Важко знайти будинок зовсім без кімнатних рослин. Вони вписуються в будь-який стиль інтер’єру, освіжають обстановку. Деякі вважають за краще штучні букети або ліани, так як немає можливості щоденного догляду за справжніми «зеленими друзями». Дуже часто вся екзотика страждає від сухого повітря з невідповідними температурами, але є невибагливі види, які здатні адаптуватися до незвичних умов. Назви будуть корисні починаючим квітникарям, які бажають набратися досвіду.
Пустельні ксерофіти, лісові епіфіти
Дивна особливість кактусів – накопичувати вологу в своїх тканинах. Практично всі витримують тривалу відсутність поливів, прямі промені сонця.
ксерофіти. Серед квітучих пустельних кактусів найбільш популярні маммілляріі. Дізнатися їх можна по павутинці між колючками. Колючки з’являються з своєрідних «подушечок» на тілі рослини. Дрібні квітки мають жовте або рожеве забарвлення. В роду «Маммиллярии» близько 200 видів.
маммиллярии
Для того щоб навесні насолоджуватися рясним цвітінням, на зиму про маммілярій необхідно «забути». Досить 1 раз на місяць трохи змочити верхній шар грунту.
Порада. Влітку маммилярия буде добре себе почувати на відкритому балконі.
епіфіти. Серед епіфітних кактусів досить невибагливий апорокактус. Довгі ребристі стебла прикрашені тонкими колючками, а розпускаються рослини великими темно-рожевими квітами. Зростаючі в природі на високих деревах епіфіти, люблять розсіяне світло і високу вологість. Взимку потрібно період спокою з мінімальним поливом, температура повітря близько +13 ° С.
Порада. Обприскуйте апорокактус в період активного росту і закладки бутонів.
Декабрист або зигокактус Шлюмбергера ще один відомий представник цієї групи. Зацвітає взимку перед самим Різдвом. Плоскі сегменти без колючок складають довгі стебла рослини, зигоморфні квітки розпускається на їх кінцях. Забарвлення від білої до фіолетової. Як все епіфіти, Зигокактус воліє вологе повітря з регулярними обприскуваннями, в іншому особливих «претензій» до змісту у шлюмбергеру немає.
Зігокактус
Витривалі сукуленти
Вірна ознака рослин – товстий м’ясистий стебло з листям, де накопичується харчування. Сукуленти є серед різних сімейств, завдяки такій особливості вони здатні виживати в сухий безводний кліматі. Сукуленти зустрічаються у молочаев. Наприклад, різдвяна зірка або пуансетія – квітка, що розпускається напередодні зимових свят. Інші представники молочаев:
- прекраснейший;
- миля:
- Трикутний.
Увага! Молочний сік всіх молочаев отруйний.
Доглядаючи за молочаєм, важливо не перелити рослина, високою тропічної вологості не потрібно. Надзвичайною живучістю відрізняється сансевієрія або щучий хвіст. Стебла цього суккулента прикрасять затінений куточок у будинку. Невеликого розсіяного освітлення буде достатньо для росту, єдиний недолік – втрата неповторного візерунка.
Мініатюрне деревце з дрібним листям – це красулла або толстянка. Рослини добре піддаються формувальної стрижці, з цього суккулента легко зробити бонсай. Зростає толстянка швидко, любить помірний полив з теплим душем в жарку погоду.
Лікувальні каланхое і алое також сукуленти. Сік з листя закопують при нежиті, прикладають до ран, запалення. Рослини очищають повітря, роблять благотворний вплив на загальний стан організму.
молочай
Якщо ви початківець квітникар, зверніть увагу на наступні види:
- хавортию;
- молодило;
- дупло.
Серед сукулентів чимало незвичайних рослин. Наприклад, літопси або живі камені. Як видно на фото, верхня частина літопси – це зрощені м’ясисті листя, розділені дуже малою відстанню. Саме звідти з’являються яскраво забарвлені квіти. Навіть в період вегетації живі камені поливають раз на два тижні. Літопси надзвичайно стійкі рослини, але в їх розведенні є нюанси, яких необхідно дотримуватися.
літопси
Декоративноцветущие рослини
Невибагливі рослини для будинку зустрічаються навіть в цій групі.
Антуріум і спатифиллум. Ще їх називають чоловічим і жіночим квіткою. Існує безліч видів, придатних для вирощування в кімнатних умовах. Білі покривала спатифиллума і різнокольорові антуриуми з широкими глянсовим листям – гідне прикраса будинку. Все що їм потрібно – це регулярне обприскування, рясний, але нечастий полив, період спокою в зимову пору року.
Пеларгонія, бальзамін, абітулон. Дуже популярні у квіткарів. Рослини відрізняються хорошою живучістю і високою декоративністю. Пеларгонія або герань буде цвісти тільки на добре освітленому місці, а бальзамін досить розсіяного світла. Обидва ці рослини люблять рясний літній полив і добре переносять спеку. Абітулон або домашній клен порадує власників незвичайної різьбленим листям. Деякі види абітулона цвітуть круглий рік. Літній полив рясний, взимку – помірний.
пеларгонія
бегонія. Досить невибаглива рослина. Серед бегоній є декоратівноліственниє і квітучі. Витримують невелике затінення, пересихання грунту. На яскравому сонячному світлі листя бегоній вигорають, а при поливі намагайтеся їх не намочити.
Увага! При температурі нижче -16 ° C бегонія НЕ зацвітає.
Гібіскус або китайська троянда. Рослина відмінно підходить для офісів, громадських холів. Там кущі буйно розростаються і пишно цвітуть. Влітку потрібно обприскування з хорошими поливами. Гібіскус в цілому вважається невибагливим, але щоб дочекатися цвітіння – догляд необхідний щоденний.
Декоратівноліственниє рослини з мінімальним відходом
Хлорофітум. Рекордсмен по адаптації до будь-яких умов. На коренях є потовщення, в яких накопичується волога. Хлорофітум витримає не тільки посуху, але і низькі температури (до -8 ° C). Рослина віддає перевагу великі вазони, при рясних поливах з підгодівлею утворює пишні зарості.
фікус. Для насиченого забарвлення листя і гарного росту фікусам необхідне яскраве, але не пряме світло, досить висока вологість, додаткове підсвічування взимку. Найгірші умови рослина витримає, але декоративність свою втратить. Прихильний фікус до низьких температур, може переносити до +10 ° C. Фікуси добре очищають повітря, насичують його киснем.
фікус
Плющ, традесканції, хойя. Дивно невибагливі рослини, байдужі до вологості повітря, короткочасної сухості грунту і тісним вазонам. Тільки при хорошому освітленні листя збереже свою природну забарвлення. Хойя – єдина квітуча ліана. Добре відгукується на догляд, може вирощуватися на гідропоніці. Не терпить зміни місця змісту: реагує зупинкою росту. Потребує сезонному спокої.
Як видно, немає таких рослин, які змогли б виростати без нашої уваги. Природна невибагливість в багатьох описах – це вироблене еволюцією якість, яке використовується кімнатним квітникарством. Живий організм не може існувати без води, світла, поживних речовин.