Суниця сорту Віма Рина або п’ятий елемент від Vissers

садові полуницяП’ята в знаменитій п’ятірці Vima від концерну Vissers, суниця Віма Рина – вельми неоднозначний сорт. Чим порадує аграріїв, чи підійде фермеру, чи влаштує садівника – оцінка перспектив. Характеристика від оригінатора, підкріплена детальним описом заводчиків, відгуки фермерів, підкріплені фотографіями.

Коротка інформація, оцінка правовласника

Правовласник Vima® Rina – Vissers BV, Нідерланди. Присутній в Держреєстрі РФ. Батьківські сорти невідомі. Імовірно, несе гени Selva, з яким ідентична по ряду ознак. Рекомендована для використання в комерційному виробництві, аматорському саду. Область реалізації – торговельні мережі, свіжий ринок, переробка.

Ремонтантний сорт, Фотоперіодичний тип – нейтрального світлового дня. Збори починаються практично одночасно з Portola, Selava – з липня, з першої-другої декади в континентальній частині Росії. На півдні трохи раніше: з червня, з другої-третьої його декади. Збори тривають до першого заморозка.

Урожайність Віма Рина близько 800 г з рослини – не особливо висока. За іншими оцінками, промислова продуктивність 85.7 ц / га. Продуктивність, за відгуками великих виробників, які не достатня для промпосадок. Для невеликих господарств, які працюють на місцевий ринок, для садівників – прийнятна.

ягідний кущЯгоди сорту Віма Рина

Опис, морфологічні ознаки

  1. Кущ з середньо-розлогим габітусом, кулястий, густообліствленний. Середньої величини листя світло-зелені, сильно-ребристі, з гострими зубчиками.
  2. Квітконоси суниці потужні, зі слабким опушенням. Розташування – врівень з листям.
  3. Плоди першої хвилі до 45-55 г, на піку масового збору до 25-30 г. Шкірочка червона, з красивим глянцем, з жовтими слабо втопленими сім’янками. Плоди перших зборів округло-конічні, часто неправильної форми – гребневидние, здвоєні. Наступних зборів – конічної форми або тупо-конічної, з шийкою.
  4. Смак підкуповує: багатогранний, кисло-солодкий (вміст цукру 8.3%). Аромат виражений, суничний. Дегустаційна оцінка голландки 4.8.
  5. М’якоть щільна, без типового для багатьох ремонтантних сортів пізнього дозрівання хрускоту – за влучним висловом Vissers, м’якше, соковитіше в порівнянні з Selva. Транспортабельність гарна.
  6. Коефіцієнт розмноження низький, як і у всіх видів нейтрального дня.

сорти полуниці для дачі

Згідно з оцінкою правовласника, Віма Рина толерантний до сірої гнилі, фузаріозу. Стійкість до борошнистої роси недостатньо висока. На думку заводчиків, суниця проявить високу морозостійкість в більшості регіонів Росії.

Переваги: ​​крапля меду

  • смак хороший – солодко-кислий, збалансований, з ароматом, яким не все голландські сорти можуть похвалитися;
  • соковитість м’якоті;
  • в потрібному кліматі хороше для сорту НСД усообразованіе.

Порада! Цінуються сорти з цветоносами, розташованими або врівень, або вище рівня листя. При повному дозріванні плоди не полегают, що не брудняться, не гниють, збір простий. У Європі серед промисловців сорти з вилягає цветоносами вважаються, м’яко кажучи, второклассний.

Недоліки: пару ложок дьогтю

Серед недоліків Віма Рина варто відзначити наступні:

  • невисока врожайність;
  • неоднорідність плодів;
  • низькі посухостійкість, жаростійкість: на убогий полив реагує зниженням маси плодів і їх щільності, зниженням смакових якостей;

вирощування суниці в саду

  • невисокий коефіцієнт розмноження. У спеку може не утворювати вусів зовсім.

Увага! На думку фермерів, розлогий габітус куща суниці означає необхідність розрідженій посадки, що веде до зниження продуктивності. Для промислових площ це неприйнятно, і сорт в якості основного мало використовується.

Відгуки, оцінка цінності

Неоднозначну оцінку дали аграрії суниці – відгуки діаметрально протилежні. Фермери південних регіонів відзначають відсутність адаптації до південного клімату, низьку посухостійкість. У спеку погано запилюється, як наслідок – деформовані плоди. Та й продуктивність, і так невисока, знижується в посуху.

За оцінкою промисловців, незалежно від клімату, конкуренцію промисловим сортам не складе, але урізноманітнює товар виробника як непогане доповнення до основного асортименту. Садівники ж дивляться під іншим кутом: не потрібна їм хрустка огірком суниця – в пріоритеті соковитість, смак і яскравий аромат. А ними якраз голландська новинка і відрізняється, радуючи запашної ягодою практично до жовтня.

Сорт Віма Рина: відео