Мати в будинку екзотичну рослину зараз не є розкішшю. Прислухаючись до порад фахівців, можна виростити дерево самостійно. Існує кілька способів, як розмножити пальму в домашніх умовах в залежності від її різновиди.
Існує кілька способів розмноження пальм
Насінням
Всі види пальм мають здатність до розмноження подібним способом, а для деяких він є єдиним. Серед них:
- вашингтония;
- Лівістона;
- Чи-куала;
- ховея;
- трахикарпус.
Насіння повинні мати діючий термін придатності.
Перед посадкою очистіть насіння від оболонки, якщо вона є, і помістіть на деякий час в ємність з теплою водою для набухання. Якщо зі зняттям шкірки виникли проблеми, скористайтеся підручними засобами, але тільки з обережністю, щоб не пошкодити м’якоть. Поставте чашу з насінням в темне місце з температурою не менше 30 ° C. Воду періодично потрібно міняти.
Вибираючи посуд для посіву, можна зупинитися на ящиках, баночках, одноразових стаканчиках, це залежить від розміру насіння. Суміш для зростання складається з землі і піску в співвідношенні 2: 1, земляний шар повинен розташовуватися знизу. Пальмові насіння висаджуються на глибину 3 см.
Знадобиться взяти пульверизатор, щоб захистити грунт від розмивання. Укрийте розсаду поліетиленовою клейонкою, щоб створити парниковий ефект і прискорити ріст саджанців. У кожного виду дерева він буде відрізнятися. Наберіться терпіння і контролюйте процес.
З появою першого відростка перемістіть ємність з саджанцями пальми в більш сонячне місце, але не прямо під сонячні промені, зараз це здатне завдати шкоди молодому листю. Розподіліть сходи по горщиках з аналогічним наповненням і накрийте плівкою для вкорінення процесу. Згодом укриття потрібно буде зняти, щоб рослина пристосовувалося до кімнатного клімату. Далі слід остання пересадка в постійну грунт.
Метод вегетації
Пальми, які утворюють тільки одне стебло, називають кущовими. Розмножується такий вид кореневими паростками. До них відносять:
- хамедореї;
- Кариота;
- хамеропс;
- хрізалідокарпус.
На нижніх коріння рослини утворюються відростки, які поступово утворюють нову рослину. Його необхідно обережно зрізати, не пошкодивши структури. Місце зрізу рекомендується присипати золою. Після пересаджування не забувайте рясно поливати рослину. Для створення парникових умов накрийте його поліетиленом або склом.
Верхівками
Близьких родичів пальми, юку і драцену, можна зустріти в будинках квітникарів. Вони мають високу приживання і розмножуються вегетацією. Щоб відрізати верхівку, знадобляться ножиці або інший гострий предмет. Повинен залишитися шматочок стебла для висадки в грунт.
У грунтовий субстрат входить перегній, земля і пісок в співвідношенні 2: 1: 1. Розсада вкривається поліетиленовим пакетом до появи перших проростків. Зріз присипати немає необхідності, пошкоджене місце заживе сама, а з нирок стане рости молодняк.
Пагонами
Пагони слід обережно відокремити від головного кореня і висадити на укорінення, якщо в цьому є необхідність, потім на постійне місце. При посадці в грунт корінці утворюються самі собою. Створюється парниковий ефект для прискорення росту саджанців.
Живцюванням
Для розмноження насіння берете стебло пальми без верху, ділите на черешки по 15-20 см і ставите їх в воду. Коли вони пустять коріння, можна робити пересадку на місце постійного зростання.
Ще один варіант – висадити відразу в субстрат, попередньо политий і знаходиться в умовах парника.
Для живцювання береться стебло без верху
Вибір горщика
Ємність повинна побут відповідного розміру. Не слід брати горщик на виріст, краще потім пересадити дерево. Який матеріал підійде для горщика найбільше:
- Кераміка ідеально підходить, є екологічно чистою і здатна регулювати баланс повітря і води.
- Пластик – підходящий варіант, але знадобиться додатковий догляд у вигляді регулярного розпушування грунту і дренажірованія.
- Дерево підкреслить декоративність пальми, але може постраждати при контакті з водою.
Пальми краще вирощувати на легких і плідних грунтах, які добре проводять воду. Дренажування зайвим не буде. Використовуйте для цієї мети перетертий цегла. На дні ємності повинно бути присутнім отвір, інакше надлишки води погублять кореневу систему рослини.
Виростити пальмове дерево в домашніх умовах нескладно. Дотримуйтесь порад фахівців щодо способів розмноження пальми.