Розмноження фуксії живцями в домашніх умовах

фуксія розмноження живцямиФуксія – дивовижної краси рослина, яке вимагає певного догляду. Але для того щоб рослина дійсно виросло здоровим і прикрашало ваш будинок своїм розкішним цвітінням, необхідно мати уявлення про способи розмноження фуксії. Розмноження живцями – один з найбільш поширених варіантів. Далі докладно про особливості простого розмноження фуксії живцями в домашніх умовах (додаються детальні фото).

Укорінення в простій воді

Живцювання – один з найпопулярніших і ефективних способів розмноження багатьох рослин. До їх числа належить і фуксія. Для того щоб розмноження пройшло успішно і молода рослина надалі добре прижилося, необхідно знати деякі тонкощі. Про що і піде мова далі.

Укорінення в воді – оптимальний спосіб для початківців квітникарів, оскільки стан живця можна повністю контролювати протягом усього процесу.

Розмноження фуксії найкращим чином відбувається у весняний період, хоча можна починати цей процес ще з лютого. В цей час молоді відростки дуже швидко дадуть перші корінці і почнуть активно рости.

Порада. Для розмноження найкраще використовувати зелені живці з 2-3 вузликами. Нижні вузли очищаються від листя, залишається лише парочка. Якщо вони відрізняються досить великими розмірами, краще частково їх обрізати (це дозволить уповільнити випаровування вологи).

Для розмноження фуксії живцями у воді вам будуть потрібні лише ємність і очищена вода, в яку (при бажанні) додається вугільна таблетка: вона допоможе запобігти загнивання молодого відростка.

У деяких випадках листочки держака, які занурені в воду, починають в’янути. В цьому випадку вирішити проблему можна за допомогою обприскування молодого рослини і створення невеликих тепличок.

фуксія розмноження живцямиЖивцювання – найзручніший спосіб розмноження фуксії

Це допоможе зберегти високу вологість близько живців, що сприяє більш активному їх укоріненню. Укриттям може стати будь-який пластиковий стакан і навіть поліетиленовий пакет.

Ємності з живцями залишаються в теплому приміщенні, але без доступу прямих сонячних променів. При появі досить довгих корінців (близько 2 см) можна здійснювати пересадку в горщики з підготовленим грунтом.

Укорінення з використанням грунту

Живці для вкорінення в воді підбираються таким же чином, як і у випадку з укоріненням в воді. До вибору підходящої грунтової суміші слід підійти дуже ретельно: вона повинна бути неодмінно легкої і повітропроникною. Для цього відмінно підійдуть такі грунтові суміші:

  • коковолокно;
  • кокогрунт;
  • мох;
  • універсальний грунт для квітів з торфом як основним наповнювачем.

фуксія розмноження живцямипідготовка держака

Попередньо підготовлений грунт висипається в стаканчики, зволожується (можна злегка полити його гарячою водою). Грунт акуратно розгрібає до країв ємностей так, щоб в центрі утворилося щось на кшталт воронки. У неї обережно опускається держак і присипається грунтом. Для кожного стаканчика робиться індивідуальна тепличка, і всі вони виставляються в теплому світлому місці.

Порада. Не забувайте час від часу відчиняти кожну з теплиць, щоб запустити порцію кисню всередину. Це дозволить уникнути виникнення гнильних процесів всередині грунту.

Через пару тижнів (тривалість перебування молодих паростків в парнику може коливатися від 2 до 4 тижнів в залежності від виду рослини і періоду висадки держака в грунт) перебування в теплиці можна поступово відучувати вкорінені паростки від теплого середовища: частіше відкривайте теплиці і довше залишайте їх незакритими. Коли корінці повністю обплетуть земляний кому, можна здійснювати пересадку молодих рослин в основні горщики.

Використання безземельной суміші

Живці також чудово вкорінюються в безземельних субстанціях. Однією з кращих сумішей вважається складається з перліту, вермикуліту і торфу (співвідношення 1: 1: 2). Субстрат вийде дуже легким, малопоживним: ідеальний варіант для розмноження рослини (причому навіть тих, які були взяті з верхівок). Субстрат висипається в невеликі стаканчики. У центрі кожного робиться поглиблення, в яке держак акуратно поринає. При цьому намагайтеся засипати його грунтової сумішшю так, щоб навіть нижні листочки залишилися на поверхні суміші.

фуксія розмноження живцямиукорінення живця

Уже посаджені живці необхідно акуратно полити слабким марганцевих розчином, а потім прикрити чимось для створення подоби домашньої теплиці. Хоча б пару раз в день її необхідно ненадовго відкривати. Орієнтовно через тиждень після посадки вже повинні з’явитися перші корінці.

Ще через 10 днів уже можна тримати ємності практично постійно відкритими, прикриваючи рослини лише на ніч для запобігання їх переохолодження. Ще через тиждень вже можна здійснювати висадку молодих саджанців в основні ємності з підготовленим грунтом.

Ось і всі тонкощі, які вам знадобляться при розмноженні фуксії живцями. Досить лише в точності дотримуватися їх, і ви зможете виростити здорові рослини. Успіхів!

Вегетативне розмноження фуксії: відео