Розмноження гортензії живцями у весняний період: опис, фото, відео

розмноження гортензій живцямиГортензія – чудове прикраса саду. Її кущі з яскравими, кулястими суцвіттями чудово виглядають як в одиночних посадках так і в сусідстві з іншими рослинами. Для того щоб розвести на ділянці більше такої краси потрібно знати, як правильно організувати розмноження різноманітних видів гортензій за допомогою живців у весняний період. Інформацію про це можна почерпнути зі статті, відповідних фотографій і відеоматеріалів.

Красуня на ім’я Гортензія

У сімейство гортензіевих входить досить багато різновидів чагарників, невисоких дерев і навіть ліан. У природі їх можна зустріти на півдні і сході Азії. В саду і на підвіконнях найчастіше зустрічаються різновиди гортензії крупнолістной (садової). Це рослини 1-1,5 м заввишки з досить великими за розміром, розташованими один проти одного листям. Цвіте гортензія в саду з середини літа до осені. Суцвіття дуже великі, кулясті.

Цвєтков два типи: дрібні фертильні (дають плоди), і великі стерильні (безплідні). Перші розташовуються в середині суцвіття, а другі по краях. Їх забарвлення у більшості гортензій біла.

розмноження гортензій живцямикущ гортензії

Тільки сорти крупнолістной різновиди цвітуть червоними, синіми, бузковими, рожевими квітками.

Увага! Фарбування квітів крупнолістной гортензії безпосередньо залежить від pH грунту. На лужних грунтах квіти рожеві, на кислих, у того ж рослини, вони будуть сині. Це пов’язано з впливом показника кислотності на можливість рослини поглинати більшу або меншу кількість алюмінію з грунту.

Плоди гортензій – коробочка, що має від 2 до 5 камер, заповнена дрібним насінням.

Розмноження гортензій

Гортензії успішно розмножують наступними способами:

  • насіннєвим;
  • живцюванням;
  • відводами;
  • діленням куща.

Вирощування першим способом – досить тривалий процес. Сіють в ємності з грунтом восени. Проростки з’являються через 1,5 місяці, причому, нерівномірно. Сіянці обов’язково два рази пікірують. В кінці весни рослини регулярно виносять на вулицю, таким чином їх гартуючи. У відкритий грунт молоді гортензії висаджують на третій рік.

Дуже простий спосіб розмноження – відводками. На початку літа бічні пагони відхиляють до землі, пришпилюють і присипають землею. Вкорінені гілочки відокремлюють від материнської рослини через рік.

розмноження гортензій живцямипідготовка держака

Діленням куща теж дуже просто розмножити рослина. Багато видів дають кореневі нащадки, які легко викопати і відсадити.

Живцями дуже добре розмножуються всі види гортензії. Оптимальний термін навесні для живцювання – кінець травня. У цей час уже досить відростають молоді верхівки пагонів, які і використовують в якості живців.

Розмноження живцями

Технологія розмноження гортензії живцями не представляє ніяких особливих складнощів.

  • Зрізають ділянку втечі, краще верхню частину, з двома-трьома парами листя (междоузлиями). Нижню пару видаляють. Решта обрізають наполовину.
  • Під нижньою парою листя роблять косий зріз.
  • На 12 годину держак ставлять в ємність з розчином стимулятора росту.

Порада. Перед самою посадкою краще додатково опудрить нижній вузол порошком стимулятора коренеутворення. Так збільшиться відсоток вкорінення.

  • З нахилом в 45 ° висаджують живці у вологий пісок.
  • Обприскують посадки з пульверизатора чистою водою і влаштовують над ними тепличку з поліетилену або скла.
  • Щоб вкорінення пройшло нормально, ємності з висадженими живцями ставлять в притінене місце. Періодично поливають і провітрюють.

розмноження гортензій живцямипосадка держака

  • Після появи корінців, приблизно через місяць, живці розсаджують по горщикам з поживним грунтом.
  • На зиму, якщо немає можливості доращивать рослина в теплиці, ємності з гортензіями варто прикопати в саду і добре вкрити.
  • Навесні, після того як черешки почнуть рости, можна висаджувати їх в сад на постійне місце.

Пророщування живців в череночніке

При цьому способі пророщування потрібно організація особливої ​​грядки в притіненому місці саду, так званого череночніке. Для цього копають вузьку траншею глибиною близько 20 см, дно якої засипають дренажним матеріалом. Поверх нього йде поживний грунт. Потім 1-2 см піску. У череночнік висаджують підготовлені за загальним принципом живці, встановлюють дуги і накривають плівкою. Грядку поливають 1-2 рази в тиждень. Періодично провітрюють.

Увага! Після появи ознак вкорінення, а саме, утворення нових листочків на верхівці держака, поліетилен потрібно зняти, інакше рослини можуть заборонити.

На зиму череночнік з молодими гортензіями потрібно добре вкрити, для чого слід спорудити міцний каркас. Поверх нього кладуть лутрасил, потім лапник або інший утеплювач. Поліетиленом вкривати не варто – він не пропускає повітря, внаслідок чого рослини можуть загинути. Успішно перезимували живці висаджують навесні на клумби.

Порада. Щоб кущ надалі добре гілок, саджанець відразу після посадки потрібно на 2/3 обрізати.

Розмноження гортензій навесні за допомогою живців – справа трохи клопітна. Зате таким способом можна розвести на ділянці не один десяток рослин різних видів, які будуть радувати пишним цвітінням весь літній сезон.

Розмноження гортензії живцями: відео