«Дочка вітру» – це назва анемона отримав неспроста. Стебла рослини тонкі і високі, на них тримаються повітряні квітконоси, і вітер, навіть дуже слабкий, змушує пелюстки тремтіти. Рослина дуже вимоглива в плані догляду, але витрачені зусилля варті того, щоб отримати настільки ефектні клумби. Посадка анемонов може бути виконана навіть восени, досить ретельно підготувати грунт і подбати про утеплення грунту до настання холодів.
Види анемонов
Утриматися від бажання засадити чудовими квітами всю ділянку дуже непросто. Однак перш необхідно врахувати, що існує безліч сортів цієї рослини, і догляд за кожним з них сповнений своїми нюансами.
- Королевою по праву вважається корончатая анемона – дуже яскрава квітка з примхливим характером і високими вимогами в догляді, цей вид не може зимувати у відкритому грунті. Підноситься на 45 см над землею.
корончатая анемона
- Ніжна. Всупереч назві, характер у цієї квітки загартований, ніжна анемона здатна перенести холоду і не потребує посиленої уваги. Висотою не відрізняється, довжина стебел всього лише 5-10 см.
- Біла. Ще одна назва цього виду – дубравная. Даний сорт підійде для садівників, які не бажають витрачати багато часу на догляд. При мінімумі зусиль можна отримати пишні 25 см кущики білого кольору, суцвіття прості, а виглядають при цьому дуже ефектно.
- Звичайна. Багаторічна і вкрай невибаглива анемона. Ця квітка стане коштовною окрасою саду завдяки сріблястому або золотистому напилювання. Висота невелика – всього 15 см.
- Лютічная. Віддає перевагу сонця тінь, що дуже підходить для мінливе суворої погоди середньої смуги Росії. Жовті кущики виростають на 25 см.
лютічная
- Лісова. Анемона цього сорту дуже висока – до 50 см. Краща пухкий грунт.
Звичайно, в списку вказані тільки найпопулярніші сорти. Види анемонов такі численні, що можна щороку садити по кілька нових і все одно ймовірність швидкого повторення дуже мала. Втім, посадити анемона не так легко. Ця квітка не приносить клопоту після проростання, але до цього етапу дуже непросто дійти, тому що до грунту вимоги найвищі. В основному велика частина анемона добре приживається в пухкої і зволоженою грунті, зимовий час рослини переносять вдало, з умовою правильної підготовки грунту до холодів.
Секрети посадки анемонов
Посадити анемона можна по-різному, все залежить від виду. Деякі можна відсадити тільки у вигляді бульб або кореневищ, а решта виростають з насіння, але варто розуміти, що цей спосіб самий трудомісткий і не завжди дає результат.
Посадка анемонов насінням
Анемони здатні розмножуватися самосівом, але якщо хочеться створити впорядковані клумби, потрібно провести збір насіння. Більш успішним буде засівання свіжими насінням. Їх необхідно помістити в заздалегідь розпушений і обов’язково добрив грунт, кращі ділянки в тіні.
Щоб зимові холоди НЕ виморозити посадки, земля прикривається гілками і сухими листям або травою. Перші паростки повинні з’явитися ранньою весною, але потрібно бути готовим до того, що далеко не все насіння дадуть сходи – в середньому проросте лише чверть сіянців.
Посадка анемонов бульбами або кореневищами
Бульби слід ділити, коли рослина отцвело. Кінець літа ідеально підходить для підготовки: бульба потрібно поділити, при цьому стежачи за тим, щоб на кожній частині залишалися нирки. Перед посадкою проводиться замочування, яке триває кілька днів. Це потрібно для того, щоб бульби набрали вологу. Далі їх слід помістити в неглибокі ямки (близько 5-10 см), наповнені сумішшю перегною і золи.
Обов’язково потрібно переконатися, що бульби садять правильної – плоскою – стороною вгору. Важливо витримати відстань в мінімум 10 см. Після все посадки поливаються і треба шукати людину. Анемона добре переносить холод, але все-таки бульби потрібно викопувати в разі сильних холодів.
Порада. Хоча анемона любить вологу, її надлишок може нашкодити. Добре допомагає контролювати ступінь зволоженості грунту дренаж
Особливості догляду після посадки
Ці квіти не люблять свіжий гній, тому в якості альтернативи потрібно використовувати золу або готові склади мінеральних добрив. Поливати посадки занадто часто не потрібно, анемона зростає практично в диких умовах, досить спочатку забезпечити вологий грунт і подбати про просочення вологою насіння або бульб.
Анемона є за своєю природою лісовим квіткою, тому посадки добре розвиваються при наявності лісової підстилки. Звичайно, не потрібно поспішати в ліс, підійде торф або листя, які в достатку опадають з яблунь або лип на будь-якому дачній ділянці.
Ще одним моментом, що вимагає уваги, є боротьба з шкідниками. Слимаки і листовим нематодам дуже подобаються ніжні листочки і стебла анемонов. На жаль, способів видалення цих комах небагато – кращий результат дає самий звичайний ручний збір, а запущені випадки зажадають повного знищення уражених паростків і навіть заміни ґрунту.
Порада. Рекомендується абсолютно всі маніпуляції з анемонами здійснювати в рукавичках, адже багато сортів цієї рослини можуть викликати алергію.
Анемона дуже ефектно виглядає і додає особливий затишок садовій ділянці. Розкішний сад, наповнений пишним і ніжним кольором анемони, радує око і є предметом заслуженої гордості для садівника.