Волоський горіх набув широкого поширення в садах багатьох країн і регіонів. Опис цього дерева говорить про те, що його особливостями є невибагливість до кліматичних умов, висока пристосованість до навколишнього середовища, високий рівень морозостійкості і інші якості.
Волоський горіх Велетень дивує великими горіхами
За багато років селекціонери і вчені вивели велику кількість сортів волоських горіхів, кожен з яких має свої особливості.
Поширені сорти
Робота над виведенням ідеального сорту рослини або дерева дає безліч результатів, які по-своєму можуть зацікавити садівника, який бажає виростити на своїй ділянці волоський горіх.
На сьогоднішній день існують такі сорти волоського горіха, які набули широкого поширення в середній смузі, в тому числі і поблизу річки Битюг:
- Зоря сходу.
- Урожайний.
- Аврора.
- Ідеал.
- Селекціонер.
- Велетень.
- Витончений.
Деякі сорти відрізняються від інших вищими показниками врожайності, у інших увагу садівників залучають такі характеристики: стійкість до хвороб, морозостійкість, швидке дозрівання плодів.
Існують види волоських горіхів, які виведені спеціально для щеплення, озеленення та запилення. До них відносяться Маріон, Спектрум і Оріон.
Виведенням нових привабливих і цікавих сортів волоського горіха займаються вчені і селекціонери у багатьох регіонах через широкого поширення цього дерева.
Волоський горіх сорту Витончений
Характеристика сорту Велетень
Волоський горіх Велетень займає другу позицію в рейтингу популярних сортів. І ця позиція цілком заслужена.
Назва різновиду горіхового дерева обгрунтовано розміром його горіхів. Кожен плід цього дерева – справжній гігант, вага якого може досягати 35 м
За показниками врожайності цей сорт близький до сорту з назвою Ідеал. Відмінність полягає в початку процесу плодоношення. Дерево сорту Велетень починає приносити урожай після того, як проживе близько 6 років.
Дерева цього сорту досить компактні, що ще більше привертає садівників. Висота крони зазвичай не перевищує 5-7 метрів.
Опис цього сорту говорить про те, що його представники стійкі до хвороботворних процесів, здатним вразити волоські горіхи і володіють високою морозостійкістю, що дозволяє йому спокійно переживати різке зниження температури повітря взимку.
Вибір саджанця для посадки
Саджанці волоського горіха сорти Велетень вибирають за тим же принципом, що і саджанці інших сортів цієї плодоносної культури. Утримайтеся від покупки саджанця на ринку, велика ймовірність того, що вам попадеться інший сорт, який може гірше прижитися в грунті або не прижитися зовсім і загинути. Зверніться до фахівців, які зможуть надати необхідний вам посадковий матеріал.
Для того щоб саджанець прижився і ріс без хвороб, при його виборі зверніть увагу на правила підбору посадкового матеріалу при розмноженні волоського горіха саджанцями:
- У хорошого саджанця коренева система розвинена краще, ніж стовбур і гілки. Зворотне свідчить про порушення процесів вегетації, що знижує ймовірність успішного вирощування такого саджанця.
- Уникайте покупки саджанців зі сформованими листям.
- На корі дерева не повинно знаходитися будь-яких ушкоджень або підозрілих слідів. Їх наявність може говорити про поразку хворобами, шкідливими організмами та інші проблеми, що знижують рівень приживлюваності саджанця.
Прояв невеликий уважності та обережності дозволяє садівникам не допускати помилок і вирощувати плодоносні дерева без зайвих турбот і витрат часу і фінансів.
Саджанці волоського горіха слід купувати в спеціалізованих розплідниках
Посадка і догляд
Саджанці поміщаються в грунт, яка добре дренується, віддалена від протікання ґрунтових вод і володіє нейтральною або низькою кислотністю. Молодий горішок висаджують в грунт без поспіху, т. К. Потрібно поетапно розподіляти за заздалегідь підготовленим поглибленню кожен рівень кореневищ, а зверху присипати їх грунтом.
Щоб надати додаткову стимуляцію на горизонтальний ріст коренів, який є правильним для цього виду дерев, дно ями вистилають плівкою, що запобігає ріст коренів вниз.
Горішок Велетень, що росте на ділянці, не вимагає великої турботи і трепетного догляду, але підтримувати молоде насадження потрібно, щоб гарантувати стабільне плодоношення і стимулювати дерево почати приносити урожай раніше і більше. В основні заходи по догляду за горіхами:
- Регулярний полив, що проводиться по всій площі, яку займає крона. На 1 квадратний метр площі витрачається 2 відра води.
- Регулярна підгодівля в осінній та весняний час. Восени використовують фосфор і калій, навесні застосовують аміачну селітру.
Ті садівники, які жадають максимально зберегти всі особливості сорту, можуть використовувати прищеплення, яке за своєю технологією проведення не відрізняється від щеплення інших плодоносних деревних культур.
Аміачна селітра підходить для весняного підживлення горіха
Дізнавшись опис сорту і розуміючи основні ключові моменти в посадці і догляду за молодими саджанцями, ви можете виростити на садовій ділянці прекрасний горіх, який не тільки буде радувати могутньою кроною, але і стабільним багатим урожаєм, сповна виправдує всі очікування садівника.
Помірний рівень вологості грунту і прийнятна поживність земельного ресурсу, в який висаджений горіх, дозволить садівникові стабільно отримувати рясний урожай зі свого горіха.