Господарі будинків часто йдуть на різні хитрощі, щоб прикрасити свої ділянки, докладаючи мінімум зусиль і коштів. Іноді ідеї бувають невдалими, але є і виключення – тераса. Якісно виконана прибудова підійде до будинку, виконаному практично з будь-якого матеріалу. Далі вашій увазі кращі проекти терас (додаються фото вдало втілених ідей).
Тераса до будинку: тонкощі, особливості створення проекту
Будь-яка тераса, прилаштовують до будинку, є по суті мультифункційним спорудою. До того ж, вона при мінімумі витрат (в порівнянні з більшістю інших прибудов, покликаних облагородити зовнішній вигляд будинку) здатна привнести нотку затишку, зробити навіть самий непоказний будинок більш презентабельним.
Тераса до дому – ідеальне рішення для тих, хто веде будівництво на невеликій ділянці або дуже обмежений у коштах, але хоче домогтися максимального ефекту при мінімальному вкладенні.
При будівництві прибудов своїми руками багато стикаються з несподіваними проблемами. Оскільки не враховують той факт, що прилаштовується споруда не є частиною будинку, а, значить, слід пам’ятати про наступні нюанси:
- Ширина веранди куди більше, ніж біля ганку будинку. При цьому конструкція відрізняється легкістю. Наприклад, якщо ваш будинок є типовою спорудою, яка розташована, до того ж, на стійкому, сухому непучиністим грунті, можна сміливо будувати нескладну велику терасу. Але якщо ж будинок не відноситься до стандартних моделей і стоїть на складному грунті, при недбалому ставленні до процесу будівництва тераси з часом можуть виникнути серйозні проблеми і неоднакова усадка будинку і тераси – не найгірша з них.
- Стан грунту під будинком істотно відрізняється від незайманого структурою, механікою, температурою і гідрологічним режимом. Згодом грунт, на якій стоїть будинок, починає трохи лунати в сторони і утворюється так звана «яма». Зазвичай вона розширюється на відстань, що не перевищує 2 м від контурів будівлі. Оскільки тераса ширше ганку і досить довга, проект слід розробляти таким чином, щоб з плином часу хід ґрунтових процесів не вийшов за межі, які будуть в ньому враховані.
- Вплив будинку на терасу можна не враховувати. Між двома будівлями відбувається процес «відфутболювання», тому при виборі відповідного місця для майбутньої прибудови важливо пам’ятати, що кутова буде найбільш схильна до неприємних наслідків, що оперізує будівлю – найменш.
Щоб спростити процес розробки оптимального проекту тераси до будинку, необхідно відповісти на наступні питання:
- Якого типу буде веранда? (Відкрита / закрита)
- Де буде розташований вхід в прибудову?
- З якою стіною будинку / дачі буде межувати веранда?
- З якого матеріалу буде побудована прибудова?
- Який обсяг матеріалів необхідний для будівництва?
Порада. Щоб створити гармонійний ансамбль з будинком, прибудову необхідно споруджувати з тих же матеріалів, з яких побудований будинок.
Про відкритих і закритих прибудовах
Відкрита веранда з легким навісом вважається найпростішим у виконанні спорудою. Прекрасно захистить від спекотних літніх променів сонця або від дощу, навіть сильного. Для додання конструкції більшого затишку і декоративності її часто обрамляють кучерявими рослинами.
відкрита веранда
Відкрита веранда може стати не просто місцем для комфортного відпочинку, але і зоною для приготування їжі, прийому гостей та прийняття сонячних ванн. Більшість проектів відкритих веранд припускають будівництво її статі під певним кутом для швидкого відтоку дощової води і на висоті близько 20 см над ґрунтом. Крім того, підлога повинна бути виконаний з досить шорсткого матеріалу. Для створення огорожі відкритої тераси підійде практично будь-який матеріал, головне, щоб висота готової огорожі становила близько 1 м.
Форма відкритої тераси може бути абсолютно будь-який: тут все залежить виключно від ваших побажань і стилістичних особливостей будинку.
Порада. Важливо правильно з’єднати терасу безпосередньо з ділянкою будинку. Бажано розташовувати її так, щоб вид з прибудови відкривався на сад, водойма тощо. Можна додати до спорудження кілька ступенів: це допоможе надати йому закінченість.
Закриті веранди зазвичай розташовують в місці, віддаленому від цікавих очей і оформляють таким чином, щоб всередину потрапляло якомога більше сонячного світла. Важливо враховувати кліматичні особливості регіону, в якому буде побудовано споруду. Якщо температурні показники досить низькі, а тераса буде використовуватися в холодну пору року, необхідно ретельно її утеплити.
Скління тераси здійснюється різними способами: за допомогою дерев’яних / пластикових рам або монолітного полікарбонату. Закрита конструкція може використовуватися не тільки в якості передпокої, але і як чудова вітальня або навіть робочий кабінет.
Який би матеріал не був обраний для будівництва закритої тераси, вона повинна бути просторою і дуже світлою. З огляду на велику кількість заскленого простору, постійний сонячне світло може заважати. Це легко виправити, повісивши на вікна жалюзі, щільні тканинні штори або просто використавши при будівництві тоновані вікна.
Кращі проекти терас для різних будинків
Вашій увазі найбільш вдалі ідеї по створенню тераси до будинку, які можна втілити в життя своїми руками.
Тераса для цегляного будинку
Хоча, як уже було сказано, бажано використовувати при будівництві тераси ті ж матеріали, що і при будівництві будинку, необов’язково так поступати при зведенні прибудови близько цегляної будівлі.
Головна умова для якісного результату – сполучуваність застосовуваних матеріалів і витриманість загальної стилістики.
З цегляними будинками відмінно виглядає як цегляна, так і дерев’яна веранда. Якщо ж стіни будинку обшиті сайдингом, можна дозволити собі невеликі декоративні експерименти. Гармонійно впишеться в інтер’єр цегляного будинку веранда, виконана з пластика і скла.
Якщо веранда облаштовується з цегли, літній варіант будується в півцеглини, зимовий же – в цілий цегла. У будь-якому варіанті необхідно облаштувати гідроізоляцію стін і підлоги.
Порада. Всі стики слід закладати піною для монтажу, оскільки прив’язка тераси до дому ні в якому разі не повинна бути жорсткою.
Тераса для дерев’яного будинку
Якщо будинок виконаний з деревини, найбільш вдалим буде вважатися прибудова, виконана з того ж матеріалу. Досить складно підібрати варіант, який би гармоніював з деревом краще. До того ж, дерев’яна прибудова буде виглядати легко, ефектно. Вона універсальна: можна спорудити конструкцію практично будь-якого типу і форми, і вона не буде виглядати без смаку.
Терасу до будинку з дерева можна виконати в гірському стилі (з масивної основою і огорожею з невеликих колод). Легку дерев’яну веранду можна злегка пожвавити, додавши до огорожі ковані елементи.
У верандах відкритого типу, прибудованих до дерев’яного будинку, для оформлення підлоги використовують стійкі до зносу матеріали, такі як плитка, камінь та ін. В закритих верандах для оформлення підлог можна використовувати матеріали попроще, наприклад, лінолеум.
Для тераси до дому з дерева відмінно підходить камін, виконаний з традиційної цегли. Він не тільки додасть інтер’єру декоративної привабливості, але і зробить прибудову теплішою і затишною.
Щоб створити якісну і естетично виглядають терасу, необхідно лише бажання, грамотний підхід і якісні матеріали. Успіхів!