Рулонний газон і технологія його укладання своїми руками

Рулонний газон для дачіРулонний газон – це відносно нова технологія, за допомогою якої на підготовленому дерен пророщується трава. В результаті покупець отримує готове трав’яне покриття, залишається тільки його розстелити. Технологія укладання таких рулонів своїми руками досить проста, і сьогодні ми розповімо про способи монтажу. Читайте нашу інструкцію з фото і відео уроком.

Як порахувати потрібну кількість рулонів з газоном?

Вирахувати потрібну кількість газону можна вимірявши ділянку, а потім помноживши його довжину на ширину. Наприклад, якщо ширина ділянки 8 м, а довжина 12, то виходить 96 кв. м.

Важливо! Якщо планується рівна галявина, то до отриманої квадратурі додають 5%, якщо ж газон замислюється з доріжками, майданчиками, то варто додати до загальної площі 10%.

Площа стандартного рулону становить 0,8 кв. м, а на 1 кв. м. площі ділянки необхідно 1,25 рулону. Виходить, що на 96 кв. м. ділянки потрібно 132 рулону, а середньостатистична вартість одного стартує від 160-200 рублів.

Задоволення не дешеве, але можна добре заощадити, уклавши рулонний газон власними силами.

Перед укладанням газону слід вирівняти майданчик і видалити бур'яниПеред укладанням газону слід вирівняти майданчик і видалити бур’яни

Підготовка майданчика і матеріалів перед укладанням

Перш ніж укласти газон потрібно підготувати ділянку:

  1. Очищення від бур’янів, сміття. Під час очищення часто застосовується повне перекопування майданчики, в процесі якого з грунту видаляються бур’яни, старі коріння і комахи.
  2. Присипання піском болотистих ділянок, в яких може розлучитися грибок.

Важливо! Якщо необхідно створити ідеальний ділянку, як поле для гольфу, то тоді слід замовляти автоматичну систему поливу.

Після очищення по периметру майбутнього газону розкладається дерен. Дерн – це пласти, які викладають в порядку клітин на шаховому полі. Кожен пласт притискають до сусіднього, але не накладають їх в нахлест. Кінець газонної галявини повинен бути перекритий довгими дерновими пластами.

Підготовка газону і його обрізка

Дуже часто рулонний газон трошки перевищує по довжині ділянку, тому його обрізають. Обрізка проводиться гострим ножем або багнет лопатою. Різати рекомендується на дерев’яному настилі, строго дотримуючись краю. В іншому випадку вийде кривої зріз на газонної смузі.

Важливо! Підготовку майданчика виконують заздалегідь, а обрізку і укладку газону проводять відразу ж після його розпакування. Укладання після розпакування забезпечує максимально зіткнення коренів газонної трави і грунту.

В яких випадках дренажна система необхідна?

На мулистих ділянках з кислим грунтом без дренажної системи не обійтися, і зробити її можна так:

  • На 30-40 см зрізають верхній шар грунту, але не викидають, а складають неподалік.
  • Після цього роблять дренаж, засинаючи по 10 см гравію і піску в рівень ділянки.
  • На дренаж акуратно розподіляють зняту раніше землю, можна для ідеально рівного майданчика використовувати шпагат, натягнутий на кілочки.

Порада! Після спорудження дренажної системи з грунтової подушкою майданчик потрібно утрамбувати. Для трамбування застосовується саморобний каток, а після по землі потрібно ще пройтися. Якщо вона провалюється, то трамбування виконана погано і варто її повторити.

Безпосереднє укладання газону в рулонах

Під час укладання рекомендується слідувати таким інструкціям:

догляд за газономУкладають смуги газону в шаховому порядку

  • Перша смуга газону акуратно розкручується точно від кута майданчика. Він, як перший ряд кахельної плитки, буде задавати напрямок наступним пластів газону.
  • Решта ряди газону за принципом укладання схожі з цеглою: стики швів не повинні збігатися.

Порада! Стики кожного ряду повинні доводитися на середину попереднього ряду. Так газон буде покладений рівномірно.

  • Фахівці рекомендують після укладання окремих фрагментів газону присипати стики або піском, або родючою землею. Після присипки свіжий газон рясно поливають, що допоможе йому швидше прижитися і зчепитися з основою.

Важливо! Під час укладання кожної смуги газон можна акуратно приминати дошкою, розрівнюючи полотно руками. Якщо під смугою є порожнечі, то їх засипають піском, а все горби розкопують, клумби прибирають.

Як здійснюється догляд після укладання

При сухій погоді, покладений рулонний газон поливають через кожні 5 днів. Якщо йдуть дощі в штучному поливі така трава не потребує. Вже через 14 днів газон можна перший раз покосити, працюючи косаркою поперек напрямку укладеного дерну. Ходити по рулонному газоні можна через 2-3 тижні після укладання. Ближче до зими знову проводиться скіс трави, але так, щоб залишилася поросль висотою до 5 см, яка піде під сніг.

полив газонуНе забувайте про регулярного поливу газону

Підводячи підсумок, варто сказати про те, що рулонний газон – це прекрасна альтернатива звичайному висіяти газону. Рулони з газоном мають відносно невисоку вартість, потребують меншої догляді, а їх укладання просто виконати своїми руками.

Як вибрати рулонний газон: відео

Рулонний газон для дачі: фото

Рулонний газон для дачі

Рулонний газон для дачі Рулонний газон для дачі

Рулонний газон для дачі

Рулонний газон для дачі Рулонний газон для дачі

Рулонний газон для дачі

Рулонний газон для дачі Рулонний газон для дачі

Рулонний газон для дачі