підготувавши його, таким чином, до внесення добрив, поливу та іншим маніпуляціям з ділянкою, засадженим культурами.

Серед основних переваг електричного культиватора можна відзначити наступні:

  1. Екологічна чистота. Оскільки культиватор працює на електриці, він абсолютно безпечний для навколишнього середовища і людини. Саме тому його можна сміливо застосовувати навіть в закритих ділянках (в теплицях, наприклад).
  2. Мала вага пристрою. Завдяки своїй легкості, впоратися з пристроєм під силу навіть людям, що не володіє значними фізичними даними (наприклад, людям похилого віку).
    культиватор своїми руками
  3. Компактність. Культиватор можна легко переносити по ділянці і, якщо необхідно, цілком нескладно перевезти на машині.
  4. Простота роботи і догляду. Для роботи з культиватором і підтримки його робочого стану необов’язково володіти спеціальними навичками.
  5. Невеликі витрати на виготовлення. Виготовити культиватор цілком можна з деталей, які у кожного під рукою, тому він доступний великому колу городників і садівників.

Створення електрокультиватора своїми руками

За допомогою нехитрих пристосувань, який можна знайти практично в кожному будинку, де мешкає чоловік, можна виготовити простий, зручний в роботі і, головне, практичний культиватор, що працює від електромережі. Далі вашій увазі представлені найпростіші моделі подібних виробів.

Конструкція з стартера

Культиватор з стартера можна виготовити при наявності в домашньому гаражі стартера від якої-небудь машини. У нашому випадку мова піде про стартері від Газ-51. Щоб деталь виконувала своїм функції ефективно і протягом тривалого періоду часу, потрібно зробити зі стартером деякі маніпуляції щодо його удосконалення.

Необхідно трохи вкоротити вал стартера, після чого буде потрібно замінити його передню кришку і виконати багато отворів діаметром близько 5 мм як в передній, так і в задній кришці. Через ці отвори повітря буде якісно продуватися вентилятором, який зможе виконувати цю функцію за допомогою вала електродвигуна, наприклад, від якогось старого вантажівки. На кінцях робочого вала слід встановити культиваторні фрези.

електрокультиватордвигун

Напівготовий агрегат монтується на заздалегідь підготовлену силову платформу, виконану з листової сталі.

Порада. Оскільки конструкція вийде досить громіздкою, слід подбати про посилення основи для культиватора. З цією метою використовуються поздовжні ребра жорсткості, які приварюються до силової платформі.

Конструкція з болгарки

З болгарки можна зробити компактний культиватор невеликої потужності. Його цілком вистачить для прополки міжрядь в саду або на городній ділянці. Болгарка в цій конструкції виконує роль електроприводу.

Всі інші вузли для створення культиватора можна взяти зі старого мотокультиватора. Середній показник потужності болгарки – 600 об / хв. Тому для неї не підійде відрізний круг. Оптимальний варіант – використовувати шків зі струмком для клинового ременя.

До рами старого культиватора приварюється вузол підвіски болгарки. Для підключення готового виробу до електромережі можна використовувати подовжувач на котушці.

саморобний електричний культиватор

Готовий виріб вийде досить легким, компактним, і високопродуктивним (фрези пристрої будуть видавати близько 300 об / хв).

Порада. Щоб з електричним культиватором було зручніше працювати і руки не відчували перенапруги, на ручки вироби можна надіти невеликі шматки від гумової шланги, що збігаються по діаметру з трубами культиватора.

Конструкція з пральної машинки

Якщо у вашому будинку завалялася стара вже зовсім марна (але при цьому робоча) пральна машинка, не поспішайте її викидати: спробуйте змайструвати, використовуючи її двигун, прекрасний невеликий електричний культиватор.

Для його створення буде потрібно найпростіший набір деталей:

  • Звичайне колесо діаметром близько 1,5 м, яке буде виконувати найпростішу функцію – рухову.
  • Електродвигун від старої пральної машинки (підійде навіть радянський варіант).
  • Металевий куточок довжиною близько 3 м.
  • Двожильний провід.
  • Барабан і шматок жерсті для створення захисного кожуха.
  • Ресори від автомобіля (з них вийдуть прекрасні ножі).
  • Редуктор, тумблер і пускова кнопка.

Тепер можна приступати безпосередньо до складання деталей конструкції. Насамперед слід виконати всі зварювальні роботи. Потім йде підготовка ножів для культиватора. Щоб вони вийшли дійсно робочими, необхідно дотримуватися просте правило: у кожного з ножів повинна бути своя траєкторії руху, причому вона не повинна перетинатися з усіма іншими.

Для двигуна знадобиться дві обмотки: робоча і пускова. Перша буде підключена до мережі в постійному режимі, друга ж необхідна виключно для запуску готового садового електроінструменту.

Ось і всі тонкощі, які слід знати для створення простої та ефективно працюючої на ділянці конструкції культиватора. Успіхів!

Як зробити електричний культиватор своїми руками: відео