Плевен – гібрид, належить до столових сортів винограду. У повну зрілість вступає в кінці серпня, початку вересня. Опис: кущі сильні, рослі; дозрівання дружне, спірне, на росло високому кущі (3-5 м) рясно розташовуються розкішні грона з красивими ягодами.
Плевен – гібрид, належить до столових сортів винограду
Гроно конусоподібна, розміром 20х13 см, вага 380 – 1000 грам, середньої щільності, крилата, пухка. Квітки двостатеві. Ягода велика і красива, вагою 4-8 г, яйцеподібна, янтарно – біла, на сонячній стороні з приємним рум’янцем (засмагою), покрита тонким восковим нальотом. Плевен цінують хлібороби за високу опірність інфекціям.
Опис
Виноградна лоза плодоносить рано, на другий рік після посадки. Плевен родючий, стійкий до хвороб пасльонових культур сорт. Колір ягід від світло – зеленого до жовтувато – зеленого, з приємним, м’яким, гармонійним смаком, з відчутними нотками мускату. Плоди видовжено – овальної форми (2-3 см), хрусткі. Можуть бути атаковані осами. Не потребує запилення. Пагони сильні, товсті, майже як у Агата Донського. Листя великі. Урожайність лози 70-80%. В описі культури вказується коефіцієнт плодючості (число грон на втечу) від 1,5 до 1, 9. Вміст цукру: 20-22%, кислотність 7 г / дм кубічний.
Опис сорту показує, що це один з найбільш стійких до морозу сортів, який вирощують в суворих умовах. Виведений болгарськими селекціонерами з міста Плевен, звідси і його назва. У винограду є й інші назви, які відомі городникам (Феномен, Августин і V25 / 20), в сусідній Польщі його називають Регіна.
Опис характеристик сорту, стійкість до хвороб і морозу, здобуло йому широке поширення і любов садівників в Росії. За характеристиками йому найбільше підходять південні і центральні регіони, але завдяки своїй стійкості до подолання великих відстаней, він з’являється на прилавках в північних широтах Росії.
Сорт винограду Плевен мускатний
Основні характеристики
- Стійкість до морозу.
- Надранньої дозрівання.
- Відмінне укорінення.
- Хороша плодючість.
- Надійність.
- Стійкість до зайвого зволоження.
- Невибагливість до умов зростання.
Термін дозрівання перша або третя декада серпня, все залежить від кліматичних умов регіону. Ягоди винограду можуть довго висіти на кущах (14-21 день) не втрачаючи своїх якісних характеристик. Не схильний до горошенія, а так як квітки двостатеві, виноград Плевен хороший запильник квіток жіночого типу.
Сорт високорослий, можна використовувати для прикраси альтанок, пергол, і для інших декоративних цілей. Саджанці Плевен приживают добре (80-90%). Виноград стійкий до низьких температур (мінус 25 градусів). Переносить зиму без спеціального укриття. Урожайність сорту 14 кг з кв. метра. Ягоди великі, великі.
У дощовий сезон, вміст цукрів 20%. Через своїх якісних і зовнішніх характеристик виноград любимо садівниками і продавцями. Повідомляючи про якісні характеристики, опис сорту попереджає виноградарів про недоліки.
Саджанці Плевен приживают добре (80-90%)
Недоліки
- Неможливість вирощувати в північних широтах.
- Найбільш підходить для клімату середньої смуги Росії.
- В теплий і вологий сезон вимагає хімічного захисту.
Хоч стійкість винограду до хвороб вище середньої, виноградарям слід проводити заходи щодо профілактики проти оїдіуму, мілдью, філоксери.
Ягоди, уражені гроздеверткой, загнивають, рясні опади призводять до того, що ягоди розтріскуються, пліснявіють і починають гнити.
Інші виноградарі відносять до недоліків наявність кісточок, але це справа смаку і переваг кожного. Опис характеристик показує, що в порівнянні з іншими сортами Плевен має більше переваг, ніж недоліків. Те, що у Плевен відноситься до умовних недоліків, у інших сортів – це плюси.
Догляд
На початку вересня кущі виноградної лози обсипають землею (торфом), роблячи гірку висотою 30 см, до самих нижніх вічок. У першому році після посадки Формування в один рукав. Обрізка в найближчі кілька років залежить від прийнятих виноградарем способів формування виноградника.
Посадка
Садять саджанці сорту Плевен глибше на 10-15 см, ніж вони росли в горщику. Менші рослини висаджують в поглиблення і присипають землею восени. Такий спосіб посадки значно збільшує морозостійкість сорту.
Підготовка живців і місця до посадки
Обрізка
Сорт обрізають щорічно, тільки тоді він буде добре плодоносити. Найбільші грона і урожай збирають на торішніх пагонах.
Плевен 1
Своїм походженням сорт Плевен 1 зобов’язаний селекціонерам міста Плевен, Болгарія, інституту виноградарства і виноробства. Термін дозрівання плодів сверхранний. Столовий сорт винограду. Відрізняється швидким ростом і багатим плодоношенням. На фермерських виноградниках 10 кг з кв. метра площі. Не потребує додаткового запилення. Гроно пухка, конічна. Вагою 195-200 г. Ягода середніх розмірів 3,5 – 3, 62 г, за формою нагадує яйце. Колір жовто – зелений. Оболонка тонка, ніжна, не відчувається при їжі. М’якоть з нейтральним гармонійним смаком, соковита, ніжна. У повністю дозрілих плодах міститься 18, 3% цукру і 3, 9 г кислоти.
Сорт стійкий:
- до розтріскування;
- до гниття;
- транспортабельний.
нестійкий:
- до борошнистої роси;
- до оїдіуму.
Вага одного грона винограду Плевен може досягати 200 гр
Охорона перед хворобами
Виноградній лозі Плевен не просто рости, якщо не забезпечити їй правильних умов. Ключове – правильне зволоження рослин, а також достатня кількість сонячного світла. Крім того, виноград атакується специфічними захворюваннями, які також є ще однією перешкодою до отримання врожаю.
Щоб хвороби менше вражали виноград:
- Не допускайте загустіння посадки.
- Кущі висаджуйте на рекомендованій відстані один від одного, щоб забезпечити вільну вентиляцію. Також не опускайте гілки занадто низько.
- Не перевантажуйте гронами і розумно удобрюйте.
- Видаляйте опале листя.
Грибні хвороби виноградної лози легко діагностувати. Приклад, несправжня борошниста роса і справжня борошниста роса. Практично всі сорти винограду (Vitis Vinifera) не стійкі до мілдью. Плевен більш стійкий, тому використовується для селекції нових стійких до грибкових інфекцій сортів.
Несправжня борошниста роса вражає тільки живі виноградні лози. Збудник у вигляді спор зимує на опалому листі, на поверхні землі. Вітер і вода сприяють поширенню. Молоде листя чутливіші, ніж старі (а навесні все вони молоді). Тому дві перших обробки необхідно провести перед цвітінням і після цвітінням (це важливо, тому що може запобігти інфекції). З спреїв найпотужніший і найефективніший на даний момент це Ридомил, який може проникати всередину листа і Топаз (2-4 обробки). Після формування і змикання ягід у гроні, проводять обробку фунгіцидом Квадріс або ОК (2 обробки).
Проти борошнистої роси (збудник грибок Uncinula necator) ефективні препарати: Браво 500 SC, Dithane Neo Tec 75 WG, МЕДЯ 50 WP, Амістар 250 SC, Ридомил Gold MZ 68.
Ридомил – щодо нетоксичний препарат
Але погодні умови можуть перешкодити дії препаратів: дощ змиє або інфекція прийде від сусіда. Тоді можна повторити наземний догляд з запобіжним заходом проти проростання суперечка, застосувавши купрати (неорганічні сполуки з присутністю молекул міді).
Після 15 серпня заражені листя можна видалити, щоб зменшити подальше зараження і обезголовити хвороба. Хвороби винограду в значній мірі залежать від погодних умов в році.
До нападу сірої гнилі Плевен стійкий. Лозу може атакувати павутинний кліщ, він хоч і не вбиває рослина, але пригнічує ріст. Перші листя дуже дрібні, зморшкуваті і як ніби пронизані голкою.
Після збирання врожаю, для зниження зимуючих паразитів і спор грибів рекомендується обробити виноградну лозу Тіовітом Джет або ВДГ.
Чим корисна ягода
Виноград містить вітамін А, який корисний для очей і вітаміни групи В, які знімають стрес. Він також містить залізо і йод, які регулюю роботу щитовидної залози.