Перед сучасними селекціонерами стоїть завдання вивести такі культури, які б добре приживалися і плодоносили в умовах північних районів Росії. Рослини, які добре себе почувають на півдні і дають великі врожаї там, погано переносять більш холодний клімат, тому вчені намагаються отримати нові сорти з поліпшеними характеристиками. Один з таких – абрикос Снежинськ.
Абрикос Снежинськ – сорт для прохолодного клімату
Опис абрикоса
Цей сорт вивели недавно, в 2000 році. Дерево може успішно прижитися на Уралі, в Сибіру і в середній смузі Росії. Плодоношення починається на 4 рік після посадки. Висота деревця – не більше 3 м. Діаметр крони – 4-5 м. Квітки середнього розміру. Абрикоси жовто-червоного кольору, з дрібними крапками. Плоди в середньому важать 20 г. Шкірка погано відділяється. Кісточка легко відходить від м’якоті. Опушення середнє.
Опис сорту Снежинськ:
- Морозостійкий. Витримує -30 ° C і дає плоди після такої холодної зими.
- Стійкий до посухи. Незважаючи на це, рекомендується поливати дерево в посушливу погоду (на території середньої смуги влітку часто бувають тривалі засухи).
- Великі плоди. Вага одного не перевищує 22 г, має округлу форму і приємний колір шкірки жовтого кольору в дрібну рідкісну цяточку.
- Смакові якості. Солодкий смак – одна з переваг, яким здатні похвалитися не всі північні сорти абрикосів. При дегустаційної оцінки плід отримав найвищий бал.
- Щорічне плодоношення.
- Стійкість до захворювань. Сорту не страшні клястероспоріоз і тля.
- Невисокий зріст. Не більше 3 м у висоту.
- Плоди можна вживати в їжу після дозрівання в сирому або обробленому вигляді. Найчастіше абрикоси використовуються в компотах і вареннях.
Снежинськ абрикос відмінно підходить для приготування варення
Вирощування абрикоса
Основні правила посадки дерева:
- Вибрати сонячний, захищений від протягів ділянку саду.
- Перед висадкою перевірити рівень залягання ґрунтових вод. Якщо вони розташовані близько до поверхні грунту, то коренева система дерева може вимкнути, і абрикос загине.
- Сорт абрикоса Снежинськ частково самозапилюватися, тому для поліпшених показників врожайності слід висадити поруч інші культури, які допоможуть його запиленню (абрикос Хабаровський або абрикос Кічігінскій).
- Щоб успішно вирощувати сорт в середній смузі Росії і більш північних районах, слід на зиму утеплювати дерево. Грунт біля підніжжя стовбура накривають опалим листям, перегноєм і тирсою або іншими підручними матеріалами шаром в 20 см. Рекомендується утеплювати і стовбур від підніжжя кореневої системи до початку гілок. У цьому випадку підійде обмотка мішковиною.
Придбання саджанців:
- Рекомендується купувати молоді дерева в спеціалізованих магазинах або в розплідниках. Там розкажуть докладно про сорт і вимогах до догляду за деревами.
- Якщо купити саджанці на ринку, можна придбати дички або зовсім інше дерево.
- При покупці варто звернути увагу на вид саджанця: листя і гілки НЕ пониклі, коріння не пересушені. У саджанців немає колючок на стовбурі.
Правила посадки
Період висадки – осінньо-весняний. Грунт необхідно перекопати. Яма для висадки 80 × 80 см. Важливо зробити дренаж (можна використовувати щебінь). Зверху на дренаж насипається поживна суміш (перегній – 10-15 кг, зола – 1 стакан, суперфосфат – 700 г, сірчистий калій – 400 г). Після цього насипається трохи грунту. Вбивається кілок. У центрі ями висаджується дерево. Далі, засипається і трамбується грунт так, щоб шийка стовбура виступала на 4 см над ґрунтом.
Обов’язковий полив (2-3 відра води). І останній етап – саджанець підв’язують до кілка.
Утеплення дерева
Деякі садівники повністю поривають дерево плівкою. Накривши абрикос матеріалом, потрібно сформувати з нього ковпак. Кінці плівки підв’язують до кілків, вбитих в землю, а краю повинні лежати на землі. Такий ковпак не полетять і його припорошив сніг, а дерево успішно перезимує, тому що буде захищене від вітру і морозу.
Іноді як утеплювач використовується руберойд. У цьому випадку дерево обмотується, але залишається повітряна подушка. Зверху споруди кладеться будь-яка дихаюча тканина.