Сорт винограду Гарольд

Майстри і селекціонери минулого твердили, зробиш ставку на стійкість, програєш в смаку і якості винограду. Сучасні сорти з успіхом спростовують дане твердження. Щороку з’являються нові і нові види винограду, що затьмарює вже популярні. За ним дається детальний опис, їх збирають колекціонери, демонструють на агровиставки. Це з одного боку. З іншого, дачники і приватники, частина з яких насилу відрізняють сорт Молдову від Ізабелли. Поставлена ​​нам же завдання, познайомити початківців виноградарів з перевіреними сортами, що відрізняються смаковими якостями, товарним виглядом і деякою стійкістю до кліматичних умов і хвороб.

Виноград Гарольд

Виноград Гарольд без праці переносить низькі температури, та й надто складного догляду за собою не вимагає

Відмінні риси винограду

Що відрізняє якісні сорти столового винограду? Це врожайність і терміни технічної стиглості, щільність і соковитість м’якоті. Це товщина шкірки, зимостійкість, кількість цукру і кислоти в ягодах, аромат тощо. Але для кожного споживача показники по перерахованим характеристикам свої. Одним краще мускатний аромат і ніжна м’якоть, іншим подобаються щільні і кислуваті ягоди. У різних регіонах одні й ті ж сорти винограду поводяться по-різному. На врожайність, розмір ягід і кистей, на смакові якості впливає клімат, кількість сонця і тривалість літа, якість грунту. Тому немає ідеальних сортів. Є ті, що більше підходять для Вас і Вашої ділянки.

Виноград сорту Гарольд

Що кажуть з приводу сорти Гарольд? Ще півстоліття тому вважалося неможливим вирощувати елітний виноград в північних регіонах Росії і України. Селекційна наука домоглася неможливого ефекту. Уже зараз виведені сотні сортів, що володіють підвищеною стійкістю до кліматичних умов і не втрачають в смаку і врожайності. До них відноситься виноград Гарольд, який уже отримав популярність серед виноградарів Росії.

Опис виноградного сорту

Виноград Гарольд відноситься до гібридних сортів. Був виведений в інституті імені Потапенко на базі винограду Аркадія, Восторг і річний Мускат (опис материнських сортів ви знайдете в інтернеті). В результаті отримали унікальний продукт, полюбився як професійним виноградарям, так і дачникам любителям Росії.

Як говорить офіційна опис, сорт Гарольд відносять до бистроспелим сортам. Технічне визрівання настає через 95-100 днів після появи перших бруньок на лозах. Уже в другій декаді липня можна насолоджуватися налитими сонечком солодкими ягодами. Без втрат здатні залишатися на кущах до середини вересня – не обсипається, що не висихає, не пошкоджується осами.

Опис характеристики ягід і кистей:

  • кисті середньої і підвищеної щільності, конусоподібної форми;
  • вага грона досягає 450-700 грам;
  • ягоди овальні, злегка загострені на кінці;
  • стиглі ягоди набувають теплий жовтий колір, «світяться» на сонці;
  • вага ягоди 6-7 грам, але для ранньостиглого сорту це нормальний показник;
  • виноградини великі – 24 на 20 мм;
  • виноград гармонійний на смак з тонким мускатним ароматом, через що сорт часто використовують при виготовленні вина «Мускат»;
  • м’якоть соковита і не дуже м’ясиста, шкірка щільна, що при споживанні в свіжому вигляді не відчувається;
  • рівень цукру на 100 см³ в межах 20 г, кислотність – до 5 г;
  • відрізняються лежкістю і транспортабельністю.

Виноградні кущі високорослі, тому вимагають формування та обрізки. На рослині формується до 20% пагонів, які не дадуть плодів. Решта 80% плодоносні. Через схильність до перевантаження, в період цвітіння потрібно регулювати кількість суцвіть. На одній лозі визріває одна-дві повноцінних кисті. Коефіцієнт плодоношення – 1,5. З куща при правильній агротехніці досвідчені виноградарі збирають 14-15 кг врожаю.

Гарольд виноград

До умов грунту не примхливий – нормально переносить як легку посуху, так і вологість

Сорт Гарольд полюбився селекціонерам, колекціонерам, фермерам і дачникам, за витончений збалансований смак. Сорт стійкий до поширених виноградним хвороб і шкідників: мілдью, сіра гниль, оїдіум, оси. Навіть молоді пагони переносять температуру до -25 градусів за Цельсієм. Якщо ж виноград вирощують в північних регіонах, його вкривають на зиму.

Опис технології посадки сорти Гарольд

Сорт Гарольд відомий своєю невибагливістю до якості грунту. Природно, на плодоносному землі урожай ви отримаєте ряснішим, ніж на «порожньому» піску.

Від якості придбаного саджанця залежить те, як швидко буде розвиватися кущ винограду, наскільки він буде здоровий. Вибирати посадковий матеріал потрібно уважно. Купувати слід тільки такий, у якого чітко видно не менше чотирьох розвинених довгих і товстих корінця, без пошкоджень і слідів хвороб. При згинанні рослина хрумтить і ламається, або на ньому чітко помітні сліди захворювання, здорового плодоносного куща з нього не виросте.

посадка винограду

За відгуками виноградарів посадка винограду саджанцями більш краща, ніж живцями

Кущі винограду цього сорту відносяться до високорослим. Тому посадковий матеріал розміщують на відстані не менше трьох метрів. Висаджувати саджанці у відкритий грунт можна навесні і восени, але тільки при температурі вище 15 градусів тепла. Перед висадкою саджанець вкорочують до 5 очок. За 48 годин до посадки рослини опускають в воду зі стимулятором росту.

Опис схеми посадки: лунки глибиною і діаметром в 80 см наполовину засипаються змішаної родючим грунтом з компостом або перегноєм (можна використовувати торф’яну землю), додають калійну сіль і суперфосфат. Саджанець ставлять «п’ятою» і засипають землею. Навколо рослини залишають 5-сантиметрова поглиблення діаметром до півметра для води і подальшого мульчування.

Догляд за виноградом Гарольд

Сорт Гарольд невибагливий, але це не означає, що догляд йому не потрібно зовсім. Щоб отримати рясний урожай, потрібно слідувати правилам агротехніки.

  1. Полив потрібно стандартний з квітня, коли розпускаються перші бруньки, по жовтень. Під один кущ вносять до 50 літрів відстояною теплої води. Важливо стежити за вологістю ґрунту до появи квітів. В період інтенсивного цвітіння поливати не можна, ризик осипання зав’язі. Останнє зрошення рекомендують робити перед укриттям рослини на зиму. Необхідний обсяг для одного куща – 70 літрів. Для збереження вологи під виноградом грунт мульчують шаром перегною, торфу, листового опаду, прівянувшей скошеної трави. Пристовбурні кола не закривають, щоб ствол виноградного соку не підгнивати.
  2. Сорт Гарольд підходить для вирощування в Сибіру. Так як це сверхранний сорт, він встигає визріти за короткий північне літо. Через стійкості до морозів, в середній і південній смузі Росії його на зиму не вкривають. На півночі фермери лози загортають покривним матеріалом на час холодних місяців. Для цього батоги винограду пов’язують і кладуть на землю, вкриту сосновим або ялиновим гіллям. Лози закріплюють скобами або присипають грунтом. Поверх встановлюють металеві дуги і натягують плівку.
  3. При дотриманні агротехніки за один сезон досвідчені виноградарі збирають подвійний урожай. Для цього з пасинків (бічні пагони на лозі) видаляють частину суцвіть, залишаючи тільки два десятка. Так само видаляють зайву зав’язь з плодоносних пагонів. Важливо проводити щорічну обрізку молодої лози. Залишають до 30 вузликів на кожному пагоні.
  4. Якщо Ви внесли добрива при посадці, підживлення не буде потрібно ще протягом чотирьох років. Під дорослі ж кущі потрібні вносити мінеральні добрива щорічно до появи квітів на винограді. У «меню» повинні входити азот, калій і фосфор, розбавлені в 10 літрах води в співвідношенні 1: 0,5: 2. Органіку (пташиний послід, компостну землю, несвіжий гній) вносять не частіше одного разу на два роки.
  5. Для профілактики хвороб сорт Гарольд вимагає обробки фунгіцидами з вмістом фосфору. Використовують і одновідсотковий розчин бордоською. Обприскувати потрібно перед цвітінням.

Висновки про сорт Гарольд

Опис сорту недостатньо для визначення, чи підходить для Вас цей виноград. Щоб зрозуміти, чи потрібен Вам конкретно цей сорт, потрібно звернутися за порадою або консультацією до виноградарів, які вже мали з ним справу. Вкрай важливо особисто спробувати налиті сонцем бурштинові ягоди. Вам може не сподобатися його смак або не задовольнить щільність шкірки.

Лежкость ягід сорту Гарольд висока. Переносить і транспортування. Вирощування виправдано і для продажу, і для власного споживання.

Не поспішайте засаджувати сад десятком «перевірених» сортів, прочитавши опис або захоплені відгуки. Пам’ятайте, що списки лідерів не вічні. Нові сорти, в яких селекціонери з’єднали кращі якості, з’являються щороку.