Абрикос – це дерева сімейства Рожеві. Воно має середню висоту, поздовжню кору бурого кольору. Цвісти починає в березні. Плоди дозрівають з червня по серпень, в залежності від сорту. Абрикос сибірський стійкий до сильних морозів, підходить для вирощування в північних регіонах.
Абрикос Амур підходить для вирощування в Сибіру
Вирощування – справа непроста, тому перш, ніж садити абрикоси, потрібно правильно вибрати сорт.
Морозостійкі сорти
Виростити абрикос в холодних умовах важко, але у селекціонерів вийшло вивести кілька сортів, які витримують морози і дають чудові плоди, незважаючи на сувору зиму. Кращі сорти: Саянський, Сибіряк Байкалова, Гірський Абакан, Амур, Хабаровськ, Золота кісточка і Суперіор, який росте на півдні Сибіру. Характеристика морозостійких сортів:
- Абрикос сибірський Саянський дає приблизно 16 кг плодів з одного дерева. Висота рослини 3 м. Цвісти абрикос Саянський починає в кінці травня і початку червня. Один плід важить 25 г.
- Сорт Сибіряк Байкалова досягає 3,5 м. Має рум’яним забарвленням, його м’якоть ароматна. Цвіте в травні. Одне дерево дає 20 кг врожаю.
- Гірський Абакан. Його плюс – це невибагливість у догляді і стійкість до морозів. Починає цвісти в травні. У висоту виростає до 3 м. Плоди мають помаранчевий колір і щільну структуру. Один плід важить 30 г.
- Опис сорту Хабаровськ: росле дерево, гарна та пишна листя, плоди конусної форми. Вага одного плоду 40 г.
- Красунчик Амур є найкращим з усіх сортів. Він розквітає дуже рано, а вага одного плода становить 25 г. Форма овальна, витягнута.
- Абрикоси Суперіор дуже високі, досягають 5 м у висоту. Рослина стійко до хвороб і холодів. Плоди помаранчевого кольору, а 40% рожевого забарвлення. М’якоть соковита і дуже ароматна.
- Абрикос Золота кісточка досягає 3,5 м. Зимові плоди круглі й жовті. Вага плоду 14 г. М’якоть прекрасно пахне і має приголомшливий смак.
Абрикос Сибіряк Байкалова дає хороші врожаї
Підбір посадкового місця
Щоб вирощування приносило задоволення, а плоди виростали хорошими, варто ретельно вибирати ділянку:
- Рослина буде погано рости, якщо грунт груба, погано пропускає повітря і воду. Бажано, щоб земля була легкою і володіла слабощелочнойреакцією.
- На тому місці, де буде рости дерево, не повинно бути багато снігу взимку.
- Абрикос Сибірський повинен рости на пагорбі або на схилах гори.
- Дереву не сподобаються холодні маси.
- Грунтові води повинні протікати не вище позначки в 2,5 м.
- Абрикос Східно-Сибірський любить сонячні та теплі місця.
Абрикос Східно-Сибірський слід висаджувати на добре освітлених місцях
Посадка абрикоса
Є кілька способів, якими користуються садівники для вирощування цього дерева: посадка саджанців, кісточок або живців. При посадці абрикосових саджанців потрібно звернути увагу на стадію закладання плодових бруньок.
Бажано вирощувати щеплені дерева, т. К. Саджанці можуть загинути. Простіше придбати саджанець, але часто садівники спеціально вирощують абрикос з кісточки.
Абрикоси, вирощувані з насіння, не потребують сильному догляді. Вони краще підходять до землі і холодній погоді. Умови вирощування:
- найкраще взяти насіння абрикосів, вирощених саме в Сибіру;
- підійдуть кісточки перезрілих плодів;
- кісточки добре миють і сушать не на сонці;
- перед посадкою кісточки тримають у воді: ті, що спливли, потрібно викинути, т. к. вони браковані;
- не варто садити абрикоси в квіткові горщики, т. к. вони повинні звикати до природних умов;
- живці і саджанці краще почати вирощувати навесні;
- щоб коріння не згнив, кісточки саджають на глибину 1 см.
Якщо ви зібралися проводити посадку навесні, то з осені насіння зберігають при температурі 0 ° C в погребі чи холодильнику. Насіння вертикально поміщають у вологий пісок, до квітня вони починають проростати.
Якщо все правильно виконувати, то виростити абрикос з кісточки дуже просто.
Як доглядати за деревом
Щоб виростити абрикос Сибірський і отримати хороший урожай, потрібно знати правила догляду за ним:
- Щоб підготувати грунт, її прокопують на глибину 8 см. Проводять це дуже обережно, щоб не зачепити коріння. Такий захід допоможе проникнути повітрю в землю.
- Зривати бур’яни.
- Час від часу поливати. Особливо це потрібно робити для пересаджених рослин.
- Удобрювати грунт. Бажано застосовувати калій, рослина в ньому дуже потребує. Восени і навесні додають мінеральні підгодівлі, і один раз в 3 роки присипають торфом, компостом і перегноєм.
- Абрикос в Сибіру часто хворіє, тому проводять профілактику. Молодим абрикосів потрібна побілка з глини, гною, золи, мідного купоросу і вапна або готової купленої суміші. Білять ранньою весною чи пізньою осінню.
- Пошкоджені частини дерева зафарбовують садовим варом.
- Навесні або восени скелетні гілки замотують в склотканина. Це також захищає рослину від паразитів, морозу і опіків.
- Щоб підготувати дерево до зими, його покривають перегноєм і ялиновим гіллям.
- Укрити дерево снігом.
- Помістити приманки на гризунів.