Вишня – плодове дерево, завдяки якому можна отримати не тільки хороший урожай, але і величезна кількість порослей по всьому садовій ділянці. Виникають вони з різних причин, але з кожним роком їх розмір стає все більш значним. Щоб зрозуміти, як позбутися від порослі вишні, потрібно встановити причину її виникнення.
Причини виникнення
Саме вишневе дерево невибаглива у вирощуванні і не вимагає особливого догляду, але поросль може доставляти незручності і іншим рослинам в саду.
Прикоренева поросль утворюється щорічно і може поширюватися всюди. Від головного кореня виростають пагони. Їх небезпека полягає в тому, що сили, які дерево могло витратити на власний ріст і розвиток, йдуть в нікуди, тому залишити все як є і чекати, що з порослей виростуть нові вишневі саджанці – не вихід. Розвиток поросли вишні загрожує зниженням, а то і зовсім втратою врожаю.
Дерево, вирощене з насіння, дає менше поросли. Її виникнення схоже з відчайдушними спробами не зовсім здорового дерева зберегти свій вид.
Поросль вишні зустрічається у таких сортів: Володимирська, Полівка, Щедра, Коростинскій, Любская, Расторгуевская, Пам’яті Єнакієвого.
Несхильними до поросли сортами вважаються: Шубинка, Тургеневка, Молодіжна, Корал, Кристал, Жагарская, Зоря Поволжя, Гриот Московський і ін.
Поява поросли вишні означає, що дерево перебуває в поганому стані і йому потрібна термінова допомога.
причини:
- при посадці коріння були засаджені неглибоко;
- надмірна обрізка гілок під час щеплення, механічне пошкодження дерева;
- порушення обміну речовин через несумісність прищепи та підщепи;
- зимові пошкодження;
- занадто спекотне літо.
Усунення поросли
Встановлена причина виникнення поросли допомагає визначити заходи, які необхідно вжити, щоб вивести її назавжди. Щоб позбутися від проблеми на своїй ділянці, потрібно знати деякі правила її видалення.
- Механічний спосіб – найбільш поширений. Застосовується перш, ніж пагони встигнуть розростися і зміцніти. Їх обрізають якомога ближче до основи за допомогою секатора.
- Якщо пагони зовсім молоді, то можливе видалення із землі вручну, коріння повинні бути повністю ліквідовані. На місце зрубу наносять садовий вар, щоб запобігти появі нових пагонів.
- Слід взяти шифер, викопати коло навколо саджанця, розміром 1,5 м і на 0,5 м вкопати в землю.
- Поруч стоїть посадити велике дерево, яке буде створювати тінь для поросли вишні, в результаті чого вона просто не зможе розвиватися.
- Можна полити землю окропом, щоб обшпарити її.
- Слід прибирати вчасно опале ягоди в городі. З їх кісточок можуть вирости дикі кущі.
Розвиток поросли часто зустрічається не тільки в вишневих садах, також її розвитку схильні і деякі сорти слив.
Як позбутися від вишні і від сливи за допомогою гербіцидів, повинен знати кожен:
- Гербіциди – хімічні речовини, спрямовані на знищення рослин. Використовувати їх потрібно з особливою обережністю, тому як вони можуть завдати шкоди і самому рослині.
- Після застосування вони розпадаються в грунті і не впливають на навколишнє середовище і здоров’я людини.
- Якщо препарат потрапить на листя поросли, то це може привести до загибелі основного дерева, тому як вони пов’язані однією кореневою системою.
- Більш резонно застосовувати гербіциди, якщо поросль виникає близько пнів вже вирізаних дерев. Для цього застосовують препарати «Раундап» або «Торнадо».
- Перед застосуванням потрібно висвердлити в пні кілька отворів і туди залити розчин з 1 частини препарату і 3 частин води.
- Зверху накрити поліетиленом або пластиком, який не пускає ультрафіолетові промені всередину.
- Повторюють цю процедуру ще один раз через 14-20 днів для повного розкладання пня.
Неглибока посадка
Місце щеплення вишні повинен розміщуватися на відстані 10 см в глибині грунту. Якщо знехтувати цим правилом, то поросль вишні неминуча. Причина криється в тому, що сонячні промені, які потрапляють на підщепу, можуть дати неправильний сигнал до розвитку власної крони. Також причиною оголення може стати і полив сильним струменем води.
Вивести поросль, викликану недостатньо глибоким розташуванням коренів, легко.
- Існуючу поросль прибрати.
- Взяти шар грунту, де росла вишня.
- Засипати дерево шаром землі і утрамбувати.
Механічні пошкодження
Іноді, дуже захопившись обрізанням дерева, можна зрізати зовсім здорові гілки. Це може привести до неправильного обміну речовин, через якого доступ поживних речовин буде обмежений і збільшиться ризик появи порослі вишні. Травми можуть виникнути і від сильних морозів.
Під час обрізки потрібно бути уважним, щоб не завдати поранень дереву. Позбутися від вже існуючих поранень неможливо, але при їх наявності потрібно знати, як зберегти зрізи в здоровому стані.
Як видалити поросль, викликану механічним пошкодженням:
- при виникненні рани або зламаної гілки, потрібно провести шліфування секатором або пилкою;
- місця спила потрібно обов’язково обробити садовим варом або фарбою з натуральної оліфою.
Якщо вчасно не вжити заходів, то через 2-3 роки кора дерева може растрескаться або расслоиться, що зробить її схильною до розвитку хвороб і нападу паразитів.
Несумісність прищепи та підщепи
Встановити несумісність прищепи та підщепи як причину появи порослі вишні відразу досить складно, на це може піти не менше року. На місці щеплення може з’явитися невелике потовщення.
Лише через деякий час можна буде помітити передчасне пожовтіння листя, уповільнення зростання, збільшення підщепи, а також знижену опірність морозу, що в підсумку призводить до загибелі рослини.
Якщо сумісності немає, то потрібно використовувати проміжну щеплення на сорт, який добре сумісний з підщепою.
Зимові пошкодження
Поросль сигналізує про пошкодження дерева під час морозів. На корі можуть виникнути темні виразки, вона може розтріскуватися, в результаті чого вишня схильна до розвитку небезпечних захворювань: чорний рак і цітопспороз.
Як позбутися:
- вибирайте морозостійкі сорти, якщо зима в регіоні холодна;
- вкривайте дерева на зиму сіном;
- уражене хворобами сухе дерево потрібно негайно знищити.
Посушлива погода
Велика кількість порослі вишні може виникати через сильну спеку. Грунт, що знаходиться біля підніжжя, тріскається і травмує коріння дерева. У цей момент на ділянці можуть з’являтися нові пагони.
Методи позбавлення від проблеми в посуху:
- краще за все не доводити дерево до стану, коли воно буде засихати, тому його потрібно регулярно і рясно поливати в спеку, щоб вишня не засохла, використовуючи не менше 3 відер за раз;
- уберегти від пересихання можна за допомогою укриття коренів дерева сіном.
Висновок
Поросль – проблема, з якою потрібно боротися і для цього є кілька методів. Вибираючи спосіб з гербіцидами, є ризик, що на місці одного втечі може на наступний рік вирости два. Слід встановити причину того, що відбувається і лише потім переходити до дій.