Секрети вирощування горобини сорти Додонг

Горобина Додонг є однією з представниць садових дерев. Її батьківщиною називають про-в Уллунг в Японському морі. Характеристика цього виду більше схожа на опис тропічної рослини.

горобина Додонг

Горобина Додонг декоративна

Опис виду

Додонг росте у висоту від 3 до 6 м. Можна зустріти 10-метрові екземпляри цього виду. Молоде дерево має яйцеподібну форму крони. Чим старше рослина, тим Розкидистий стає крона.

Листя

Листя горобини Додонг досить великі. Вони складаються з ланцетовідних листочків яскраво-зеленого кольору. В осінній період листя набувають яскраво-червоний колір. Рідше можна спостерігати дерева, пофарбовані в кораловий з відтінками помаранчевого кольору.

Квіти

Зацвітає горобина в кінці травня – початку червня. Дерево покривається дрібними білими квітами. Вони зібрані у великі щитковидні суцвіття.

Плоди

Плоди горобини Додонг мають форму кулі. Утворюють великі супліддя. Ягоди багаті вітамінами. Їх можна вживати в їжу. Біологічно зрілі плоди мають яскраво-червоний колір.

Особливості

Горобину Додонг рекомендують садити в парках, садах, на алеях. Це дерево прекрасно виглядає як в групових посадках, так і окремо стоїть. Характеризується такими:

  • морозостійко;
  • вітростійкістю;
  • щорічно плодоносить;
  • досить добре переносить півтінь;
  • любить помірно зволожені родючі грунти;
  • погано розвивається в умовах сильної загазованості повітря.

Рослина краще розвивається на сонячних ділянках. У спекотні літні дні молоді дерева рекомендується рясно поливати. Горобина сорти Додонг у віці старше 8-ми років може переносити короткочасні посушливі періоди.

горобина Додонг

Горобина Додонг воліє незабруднене повітря

Посадка

Садити горобину можна як навесні, так і восени. При посадці навесні рослина почне плодоносити набагато пізніше.

Вибір саджанців

Для посадки горобини Додонг потрібно брати саджанці не старше 2 років. При виборі посадкового матеріалу особливу увагу потрібно приділити стану:

  1. Кореневої системи. Здорові саджанці мають не менше 2-3 розгалужень. Довжина кожного з них повинна бути від 25 до 30 см. Якщо корінці саджанця сухе і обвітрені, така рослина буде довго приживатися і повільно розвиватися.
  2. Кори на стовбурі і гілках. Придатний до посадки саджанець має гладку поверхню пагонів без будь-яких пошкоджень.
  3. Життєздатності. Рослина живе і легко приживеться, якщо під корою зелений низ. Коричневий колір говорить про те, що саджанець мертвий.

Зберігання перед посадкою

Якщо придбані саджанці не будуть посаджені відразу, то їх потрібно прикопати в затіненому місці. Для цього можна скористатися наступною інструкцією:

  • викопати подовжену неглибоку яму;
  • покласти в неї саджанець під нахилом в південну сторону;
  • присипати землею;
  • рясно полити.

Так можна зберігати рослина до 4 тижнів. Якщо саджанці сильно пересихають, то перед посадкою їх потрібно опустити в воду на 2 дня. Після цього можна приступати до посадки дерева.

саджанці горобини

Саджанці слід тримати в затіненому місці

Вибір місця

Кращим місцем для посадки горобини буде межа садового ділянки. Так в майбутньому дерево не буде затінювати інші культури.

Рослина прекрасно розвивається на грунтах, що утримують вологу. Для отримання рясних врожаїв горобину садять на добре освітлених ділянках.

Висадка саджанців

Восени горобину садять за 2 тижні до настання заморозків. Навесні посадити дерево потрібно до кінця квітня. Для кожного саджанця викопують яму глибиною не менше 80 см. У неї кладуть грунтосуміш, яка складається з:

  • компосту;
  • верхнього шару грунту;
  • золи;
  • суперфосфату;
  • трирічного гнойового перегною.

В яму встановлюють саджанець, присипають землею, рясно поливають. Центральний втечу слід обрізати. Відстань між сусідніми рослинами повинна бути не менше 4-5 метрів.

Догляд

Догляд за горобиною сорти Додонг зводиться до:

  • поливу;
  • внесенням добрив;
  • формування дерева;
  • видалення порослей;
  • збору врожаю;
  • підготовці дерева до зими.

Полив

Дерево слід поливати в разі потреби. Молоді рослини погано переносять посуху. Грунт потрібно замульчувати в пристовбурних кіл. Це допоможе зберегти вологу і захистить молоді корінці від перегріву в спекотне літо.

Добрива

У перший рік після посадки горобину не варто підгодовувати азотовмісними добривами. Це призводить до пригнічення кореневої системи. Починати вносити підживлення потрібно на 3 році життя рослини. Для цього використовують мінеральні добрива. За садовий період слід 3 рази внести живильні речовини:

  1. До початку цвітіння вносять суміш з 20 г сечовини, 25 г суперфосфату і 15 г калійної солі на кожен кв. м.
  2. У літній період готують суміш з азотних, фосфорних і калійних добрив в рівних частинах. Витрата такого складу 30 г на один кв. м.
  3. Після збору врожаю підгодовують сумішшю з 10 г суперфосфату і 10 г калійної солі.

Всі підгодівлі вносять в пристовбурні кола, злегка перекопують грунт, рясно поливають.

Мінеральні добрива

Мінеральні добрива можна вносити під горобину з 3-го року життя рослини

Формування крони

Обрізка дерева проводиться досить рано. Молоді дерева слід почистити від поламаних і слабких пагонів. Занадто довгі гілки потрібно вкоротити на зовнішню нирку. На плодоносному дереві необхідно проріджувати крону, пагони злегка вкорочують.

Прикоренева поросль

Прикоренева поросль уповільнює ріст рослини. Її потрібно своєчасно видаляти. Не можна залишати навіть маленьких пеньків. Щоб не допустити розвитку поросли, необхідно проводити розпушування грунту в пристовбурних кіл на глибину 5 см.

Збір врожаю

Не слід залишати стиглі ягоди на гілках. Плоди горобини Додонг мають кисло-гірким смаком. Їх потрібно збирати після перших заморозків.

Урожай з невисоких дерев можна зібрати вручну. Кисті з високих представниць обрізайте спеціальними ножицями.

Зимівля

Перед настанням холодів пристовбурні круги горобини необхідно замульчувати. Для цього використовують деревна тирса, торф. Шар мульчі повинен бути не менше 15 см.

Плоди горобини

Плоди горобини Додонг

Шкідники

Горобина виду Додонг має високий ступінь стійкості до захворювань і шкідників. В окремі роки можна спостерігати навала пильщика, кліщів, квіткоїда, горобинової молі.

Деревна моль

Лялечки молі проводять зиму в опалому листі. На початку літа з них з’являються метелики. Через 7-10 днів на плодах горобини комаха відкладає яйця. З’явилися з них гусениці проникають в середину плода і вигризають насіння. Плоди чорніють і гниють. В якості профілактики необхідно:

  • ретельно прибирати все рослинні залишки на ділянці;
  • перекопувати пристовбурні круги;
  • після цвітіння через 2 тижні обробити дерево розчином хлорофосу.

Пильщик

Нашестя пильщика починається в першій половині липня. Личинки комахи харчуються листям. Через місяць вони перебираються в грунт, де проводять всю зиму. Для боротьби зі шкідником опилівают дерева вапном або обприскують розчином соди кальцинованої.

Кліщ

Ця комаха поселяється на листках. Кліщ утворює на них специфічні здуття. Для профілактики обробіть горобину перед цвітінням розчином сірки. Концентрація повинна бути не більше 1%.

Попелиця

Дрібні комахи паразитують на нижньому боці листків. Це призводить до деформації листових пластин. Для боротьби з попелиць використовуйте 2% -й розчин нітрофен.

До того як розпустяться бруньки, обприскати дерево. У літній період проводять обприскування 0,2% -м розчином карбофосу.

Іржа

Якщо на листках з’явилися плями червонувато-жовтого кольору зверху і білі знизу, дерево захворіло горобинової іржею. Для боротьби із захворюванням використовують бордосскую рідина. Протягом садового періоду обприскують дерево 1% -м розчином. Першу обробку проводять в останній декаді травня. Далі рослини обприскують через кожні 20 днів.

Іржа на листках

Іржа на листі горобини

Висновок

Горобина сорти Додонг має привабливий вигляд, досить невибаглива до умов зростання. Догляд за нею не викличе складнощів навіть у початківця садівника. Дерево може прикрасити сад, дачна ділянка.