Розумний город, який рекомендує дачникам Ігор Лядов: переваги методики, спорудження грядок

Ігор ЛядовГород, який представив новатор в області органічного землеробства Ігор Лядов, сильно відрізняється від традиційних земельних ділянок. Дивовижні теплі або, як їх ще називають, високі грядки надають йому вельми незвичайний вид. Зі статті можна дізнатися про правила споруди подібного городу і вивчити думку любителів про нього.

Що являє собою ділянку Ігоря Лядова

Те, що грунт потребує постійного підживлення відомо кожному любителю. Якщо не вживати ніяких заходів город виснажується, наслідком чого є слабкі рослини, що приносять маленький урожай. Саме про цю проблему задумався дачник-експериментатор з Далекого Сходу.

Після вивчення різних методів вітчизняних і зарубіжних аграріїв любитель вирішив поєднати кілька способів вирощування в один. В результаті їм була досягнута дуже велика продуктивність при досить маленьких трудовитратах.

На перший погляд город Ігоря Лядова нагадує метод культивування рослин по Міттлайдеру. Цей американець ще в кінці минулого століття запропонував вирощувати культурні рослини на довгих, вузьких грядках. Для підгодівлі він використовував виключно мінеральні добрива.

обладнання грядок для овочів

Далекосхідний дачник надійшов трохи інакше. Вузькі грядки він відгородив коробами і не став використовувати ніяких мінералів. Його город підживлюється виключно органічними добривами. Причому в цьому випадку не потрібно довго чекати, поки приготується компост – все відразу йде в справу і приносить користь.

Увага! Город, влаштований за представленим методом працює тривалий, можна сказати необмежений термін. Головне – спочатку правильне спорудження грядок.

Які переваги

Перевага городу Ігоря Лядова над звичайними, широкими і розташованими безпосередньо на рівні грунту грядками, тут очевидний:

  • Урожайність будь-якої культури підвищується практично в 2 рази.
  • Короба грядок, навіть якщо вони виконані з дерева, здатні служити дуже довго. Їх щорічне обслуговування не займає багато часу.
  • Такий город дуже зручно поливати – вода прекрасно проникає до коренів, що не застоюється і не розтікається, тобто всі її витрати виправдані.
  • Не потрібно витрачати сили на обов’язкову в традиційною схемою вирощування прополку. Мульча надійно захищає від бур’янів і грунт під її шаром завжди пухка.
  • З ґрунту, обмеженою коробом, що не вимиваються корисні речовини.
  • Весь город добре висвітлюється і вентилюється повітряними потоками.
  • Грядки не потрібно перекопувати лопатою, при цьому витрачаючи масу сил. Перед посадкою рослин досить провести розпушування на глибину близько 10 см.

як посадити овочіГрядки для овочів

  • Город Ігоря Лядова швидше прогрівається навесні. Це дає можливість раніше висаджувати культури і, відповідно, набагато раніше збирати урожай.
  • Такий город можна запросто перетворити в теплицю. Для цього потрібно всього лише встановити дуги бажаної висоти над коробом і натягнути плівку.
  • На сирих ділянках або під час затяжних дощів рослини не страждають від замокання.
  • Весь город має дуже охайний і доглянутий вигляд.

Порада. Після збору врожаю, що звільнилося, краще засіяти рослинами-сидератами. Вони додатково збагатять грунт корисними речовинами.

Спорудження грядок і відгуки городників про них

Сам засновник методики споруджує короба з колод і дощок. Якщо таких немає, допускається застосування для інших відповідних матеріалів. Головна умова – їх екологічна чистота.

Покроково процес виглядає так:

  • Майданчик, де планується розумний город, максимально вирівнюють.
  • Укладають колоди на відстані 60-120 см. Ширину підбирають в залежності від посушливості району. У більш спекотної місцевості можна зробити короба ширше. Висоту розраховують також виходячи від клімату і рівня розташування городу. Якщо ділянку в низині і часто йдуть дощі короб можна ставити більш високий. Середні показники – 15-30 см.

Порада. Розумні грядки найкраще споруджувати восени. За зиму грунт добре сяде і з першим теплом почнеться процес розпаду органіки.

  • З торців колоди скріплюють за допомогою дощок і цвяхів.
  • Дно повністю вистилають картоном. Це буде захистом від бур’янів і шкідників.
  • Якщо говорити про географічне розташування грядок, то найкраще їх встановлювати з півночі на південь. Так рослини будуть висвітлюватися сонцем по максимуму.
  • Картон покривають піском. Шар повинен бути близько 5 см. Прийом забезпечить додатковий дренаж.

методика отримання хорошого врожаю

  • Далі йде укладання родючого шару. Підійдуть всі залишки після збирання врожаю: бадилля помідорів і картоплі, стебла кукурудзи, гілки чагарників і дерев. Поступово перегниваючи все це забезпечить харчування рослинам.
  • Рослинний шар встеляють гноєм, поливають настоями трав.
  • З надісланих широких (не менш 70 см) міжрядь знімають шар землі і засипають майбутній город. Досить 8-10 см. При цьому до краю бортика має залишатися деякий простір.

Увага! Загальний шар органіки повинен бути не менше 30 см. Так коріння висаджених рослин не будуть перегріватися.

Більш детально ознайомитися з методикою можна в доданих до статті фото і відеоматеріалах. Любителі, вже використали на практиці високі грядки, висловлюються про методику по-різному. Багато позитивних відгуків з підтверджуючими фото високих врожаїв і різних дизайнів ділянки, але зустрічаються і негативні думки.

Дехто нарікає на те, що в такому городі заводяться миші, а інші скаржаться на перегрів і загибель рослин в жаркий період літа. У подібних випадках автор радить перед спорудою розумного городу добре ознайомитися з фауною місцевості і не рекомендує облаштовувати його в південних районах.

Город Ігоря Лядова стовідсотково можна назвати прикладом екологічного землеробства. До того ж, при грамотному підході до методу, навіть на маленькій ділянці можна отримувати дуже великі врожаї.

Ігор Лядов: відео