Способи лікування камедетеченія вишні

Кожен власник саду бачив на стовбурах рослин виділення смоли, які мають жовтий або коричневий колір. Ці тягучі краплі називаються камеддю. Вони шкодять дереву, і з цим потрібно боротися. Лікування полягає у видаленні наростів і обробці пошкоджень спеціальними засобами.

камедетечение вишні

Камедетечение вишні потребує лікування

Загальна характеристика камедетеченія

Камедетечение (або гоммоз) – це процес виділення смолистих краплею з тканин дерева. Краплі смоли можуть виявлятися не тільки на корі, а й на листках, плодах. Це сигналізує про захворювання. Якщо цей процес був виявлений, потрібно терміново розібратися в причинах і приступити до лікування рослини.

Причини виникнення

Серед причин, за якими починається камедетечение у черешні та вишні, виділяють:

  • різкі коливання температур;
  • опіки від сонця;
  • немеханічних пошкодження гілок і стовбура;
  • промерзання в зимовий час;
  • несумісність підщепи та прищепи;
  • підвищена вологість повітря;
  • перевантаження рослини плодами в дуже врожайні роки;
  • глиниста або занадто важка для рослини грунт;
  • грибкові захворювання;
  • вплив комах-шкідників;
  • неправильна або зайва обрізка;
  • надлишок азотних добрив.

Однією з основних причин виникнення цього процесу вважається пошкодження кори.

Камедь прикриває рану, через неї в тканини дерева легко можуть потрапити вірусні та грибкові інфекції.

Щоб боротися з цим, рослина продовжує виділяти смолу, в результаті чого сильно слабшає. Все це призводить до загибелі рослини.

Процес лікування

Якщо було виявлено камедетечение у вишні, лікування дерева потрібно починати якомога раніше, щоб воно не ослабло і не загинуло. Робити це потрібно за допомогою садового ножа. Він повинен бути гострим і продезинфікованим. З хворої ділянки зрізається виступила камедь, обов’язково захоплюються здорові тканини на 4-5 мм. Якщо смола тече з тріщини, то потрібно прибрати її до здорової деревини.

Потім зачищені місця обробляють губкою, змоченою в 1% розчині мідного купоросу. Після цього культуру залишають на два дні. За цей час розчин добре всмоктується і засихає.

Наступним кроком є ​​ретельне нанесення садового вару на всю поверхню зрізу. Якщо ж площа рани занадто велика, то на неї варто нанести садовий бинт.

Лікування проводиться навесні, влітку або ранньої осені. При проведенні обробки в більш пізні терміни рана може не встигнути зажити, а це загрожує промерзанням дерева взимку і новими хворобами.

При лікуванні особлива увага приділяється ран: камедь вирізається до живого і обов’язково зачищається.

Важливо: провокувати камедетечение можуть грибкові захворювання. При позбавленні від них застосовують хімічні препарати системної дії. Добре зарекомендував себе «Хорус» – він допоможе уникнути первинного зараження.

садовий вар

Садовий вар слід нанести на зачищене від камеді місце

Лікування за допомогою щавлю

Коли після зимівлі в корі дерева з’являється тріщина, може допомогти звичайний щавель. Садівники називають його «народним лікарем» за рахунок можливості швидко відновити і оздоровити дерево. Застосовувати можна домашнє рослина або дикоросла. застосування:

  • Зривають листя щавлю, можна з черешками, і натирають їм рану дерева.
  • Процедуру повторюють через 15-20 хвилин, і так 3-4 рази.

Можна натерти певну кількість щавлю, в залежності від поширеності рани, накласти на уражене місце, обмотавши тканиною. Шар такої пов’язки повинен бути 1-1,5 см. Протягом літа такий компрес повторюють кілька разів. Щавлеві пов’язки будуть корисні не тільки при камедетечение, але і при клястероспоріозом (грибкове захворювання).

Профілактичні заходи

Профілактика завжди має величезне значення, хвороба простіше попередити, ніж лікувати. Способи попередження камедетеченія:

  • Попередження травмування. Звертатися з деревом потрібно дбайливо і обережно. Деякі садівники намагаються настільки сильно прибирають кору, що залишають без прикриття молоді невизревшіе тканини перед зимівлею, піддаючи їх тим самим обмороженню і погіршуючи здоров’я дерева.
  • Уважний вибір сорту. Він повинен відповідати клімату, в якому дерева висаджуватимуть. Теплолюбні рослини більш схильні не тільки обморожень, а й сонячних опіків, випрівання. Переносячи все це, вишня починає випускати камедь і незабаром може загинути.
  • Побілка стовбурів. Ця процедура проводиться 3 рази на рік – влітку, восени і в середині зими. Таким чином можна запобігти сонячним опікам. Якщо така можливість відсутня, то побілку виробляють тільки восени, а до зими створи обертають лапником або мішковиною. Ці матеріали потрібно зняти навесні якомога раніше і залікувати постраждалі ділянки дерева ще до сокотеченія.
  • Правильна і своєчасна обрізка. Сильна або проведена в неправильний час підрізування може викликати камедетечение у вишень і черешень.
  • Добриво грунту. Крім вапнування кислого грунту, є ще чимало заходів, які потрібно приймати. Камедь виділяється також через надлишок магнієвих і калійних добрив. У таких випадках потрібно рясно залити землю навколо дерева водою, а також кілька разів на сезон полити розчином марганцівки.
  • Проведення борознування (прорізів в корі) стовбура і скелетних гілок раз в 1-2 року. Це потрібно робити гострим ножем, інакше можна сильно нашкодити дереву.

борознування кори

Борознування кори слід проводити раз в 1-2 року

Висновок

Якщо на стовбурі, гілках, плодах або ж листі вишні чи черешні виступає камедь, то це один з важливих симптомів ослаблення дерева. Якщо камедетечение було виявлено, то дерево потрібно лікувати. А своєчасна профілактика може вберегти здоров’я рослини і зменшити клопоту садівникові.