Сортові ознаки гібрида черешні і вишні Чудо

Серед всіх різновидів дюк Чудо-вишня володіє всіма необхідними якостями для отримання стабільно високих врожаїв. Хороша морозостійкість, раннеспелость і високий імунітет від хвороб – найкращі гідності цієї культури. Невибагливість в догляді та утриманні дає можливість виростити повноцінне дерево навіть недосвідченому садівникові.

вишня Чудо

Вишня Чудо – ранньостиглий морозостійкий сорт

Гібридні форми вишні

Сьогодні виведено велику кількість гібридних форм вишні та черешні. Всі вони відносяться до групи, яка називається Дюкі. До найпоширеніших належать Факел, Іванівка, Любская, Харітоновская і Чудо вишня.

Ці сорти підходять для обробітку в зоні Підмосков’я і на півдні країни. Вони володіють всіма якостями для повноцінного зростання, розвитку і плодоношення в цій зоні.

Походження сорту

Чудо – найпопулярніший гібрид цієї групи. Дана культура була виведена українським дослідницьким центром. Для отримання гібрида були схрещені два рослини – черешня Чкалов Валерій і вишня Гриот Остгеймскій.

Гібрид набув широкого поширення не тільки в Україні, а й на території Росії. Сьогодні цю культуру вирощують в Центральній і Середній смугах.

Сортові ознаки

Є у цієї рослини деякі особливості, які виділяють його серед інших сортів:

  • листя масивніше і за розміром більше, ніж у звичайної вишні і за зовнішнім виглядом нагадують черешневі;
  • гілки темно-коричневого забарвлення, товсті, прямостоячі;
  • нирки щільні, великі, як у черешні;
  • тип розгалуження і форма крони нагадують черешню;
  • завдяки масовій закладці квіткових бутонів в перші роки життя, спробувати плоди можна вже через 2 роки після висадки рослини;
  • болезнеустойчивость і висока стійкість до посушливих умов.

Гібрид Чудо не схильний до грибкових хвороб. Ще одна перевага сорту – він не дивується вишневої мухою.

Особливості плодоношення

Період цвітіння у дерева починається в кінці квітня або на початку травня, в залежності від кліматичних умов регіону. Квітки набагато більші, ніж у звичайній вишні, блідо-рожевого забарвлення. Формуються квіткові бутони на коротких черешках і зібрані в кисті по 5-8 шт.

Плоди формуються на вкорочених гілках, сформованих на верхівці дерева.

В опис сорту входить крупноплодность і висока врожайність незалежно від регіону вирощування і погодних умов. Плоди бордового кольору, плоско-округлої форми, важать близько 10 г. Під щільною шкіркою міститься солодка, соковита і ароматна м’якоть, що нагадує аромат черешні.

Цей скороплодная культура – перший рясний урожай з’являється через 4 роки після посадки. Вже на 2-й рік саджанці починають формувати поодинокі плоди.

Дає стабільні і високі врожаї – до 30 кг ягід з однієї рослини.

Самобезплідний гібрид, тому для отримання хорошого і якісного врожаю потребує дереві-запилювачів. Найкращими обпилювачами визнані – Дрогана Жовта, Чкалов, Крупноплодная і Валерія. Щоб домогтися високої врожайності у цього самоплодних гібридів, необхідно посадити поруч черешневі дерева.

запилення вишні

Для підвищення врожайності можна посадити дерева-запилювачі

Секрети вирощування

Виростити здорове і плодоносні дерево можна, якщо правильно вибрати якісний посадковий матеріал.

Вибір саджанця

Головним критерієм правильно вибору є щільна і велика листя, як у черешні. Купувати саджанці краще в спеціалізованому розсаднику, де найбільша ймовірність того, що ви купите не дички, а справжній сорт з усіма ознаками материнської рослини.

Віддати перевагу слід екземплярам з міцною, здоровою кореневою системою без ознак пошкодження хворобами і паразитами. Коріння повинні бути великими і однорідного кольору.

Вибирайте рослина з рівним стовбуром і яскравою, здорової листям. У правильного саджанця центральний провідник буде близько 60 см, а скелетні гілки коротше на третину його довжини.

Правила висадки

Гібрид черешні і вишні добре росте на слабокислою землі з доступом до сонячного світла. Важливо, щоб рослина було захищено від протягів. Бажано посадити його на височини, де не буде скупчення води. Застій вологи згубний для коренів ягідної культури.

Підготовка лунки проводиться за 3-4 тижні до висадки. Її заправляють органікою і фосфорно-калійними добривами упереміш з садовою землею. У разі посадки рослини на кислому землі, необхідно провести її вапнування. Для цього вносять вапно або доломітове борошно.

З огляду на те, що це високоросла культура, їй потрібно простір. Дерева висаджують на відстані 5 м один від одного.

Під час посадки корінці рослини розрівнюють і присипають городньої землею, залишаючи кореневу шийку на 5 см вище поверхні грунту. Потім рясно поливають і присипають торф’яної або перегнійної мульчею.

Особливості догляду

В опис цієї культури входить невибагливість у догляді і умови утримання. Але, як і будь-який плодове насадження, ця рослина потребує регулярного поливу, добриві і обрізку.

Зволоження грунту

Черевішня групи Дюков потребує помірного зволоження. Її поливають протягом усього періоду вегетації за наступною схемою:

  • перший полив здійснюється на початку періоду сокоруху;
  • другий – до розкриття квіткових бутонів;
  • третій – через 10 днів після того, як дерево відцвіте;
  • в період розвитку зав’язей і наливання плодів;
  • останній влагозарядковий полив здійснюється восени перед зимівлею.

Під кожну рослину виливають по 4 відра води, під час наливання плодів – по 6 відер, а за місяць до настання холодів – по 8 відер.

Підживлення

Вносячи добриво для вишні, важливо дотримуватися дозування, т. К. Надлишок поживних речовин може спровокувати інтенсивне нарощування зеленої маси і зниження врожайності дерева.

На початку весни вишню підгодовують азотсодержащими препаратами. У період наливання плодів вносять фосфорні та калійні добрива. Після того як дерево скине листя, його удобрюють органікою. Перепрілий гній або компост закладають в області пристовбурного кола. Потім грунт перекопують і розрівнюють.

Калійні добрива

Калійні добрива вносять в період дозрівання плодів

Підготовка до зимівлі

Незважаючи на те, що черевішня є морозостійким рослиною, на зимовий період їй потрібно забезпечити хороше укриття, особливо це стосується молодих рослин – від 1 до 5 років.

Спочатку стовбур рослини обробляють гашеним вапном. Потім присипають товстим шаром мульчі. Для цього добре підійде торф, перепрілий гній або садова земля. Нижню частину стовбура і прилеглі до нього скелетні гілки накривають лутрасилом, руберойдом або ялиновим гіллям.

Формування крони

Ця вишнева культура буде добре рости і плодоносити, якщо їй правильно і вчасно сформувати крону. Проводячи цю процедуру необхідно дотримуватися кількох важливих правил:

  • відразу після посадки обрізати центральну гілку, залишивши висоту 60 см;
  • на наступний рік ствол зрізають на 20 см від верхівки, а також підрізають бічні гілки на третину довжини;
  • в процесі росту дерева зрізку підлягають всі гілки, загущающие крону;
  • ягідна культура має властивість швидко витягатися вгору, тому все бічних пагони відтягують в горизонтальному положенні, формуючи таким способом напівсферичну крону;
  • на 8 році життя дерево слід омолодити – все пагони п’ятирічного віку підрізають на половину довжини, а молоді прирости на третину довжини.

Захист від хвороб і шкідників

Щоб захистити дерево від навали паразитів і зараження хворобами, проводять профілактичні обробки ранньою весною і пізньою осінню мідним купоросом або бордоською сумішшю.

Хворіють рослини обприскують фунгіцидами 2-3 рази в залежності від ступеня ураження з періодичністю в 10 днів. Обробки проводять за 3 тижні до дозрівання плодів.

При нашестя паразитів застосовують системні інсектициди, які допомагають знищити не тільки паразитів, але і багато хвороб вишні.

Висновок

Завдяки високій товарності і відмінному смаку плодів ця вишнева культура визнана у садівників одній з кращих. Дотримуючись технології вирощування і дотримуючись усіх правил по догляду, виростити це дерево на своїй ділянці зможе кожен, навіть недосвідчений садівник. Вже через пару років ви зможете насолоджуватися його ароматними і смачними плодами.